Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok a napirendeteket...

Leírnátok a napirendeteket két kisgyerekkel? Nálunk az egyik 3,5 éves, a másik 8 hónapos.

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 16:36
 1/6 A kérdező kommentje:
ja elfelejtettem írni, hogy a nagy még nem ovis, csak szeptembertől, itthon van velem ő is.
2012. máj. 21. 16:37
 2/6 Sókristály ***** válasza:
100%

Jó úgy is, hogy a 2 kicsi mellett van még 3 nagy is?

A kislányom 3 lesz a nyáron, a kisfiam 11 hónapos.

1/4 7-kor ébresztő, öltözés.

3/4 7-kor indulás, 7-kor kirakjuk a középiskolást a busznál, a két hetedikest a sulinál és bevásárolunk.

8-ra érünk haza. Reggeli, aztán nekiállok a házimunkának. A nagyobbik eljátszik egyedül, a kicsi is vele van egy darabig, de aztán jön utánam. Pl. úgy mosogatok, hogy mellettem van az etetőszékben. Közben énekelek, vagy beszélgetek a nagyobbal, mert a játszószoba a konyhából van leválasztva.

10-től csak velük foglalkozom. Játszunk, áttornáztatom a kicsit, rajzolunk. Ha jó az idő, kimegyünk az udvarra. A nagyobb egyedül is kijár, egy 13x10 m-es darab van elkerítve nekik a bejárat előtt.

1/2 12-kor ebéd, mosakodás, fektetés. Én is alszom velük valamennyit.

1/2 3-kor kelnek, játszunk még egy sort, aztán 1/4 körül indulunk a nagyokért.

Ha hazaértünk, segítek a leckében, ha kell, meghallgatom a történteket, közben felteszem a vacsorát. Ez az az időszak, amikor a nagyobbak játszanak a kicsikkel, és a férjem is ezidőtájt ér haza.

7-kor vacsora, aztán apával mennek fürdeni. A nagyokkal összekapjuk a lakást.

8 körül készülnek el, általában 1/2 9-kor alszanak el.

Nagyjából így zajlik egy átlag nap. Persze van, amikor minden borul. Mindkettővel járunk tornára. A lányomat hetente 3-szor otthon kell tornáztatni, ebben vagy apa, vagy valamelyik tesó segít. A kicsit Dévényre hordom heti egyszer, ilyenkor oda a délelőtt nagy része. De van, hogy a nagyok miatt borul a menetrend. Szerencsére elég alkalmazkodó kis társaság :-)

2012. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy kiscsoportos ovis kislány (július végén lesz 4 éves) meg egy 21 hónapos kisfiú és nagyjából két hét múlva születik a kistesó. :-)

Reggel 6 körül ébrednek a manók, akkor kapják az ágyba a kakaót (mi meg a férjemmel kávézunk), utána még kicsit játszanak, majd mosakodás, öltözés, reggeli, visszük a nagyot oviba, vagy ha szünet/hétvége stb. van, akkor persze marad itthon mindkettő.

Ha a nagy oviban van, akkor csak a kicsivel, ha itthon, akkor a két gyerekkel elszaladunk vásárolni, ügyeket intézni, stb. Hazaérvén én főzéshez látok, ők meg eljátszanak a szobájukban. A kicsi 11 körül alszik, amikor elfárad, befekszik az ágyába és kész, nem kell vele semmi különöset csinálni. Ha a nagyobb itthon van, akkor ő lejön hozzám, beszélgetünk, segít főzni, vagy ha kedve van rajzolgat, festeget az étkezőasztalnál, amíg az öccse alszik.

Fél 1 körül ébred a kissrác, akkor elmegyünk a nagyobbért, utána ebédelünk.

Ebéd után nekem a nagyobb nem alszik, a kicsi meg ugye már aludt, így ilyenkor szoktam őket kiengedni a kertbe játszani (a hátsó kertünk pici, zárt és tökéletesen bababarát, csak egy homokozó meg egy kis házikó van benne), közben én megcsinálom a házimunkákat, utána kimegyek hozzájuk én is játszani, vagy ha rossz idő van, akkor benn csinálunk valamit közösen - nagyon szeretik, ha gitározok-énekelek nekik, szeretnek mesét hallgatni, építőkockázni, vonatozni, babázni.

Ha az apukájuk időben hazaér, akkor ő fürdet, közben én rendezem az udvart, kertet, lemosom a teraszokat, meglocsolom a növényeket stb. meg elkészítem a vacsorát.

Fürdés után (hét körül) együtt vacsorázunk, utána még pici önálló játék van, majd fogmosás, esti mese és fél kilencre alszik mindkettő.

Azt még nem tudom, néhány hét múlva hogyan változik a dolog, ha meglesz a kistesó. :-))

2012. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3,5 éves délelőtt ovis kisfiú, 20 hónapos kislány.

Fél 7 körül ébredés, kakaó, kávé.

Öltözés, ágyazás, gyerekek mesét néznek közben.

8-kor indulás az oviba, ha kell utána bolt.

9-kor reggelizek a kicsivel, főzök ha kell (kétnaponta) ha nem akkor házimunka: mosás indítás, hajtogatás, porszívózás

Fél 11-től játszótér, onnan megyünk negyed 1-re az oviba.

Fél 1-kor érünk haza, kicsit ebédeltetem, nagy addig mesézik.

1 órától alvás (külön szobába, máshogy nem megy)

Fél 4-4 között ébrednek, addig netezek, vasalok, felmosok, hajat festek... mikor mi van soron. és ilyenkor ebédelek.

4 körül uzsi, majd itthon játék.

5 felé megyünk le játszóterezni, 7-re vagyunk itthon, akkor vacsi, majd játék kb fél órát. 8 előtt 5-10 perccel pancsi, a kicsi legkésőbb fél 9-re ágyban van és egyből alszik, a nagy velem alszik és ő kb. negyed 10-re dől ki.

Hétközben egyedül vagyok velük, apa hétvégén van itthon, olyankor ha tudunk megyünk programokra, vagy mamázni, vagy ha kell nagybevásárolni.

2012. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom 3 nem ovis a fiam pont ma 6 hetes.

8 kor ébresztő a lányomnak, tejcsi. a kicsi olyan 9kor ébred szopi.

Délelőtt 10kor reggeli. 13órakor ebéd, utána alvás. Ha jó az idő akkor délután séta.

Este 6 vacsora 7kor a kislány fürdik 8kor a kicsi.

2012. máj. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 éves kisfiú és 8 hetes kislány

Reggel egymást ébresztik (pedig a kicsi velünk alszik, de így is valahogy), kis összebújás az ágyban, amíg szopizik a kicsi, nagy pedig issza közben a kakaót. Utána a kicsi vagy alszik vagy nem.

10 körül újra szoptatás és tízórai, utána séta, vásárlás, játszótér. A kicsi ezalatt mindig alszik a babakocsiban.

1-re érünk haza, ebéd, szoptatás.

2-4 között alszik a nagy, ha szerencsém van, a kicsi is.

Ébredés után uzsonna, 5-fél 6 körül újra lemegyünk, lenn vagyunk fél 8-ig. A kicsi szokás szerint alszik.

Fél 8-kor a nagynak kakaó, 8-kor fürdés. A nagy ezután elalszik, a kicsit viszont ritkán tudom 10 előtt letenni. Cserébe azonban újabban csak egyszer ébred éjjel.

2012. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!