Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiús anyukák tapasztalatára...

Fiús anyukák tapasztalatára lennék kíváncsi. Mennyire normális, ha a kisfiú (2 éves) dobál, csapkod, és szinte már nem is akarok új játékot venni-készíteni, mert látom magam előtt, ahogy tönkreteszi?

Figyelt kérdés
Nem problémás ő, és a dackorszak is itt van, nameg közösségbe jár, itthon kiereszti a gőzt. De négyéves nővérével nem tudok egy mesét végigolvasni, kirántja a könyvet, mert ő már megunta, stb. nagyon ügyesnek kell lennem, hogy mindkettő értelmesen töltse az időt nyugiban, ha nem uazzal a játékkal, hát különbözővel. Ki él meg ilyet? És ki hogyan oldja meg?

2012. máj. 22. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Juj, a fiam is pont ezt csinálta 2-3 évesen. Mindig mindent dobált. Nagyon nehéz volt róla leszoktatni, vagy legalább is hosszú idő, de abban sem vagyok biztos, hogy ez rajtam múlott, valószínű, hogy amúgy is kinőtte volna ezt a viselkedést, mert én nem igazán láttam rajta, hogy bármi hatást elértem azzal, hogy elraktam a dobált játékokat és hosszú ideig nem adtam vissza.

Minden esetre most, négy évesen már egyáltalán nem dobál semmit.

2012. máj. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves fiam van.Ha dühös valamiért,valami nem úgy van akkor ő is csapkod földhöz vágja ami épp a kezében van,vagy éppen ahhoz vágja akire haragszik(6 éves nővére).Én sarokba szoktam állítani miután elveszem tőle a játékot.Ordít,hisztizik,én közben beviszem a szobájába,és közlöm vele ha kitombolta magát szóljon.Ez kb. 1 perc,utána szól hogy abbahagytam!Aztán megbeszéljük.Ritkán fordul elő szerencsére,de van hogy fejbe vágja fém autóval a nagyot.A mesét ő se hallgatja végig,a nagynak külön olvasok.
2012. máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. nem sikerül valami neki, eldobja azonnal ami a kezében van! Legyen az bármi! Ezért már résen vagyok, és előre szólok neki, hogy Ne Dobd El!

De van olyan is, hogy csak játékból dob el valamit... Valamikor az erkélyről dob le valamit.. (szerencsére kertes házban lakunk, így nem az utcán járó emberekre) Nem használ semmi, kézverés, fenékreverés... semmi!


Bízom benne hogy kinövi, és életkori sajátosság!

2012. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam is ezt csinálja 3 éves és van hogy a nővérének a fejéhez dobja az autót...:(

reméljük kinövi

2012. máj. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy vettem észre, hogy nem használ, bárhányszor rászólok, stb. De ez a sarokba- vagy kiállítás jó ötlet, ezt kipróbáljuk. Sajnos mindig hárman vagyunk,jó lenne, néha külön foglalkozni velük. (Az egyiket félrerakni kicsit) A nővérének már legutóbb azt mondtam, hogy ha legközelebb megüti az öccse vagy ilyesmi, ne sírjon hanem húzza pofon és kész. Már bánom ezt is, mert így legalizáltam a verekedést :-)
2012. máj. 23. 09:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha magamat olvastam volna!

Pont ugyan ez a helyzet van most a Lányommal és a Fiammal, csak azzal van megfűszerezve a helyzet, hogy a Lányom is visszadacosodott, vagyis leutánozza a Fiamat!

Kész katasztrófa helyzet szokott előállni otthon, ha nem vagyok résen, egy fogpiszkán is képesek egymásnak esni.

A Fiam harap, csapkod, visít, a Lányom, meg üt, vág, kiabál és sír, egymást, a Párom, vagy engem!

Amúgy se az Óvodában, se a Bölcsődében nem csinálnak ilyet, egész nap szépen el vannak nincs panasz, de ha haza jönnek kiengedik rám a forró gőzt:(.

Reméljük hamar túl lesznek, lesztek rajta!


Üdv Két gyermekes Anyuka.

2012. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fiam is pont ilyen volt, de 3 éves korára ezt 95%-ban kinőtte már.

És én még annyit vettem észre rajta akkoriban, hogy ha dobálásnál mindent félre tudtam tenni, és vele együtt játszani, foglalkoztatni, akkor nem volt ilyen kitörése. Úgyhogy ez is ott van azért az okok között.

2012. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jujj a fiam játéka az, hogy minden játékot szétszór, és annyi.

Nem kötik le a játékok, csak a rombolás. Ha mutogatom a játékokat az sem jó neki. Hála a meséskönyv az olvasás leköti, de a többi. Legyen az kisautó, puzzle, gyöngy, labda, plüss, konyha....

A kislányom(16hónapos) ellenben egy szösszel is 2órát elszöszöl. Ki érti ezt?

2012. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves hatost író: uez, amit írsz, bölcsi-ovi: semmi gond, mintagyerekek, itthon kiengedik. Én is reménykedek, hiszen, a négyéves már olyan együttműködő, talán eljön a fiúkkal is ennyi idős korukra, bár kicsit rázósabb az út. Úgy látom, akiknek már nagyobb, azt írják, 3-4 évesen már jó lesz. Annyira szeretnék velük barkácsolni, stb, de kicsik még hozzá. A naggyal már lehetne. És persze, mindig ott kellene lennem velük, még akkor is lenne elsimítani való és rendre utasítani való, de nem tehetem, mert uzsi, vacsi, másegyéb miatt muszáj ellépnem tőlük. Szoktam mondani, nekem nincs dajkanénim, aki segítsen :-) Örülök, hogy nem csak én tapasztalom ezt, és hajrá, akkor lelkesen várjuk, hogy kinőjék.
2012. máj. 23. 11:04
 10/13 anonim ***** válasza:
kisfiam dühében dobál,mikor valami nem úgy van,ahogy ő gondolja.nálunk úgy sikerült erről nagyjából leszoktatni,hogy amit eldobott,az jól látható helyre ment fel a szekrény tetejére,vagy olyan helyre,ahol nem érte el és csak másnap kapta meg.most már nem sokat dobál,2 és fél éves.nála a sarokba állítás nem vált be.
2012. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!