Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért simogatja a hasam,...

Miért simogatja a hasam, hátam 3és fél éves fiam?

Figyelt kérdés

Kb egy éve csinálja ezt.Látványosan.Felhúzza a pólóm,és simogatja a hátam,kéri hogy bújjak hozzá.Látom rajta hogy "élvezi".Ha nem engedem meg neki,akkor duzzog és jön a szöveg,hogy nem leszek a barátod....

nekem ez csak azért kellemetlen,mert nem szeretném ha valami kóros szexuális szokás alakulna ki nála.

amúgy amikor terhes voltam a kistesóval,akkor is sokszor a hasamnak dőlve aludt el.(de ruha volt rajta)

ki növi,vagy el fogja hagyni?


2012. máj. 2. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért csinálja,de ha ez megnyugtat öcsémnek is volt egy elég fura szokás...Mikor ültünk a TV előtt hozott egy pokrócot, betakarta magát vele a lábunknál és simogatta a lábfejünket...és ő már idősebb volt kicsivel, ha jól emlékszem.Nem tartott nagyon sokáig, néhány hónapig, de akkor nagyon rá volt kattanva a "lábakra".Mindig azt mondta, hogy szeret "lábazni".:)

Teljesen normális és józan gondolkodású 14 éves kamasz most:)

2012. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz, kedves kérdező, ez önmagában semmiféle kórosra nem utal.


Két fő oka van viselkedésének: óvodás korban jelenik meg az ödipusz- ill. elektra komplexus mindenkinél (az előbbit kisfiúk esetére, utóbbit kislányok esetéra mondjuk), ez természetes dolog. Lényege, hogy az óvodás elkezd érzelmileg vonzódni erőteljesen, szinte már-már romantikus színezettel az ellentétes nemű szülő iránt, nem ritka pszichés szinten a versengés a vele azonos nemű szülővel, a másik szülőjéért -ez is természetes érzelem és megnyilvánulás az ovisoknál.


A másik oka: gondolj csak bele, mitől lenne kóros az, hogy nem rég még -jó esetben- "cicin élt", és most is afelé vágyik?! :) Az ujjszopás is elég gyakori kisgyerekkorban, és részben a cicit pótolja (lelki vonatkozása pedig hasonló a szopáshoz: önnyugtató pszichés mechanizmus). Tehát tök normális ,hogy egy kisgyermek felhúzza anyja pólóját és odabújik.


Kisgyermekkorban sok minden normális, ami iskolás korban már nem számít annak; többek között intim és szexuális tartalmú dolgok közül is számos (bár ezek egy része az egész élet során természetes).

2012. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!