Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az Óvoda választásnál nagyon...

Az Óvoda választásnál nagyon mellé lehet nyúlni? Milyen szempontokat néztek?

Figyelt kérdés
PL. fontos-e a nagy és jól felszerelt udvar, a tornaterem vagy inkább az óvónénik kedvessége? Lehet, hogy vki kedves a nyílt napon, aztán a valóságban nem az...
2012. ápr. 25. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Én óvónéni szerint döntenék elsősorban. A nyílt napon tényleg mindenki a legszebb oldalát mutatja, ezért kell kérdezősködni baráti körben, játszótéren, ahol csak lehet. Az például figyelmeztető jel, ha egy csoportban gyanúsan sok a szabad férőhely.
2012. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az óvónő a fontos, de lehet, hogy még inkább az óvoda vezetője. Mert ugye, „fejétől bűzlik a hal” itt is. Nálunk szuper óvónők voltak, majd minden évben cserélgetni kezdték őket. Szerintem ilyet épeszű ember nem csinál óvódáskorú gyerekekkel, de sajnos nálunk mégis megtették.

A tornaterem tök mindegy, esetleg a csoportszoba mérete/tágassága fontos, mert hát télen mégis ott töltik a nap jórészét 25-en.

Én a kisebb óvodákra szavaznék (de ez nyilván szubjektív), ahol csak két-három csoport van pl., ott mindenki mindenkit ismer, és ez jó. Számomra ijesztő, ha 200 gyerek van egyszerre az udvaron, még ha el is vannak szeparálva némileg egymástól.


(Azt nem tudom, hogyan állapítsd meg, jó fej-e valóban az óvónő, próbálj meg magadra hagyatkozni ebben, ha már olyan szerencsés vagy, hogy válogathatsz az ovik közt. Iskolaválasztásnál még komolyabb dilemma lesz ez.)

2012. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy az óvónő a legfontosabb, talán a játszótéren érdemes kérdezgetni az anyukákat. Azért jó, hogy te így tudsz válogatni, én annak is örülnék, ha felvennék valamelyikbe.
2012. ápr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi nagyon-nagyon mellé nyúltunk :((

Hiába voltak kedves az óvónok,dajkák,jól felszerelt ovi,akkora pofára esés lett belőle :(

2012. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, itt nálunk van három óvoda (Bp.). Kedves utolsó - miért volt rossz az óvoda választás?
2012. ápr. 25. 18:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is a kisebb, családiasabb ovit ajánlom és egyetértek a vezető személyének fontosságával. A vezető szemlélete ugyanis nagyon rányomja a bélyegét az óvónők munkájára, meghát mégiscsak ő vette fel őket, nyilván nem véletlenül pont őket, valószínűleg hasonló szemlélettel rendelkeznek.

Nálunk ez bejött nagyon! Az ovi kicsi, családias, a vezetőnő egy tündér, aki sztem összegyűjtötte a legszuperebb óvónéniket az ovijába :)

A felszereltség nem a legjobb, de kreativitással mindent megoldanak. Nem is tudom, ki szereti jobban az ovinkat, a fiam, vagy én :)

2012. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, jó ezeket hallani! :)
2012. ápr. 25. 20:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is inkább óvónőt választottam idén,és nem ovit.

Persze az sem utolsó szempont,hogy van-e tejmentes étel(mind a két gyerkőc tejallergiás),mekkora az udvar,milyenek a fejlesztő játékok.

Amikor a nagy fiam ment oviba,akkor csak azt néztem,hogy a barátja hova megy,és odamentünk mi is.Könnyíteni akartam a beszokását,de hiba volt.


Ha az óvónő veszi a fáradtságot,hogy a 1,5 óra alatt beszélget a gyerekekkel,szülőkkel és megjegyzi az összes gyerek nevét,akkor ott baj nem lehet:)!

(ismerős ikreinél ez volt a baj,hogy fél évig nem volt "hajlandó" megtanulnia nevüket az óvónő,pedig egyik csak lilás ruhákat hordott,a másik pedig kékest.Mindig azt mondta az anyukának,hogy az "egyik")

2012. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos az óvónéni, és a vezetőség is. Voltam olyan nyílt napon, ahol a vezetőnő közölte, hogy az ikreimet 4 éves kor előtt fel sem venné, mert az ikrek alapból fejletlenek. Mindezt úgy, hogy soha az életben nem látta őket. Az óvónővel nem lehetett beszélni, be se lett mutatva, mert "neki a csoportjára kell figyelni, és nem ér rá az anyukákkal foglalkozni". Az egyik csoportba be lehetett menni körülnézni, ahol az ottani óvónéni arra sem vette a fáradtságot, hogy megforduljon és köszönjön. Végig háttal ült a szülőknek. Na IDE nem vittem a gyerekeimet, pedig ez volt a körzetes ovi.


Szóval van, ahol a fáradságot sem veszik arra, hogy a jó oldalukat mutassák.


Nekem fontos volt az is, hogy barátságos legyen a csoportszoba, és ne egy sötét lyuk. És rákérdeztem a havi kiadásokra is. Volt olyan önkormányzati ovi, ahol több mint 20 ezer forint lett volna az ebéd+csoportpénz+egyéb egy hónapban a 2 gyerekre.

2012. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6. voltam

Remélem, Nektek is sikerül megtalálni egy olyan ovit, mint a miénk :)

3. éve járunk oda (még egy évet fogunk, mert őszi a fiam) és néha magam sem hiszem, de lelkesedem mindenért, ami az ovival kapcsolatos. És ezzel ugyanígy van a fiam is. Voltunk közös, családos kiránduláson (nem kellett fizetni, felmásztunk a hegyre bográcsozni :) ) , van több családi délután, amikor lehet szülővel együtt kézműveskedni, vagy mindenféle játékokat játszani, az óvónénik mindig tudnak időt szakítani arra, hogy megbeszéljék a szülővel az aktuális vagy éppen általános gondokat, de akár az éppen legújabb otthoni aranyos beszólást is. A LEGFONTOSABB: érzem, tudom, hogy SZERETIK a gyerekemet (meg persze a többit is :) )! És ő is őket :) (meg én is :) )

És most, hogy így elgondolkoztam: én még nem hallottam odajáró gyerek szülőjétől rosszat. (Máshonnan igen: ilyen "hallottam valakiről, aki ismert olyat, akinek odajárt egy barátja és..." ) Az általam ismert szülők többsége vagy közömbös, vagy hasonlóan vélekedik, mint én.



Úgyhogy én mindenképpen azt tanácsolom, hogy a választásnál beszélj a vezetővel, és tudd meg, ki lesz az óvó néni, majd beszélj vele is. Hozd szóba azokat a neveléssel és ovival kapcsolatos dolgokat, amik neked fontosak, ezeket beszéljétek át! És dönts úgy, ahogy a szíved súgja! Másra ne hallgass!

2012. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!