Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságot hogyan...

Szobatisztaságot hogyan csináljam? 2 éves és 9 hónapos gyereknél.

Figyelt kérdés
A nagy dolognál szól, de a pisinél még nem tud. Néha sikerül a pisit is a wc-be, de amikor nem adtam rá pelenkát napközben, 3 gatyát telepisilt. Hogyan érdemes csinálni? Tudom hogy érettség kérdése. Néha lusta kimenni, pedig tudja, hogy kell neki, de azt mondja ilyenkor, hogy most inkább most a pelenkába kakilok. Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 7. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 éves múlt, mi is most küzdünk a dologgal. Én nem a wc-re ültetem, bili van a szobában, úgyhogy nincs olyan, hogy nincs kedve kimenni. Nem adok rá pelenkát, ha bepisil, hát bepisil. Viszont időnként szólok neki, hogy üljön rá a bilire. Ha nem kell neki, akkor mondja, hogy nem kell, ha meg igen, akkor odamegy és ráül.

Sőt, valamelyik nap délutáni alvásnál nem volt rajta pelenka, persze bepisilt, de felébredt rá, és ráült a bilire pisis bugyiban, igaz, hogy már hiába, de akkor is tudta, hogy oda kell menni.

2012. máj. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy lehet, hogy leveszed a pelust, pár napig mindig be fog pisilni, aztán rájön, hogy hogy kell visszatartani hogy elérjen a wc-re, bilire. Kérdezgetni kell sokszor, ráültetni, de a cél az, hogy magától szóljon. Mi is most kezdjük, fiam 2 éves 7 hónapos. Sok sikert!
2012. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ha alszik, csak akkor adjak rá pelust, meg ha elmegyünk valahová?
2012. máj. 8. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, én így csinálom. Itthon csak bugyiban van, 3 nap után ott tartunk, hogy a pisi eleje picit becsurog, akkor szól és visszatartja amíg odaérek a bilivel. Én már ennek is örülök, biztos hamar ráérez, hogy mikor kell még időben szólni. Sétához és alváshoz kap pelust, bár mindig szárazon ébred, még inkább adok rá. Ti hogy álltok?
2012. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!