Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek is rossz érzés volt,...

Nektek is rossz érzés volt, mikor oviba kezdett járni a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, szeptembertől ovis lesz a 3 éves kislányom. Ami alapból örömteli esemény lenne, de én itthon leszek a most született fiammal, és emiatt rossz érzésem van, hogy ő meg az oviban lesz. Ha arra gondolok, hogy nem lesz velem egész nap, elfog a sírás. Pedig az ő érdekeit szolgálná mindenképpen, mert most nagyon keveset beszél, és ez biztos segítene beindítani neki, és imádja a gyerekeket, szeret közösségben lenni, és tudom, hogy a pici mellett nem jutna rá annyi időm, mint amennyit szeretnék, ott meg azért sokat foglalkoznának vele. Önző érdekekből nem akarom őt az élménytől megfosztani, de nagyon rossz rágondolni, hogy nem lesz itthon velem.:(
2012. ápr. 29. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, nekem is megfordultak a fejemben, mikor fél éve elkezdett a lányom oviba járni. Én nagyon rosszul éreztem magam miatta. Aztán rájöttem, hogy a gyereknek tök jó, hogy neki délelőttökre olyan programja van, ami őt érdekli, a saját kis kórcsoportjában van, vannak barátai, és olyan dolgokat csinálhat amiket szeret. Mivel otthon leszel, gondolom neked is csak délig lesz oviban a lányod, így ez egyáltalán nem megterhelő nekik. Sőt! Tulajdonképpen ott mindent megkap délelőtt amire szüksége van, és a délutáni alvás után már lehet bármit csinálni vele, vagy mellette, mert mindenre kapható lesz. Az én lányom legalább is így csinálja. Próbáld meg pozitív dolgokkal felkészíteni a gyereket az ovira, jót fog tenni neked is!
2012. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ezek szerint, ha valaki otthon van, eleve csak délig lehet oviban a gyerkőc?
2012. ápr. 29. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Én örültem mikor a lányom elkezdte az ovit márciusban. Persze hiányzott, de neki már inkább gyerekek társaságára van szüksége, mint a felnőttekére.Nekem inkább az volt nehéz, amikor első alkalommal ott aludt. Egész nap sírtam miatta, mert mi minden nap délben együtt aludtunk és ez most nincs. Nehéz elfogadni, de ez van. Novemberben szülök, és jobb lesz ha ő oviban lesz, mert így talán többet tudok majd pihenni. Nagyon szeretem a lányomat, de neki oviban a legjobb.
2012. ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem bölcsibe megy a lányom, alig két évesen, mert muszáj visszamennem dolgozni. Ha csak 3 évesen kezdhetné az ovit, és én is otthon lehetnék vele legalább addig, akkor inkább boldog lennék, mint hogy aggódjak.

Szerintem 3 év körül már nem árt a társaság neki, és bár megértem, hogy aggódsz és kétségeid vannak, viszont ez az élet rendje, és hozzá kell szoknod, hogy a kicsi lányod fel fog idővel nőni, és most az első lépcsőfok ehhez az ovi. Így van rendjén. :)

S mivel tesóval otthon leszel, mégiscsak többet tudsz majd a gyerekeiddel lenni, mintha napi 10 órát dolgoznál egy munkahelyen, úgyhogy szerintem ne aggódj, jó lesz!

2012. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is itthon vagyok a picivel, de a nagy jár oviba. Ott is alszik, mert ő ott akar aludni. Bár én ennek örülök, mert a pici alvásidejébe pont beleesik az az idő, amikor el lehetne hozni őt ebéd után.

Fél 9-9 fele szoktam levinni, és pont alvás utánra megyünk érte, pont 3-ra. Végül is így nincs bent olyan sokat.

Nekem nagyon hiányzik,én jobban szeretem ha itthon van velünk. De ő nagyon szereti, imád ott lenni.

Pl most pénteken megkérdeztem, nincs-e kedve itthon maradni velünk a kishúgával, de határozottan menni akart az oviba, hát elvittük. Most kezdte decemberben, amikor betöltötte a hármat. A pici 1,5 éves.

Az első pár nap, mikor elkezdte az ovit, itthon bőgtem, úgy hiányzott.

2012. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia ! Kerek 1 hónapja jár a kislányom oviba :) Itthon vagyok vele, mert nem kapok munkát, de délután uzsonna után megyek érte, ami azt jelenti, hogy 15 óra környékén. Az első 2 hét nagyon jó volt, nekem kb. másfél hét után elmúlott a rossz érzés, én azt éreztem, hogy rossz anya vagyok. Volt, hogy egész nap bőgtem. Pedig tudtam, hogy jó helyen van. Aztán 2 hét után rá jött, hogy ez már rendszeres lesz, azóta meg a sírás megy minden reggel. Azóta megint nagyon nehéz nekem is, rossz anyának érzem magam, délután pedig alig várom, hogy mehessek érte. Az igaz, hogy itthon vagyok, de arra gondoltam, hogy most szokjon be, amíg itthon vagyok, mert ha kapok munkát akkor hogy mondjam az új munkahelyemen mondjuk 1 hét után, hogy mennem kell ovis beszoktatásra 1 hétre... meg ilyesmi... ezt ma már nem tolerálják. Így abban maradtunk a férjemmel, hogy elkezdi 3 évesen, hamarabb megerősödik az immunrendszere és megszokja. De nem egyszerű. Lehet csak én vagyok lelkis nagyon, de nekem nehéz az elválás.
2012. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik nem csak én vagyok ilyen érzékeny erre a témára:) Inkább nem is gondolkodom rajta, hogy nem lesz itthon, próbálok arra gondolni, hogy neki milyen jó lesz.
2012. ápr. 29. 21:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Van ahol kérik, hogy vidd el a gyereket ebéd után, ha otthon vagy. De nem mindenhol. Én pl. nem viszem el, mert a kicsi is pont akkor alszik, csak gyalog tudnánk elmenni, és akkor az egész alvásidő borulna. Én olyan fél 4 körül megyek a lányomért, akkor már felkelt a fiam is, és megvolt az uzsonna is.

Nekem nem volt rossz érzés egyáltalán az ovi, mivel a lányom már nagyon várta, és nekem is könnyebb így egy gyerekkel. Ettől én nem érzem magam rosszabb anyának, neki már erre van szüksége, és nem arra, hogy otthon üljön velem.

2012. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hál'Istennek, úgy látszik nemcsak én vagyok dilis anyuka!

A nagyobbik fiunk ősztől megy oviba-ami biztos jót tesz majd neki, mert ő is ,mint a te lányod, keveset beszél.

Eszemmel tudom, hogy minden oké lesz, de az, hogy nem lesz itthon velem belefacsarodik a szívem,rossz rágondolni:(

Nagyon remélem, hogy jó lesz ott neki és jól kijön majd mindenkivel!

2012. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!