Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 29 hónapos én 22...

Judit20 kérdése:

Kisfiam 29 hónapos én 22 hetes terhes vagyok az a problémám hogy idáig a szobájában aludt de mióta látványosan megnőtt a hasam azóta csak velem akar aludni mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 08:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha el is alszik a szobájában akkor 1 óra múlva már jön sírva hogy anya búj mellém azóta van meg váltózva mióta tudja hogy kistestvére lesz! Már most féltékeny vagy fél hogy nem ő lesz az egyetlen?
2011. aug. 16. 08:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet csak a változástól fél. 29 hónaposan már nagyon értelmes,így javaslom,beszélgess el Vele! Tisztázzátok,hogy attól,hogy nem csak Ő lesz,még ugyan úgy fogod szeretni! Magyarázd el Neki,hogy sokáig a baba csak feküdni fog,és sírni. Növeld az önbizalmát azzal,hogy elmondod,hogy nagyon ügyes fiú,és hogy a baba még nem tud majd pl. szólni,ha éhes,ellentétben Vele,akit ezért nagyon szeretsz!

Próbáld elmondani Neki,hogy azt szeretnéd,hogy ügyesen aludjon,had lehess rá büszke! Mond el neki,hogy már most is nagyon -nagyon szeredet,de ha éjszaka ügyesen alszik,akkor még ennél is jobban fogod szeretni! - a gyerekek szeretnek az anyjuk kedvében járni! Szeretik,ha anya büszke rájuk,ha sokat dicsérik Őket!



Sok sikert!!

2011. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2011. aug. 19. 08:02
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, amit az első javasolt mind tedd meg. csakhogy, azt nem szabad elfelejteni, hogy neki még nincs olyan rálátása a dologra, mint egy felnőttnek, tehát nem szabad tőle elvárni, hogy 100%-ban megértse, hogy a kisbaba nem az ő helyettesítését fogja szolglni, hanem ő IS itt lesz...nekik még olyan félelmeik is lehetnek, hogy hazahozod a babát, őt meg elviszed valahova és otthagyod. satöbbbi. szóal igen, kell neki mondnai, hogy ez meg az, de minden alkalommal észben kell tartani, hogy nem azért csinálja, hogy kiakasszon, hanem tényleg ilyen félelmek is gyötörhetik. majd ha meglesz a kistesó, akkor szépen meglátja, hogy szó sincs arról, hogy le lett vlna cserélve, hogy már nem szeretik...persze féltékenység így is lesz, és nem egyik napról a másikra fog elmúlni, de csillapulni fog. én javaslom, hogy mikor születik a baba, akkor hozzon valami ajándékot a nagynak, amit tudsz hogy vágyik rá a kisfiad, hogy az első benyomás pozitív legyen. az első alkalommal, amikor meglátogat majd téged meg a babát a kórházban, akkor mondjuk berakhatod a baba kiskocsijába, és ott megtalálhatja. nálunk egy kis távirányítós kutyus volt ez, amire a kislányom már pár hónappal azelőtt felfigyelt a boltban, és mindig kipróbálta, és mondta hogy szeretne olyat, és megbeszéltük, hogy a kistesó hozza majd. így mégsem csupa negatív dolog kapcsolódik hozzá előre (nálunk is iszonyú anyás lett, amúgy is az volt, de most...meg nyüszike). még 2 hetem van elvileg a szülésig, a kislányom meg június végén volt 2,5 éves.

remélem ti is, mi is átvészeljük ezt az időszakot...könnyű szülést!

2011. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!