Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom juniusban lesz 3...

Kislányom juniusban lesz 3 éves. Tanácsot szeretnék kérni szobatisztaság terén a pisi a wc-be és a bilibe végzi de a kaka az a bugyiba megy. Hogyan vehetném rá hogy ne a bugyiba kakáljon?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg fogja tanulni. Az én okos, értelmes gyermekemnek semmi nem használt (zenélő bili, színes wc ülőke, pelus levetése meleg időben, wc-re is vittem magammal, hogy lássa). Aztán a 3. szülinapja után látta a cicát a homokba kakilni, nagyon érdekelte a dolog. Másnap a kertben játszott, beszalatt és kihúzott. Mutatta, hogy ő is úgy csinált mint a cica. Akkor mondtam neki, hogy a kert a cica wc-je, a miénk pedig a fürdőben van. Aznaptól minden alkalommal jelezte, hogy mennie kell. Pár nap alatt jobbnak láttam már csak estére pelenkázni.
2012. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni, lányom is a bugyiba kakált, hagytam. Úgy gondoltam hogy majd ha érzi akkor úgyis a bilibe fog menni. Hát így is történt, másfél hónap után végre a bilibe nyomta.
2012. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyik lányom nekem sem akart bilibe/wc-be, igaz ő nem bugyiba kakilt, hanem nem kakilt egészen addig, amíg rá nem adtunk egy pelust, és abba tette.

Mivel nagyon szorulós volt, ezért nem tudtuk megcsinálni azt, hogy nem adtunk neki pelust, mert 5 napig is visszatartotta, és azt a kínlódást, ami utána jött...


3,5 éves volt, már ovis, amikor egyik nap azt mondta, hogy mostantól bilibe kakil, és úgy is lett. Mi nem erőltettük, és ez bejött.

Persze napirenden volt, hogy mondogattam neki, hogy a nagy kislányok már nem használnak pelust, de ezt ő is tudta, valahogy rá kellett éreznie.

Amúgy 3 évesen már éjjel-nappal pelus nélkül volt, csak a kaki volt a "mumus".

Az oviban ezt nem tudta senki, ott csak pisilt, a többit meg "haza hozta".


De lássuk be, ezzel mi felnőttek is így vagyunk, én is csak otthon szeretek/tudok nagy WC-zni.


Sajnos arra nincs ötletem, hogy a bugyiba teszi, azzal mit lehet kezdeni, mert az egy kicsit rosszabb, ilyen szempontból.

Talán az még egy kérdés, hogy miután kakil, szól-e, vagy "elvan benne".

2012. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De ha kakál bugyiba már szol is hogy kaka evvel nincs is gond.Ehhez is biztos idő kell.köszönöm a válaszokat.de még várok tanácsokat.
2012. máj. 12. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!