Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fél a bilitől, tapasztalatok,...

Fél a bilitől, tapasztalatok, ötletek kellenének?

Figyelt kérdés
szomszéd kislány is bilizik tőle is látja tetszik neki sőt unokaöcsém is bilizik ott is tetszett a lányomnak a bilizés látványa,de ma nagyon sírt mikor ő is megkapta a bilikéjét,mit csináljak,hogy ne féljen kényszeríteni nem fogom csak jó lenne ha nyáron nem kellene vastag pelusban lennie szegénynek.Jó lenne 1 pár ötlet tapasztalat.
2012. máj. 23. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozzatok wc-vel! Van olyan gyerek, aki nem szereti a bilit, mert azt látja, hogy a felnőttek se azt használják.
2012. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is jobban bejött a wc, szűkítővel. Amíg a bilivel próbálkoztunk csúnya szorulása volt, de amióta átszoktunk a wc-re rendben van minden. Bár először félt a wc-től is, de a Felejtds el a pelust Elmo dvd segített.
2012. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős ? Még lehet, hogy túl korai. Az bizony egész más, ha elnézi a másik gyereket a bilin, ettől még nem bizti, hogy ő is megszokja.

Nálunk a kislányunk egyáltalán nem kért bilit se és szűkítőt se és másfél éves korától sose kakilt be. A pipi tovább tartott, de mikor kezdtük azt is csakis normális wc-be csinálta. Persze fogni kellett még őt.

Kisfiunk meg ült akármeddig a bilin, csak épp nem csinált bele semmit, viszont miest felállt igen, csak épp nem fordult meg. Ő tovább tartott.

Próbálj nyugis lenni, lássa, hogy ti miért és mit csináltok a wc-n. Tedd esetleg a bilit a nagy wc mellé és mikor te mégy, hívd őt is.

Türelemjáték ez a dolog.

2012. máj. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs még 2 éves, akkor kár próbálkozni!
2012. máj. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

matrica a bilire a kedvencmesehosevel.

nekunk motoros "bibikénk" van :D

[link] ilyen,citromsarga, o valasztotta ki

egyutt vegyetek a bilit, ami neki tetszik

2012. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mindegy, mennyi idős. Várj, ne erőltesd. A fiam ugyanígy volt, jegeltük a témát, aztán 2.5 évesen ő szólt, hogy bele akar pisilni a bilibe. Azt hittem, rosszul hallok, de tényleg belepisilt.
2012. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is félt tőle, pedig vettünk vagy 3 félét, de rá se nézett egyikre se. Jegeltem a témát mert látszólag egyáltalán nem akart szobatiszta lenni.


Végül vettem egy szűkítőt, de arra se volt hajlandó ráülni. Aztán egyik pillanatról a másikra tök magától szobatiszta lett, én az ég világon semmit nem csináltam. Persze végül a szűkítőt kezdtük használni, a bili egyáltalán nem kellett.

2012. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek,nem erőltetem ezt ki is írtam,nem hinném,hogy korai rengeteg 20-21 hónapost ismerek akik elhagyták a pelust és nagyon jó lesz nekik a nyáron csak 1-kis gatyában/bugyiban,most játszik a bilivel nagyon édes néha nadrágosan/pelusban ráül és mesézik az a kisszéke :D úgy tűnik,ha nem akarja akkor majd jövőre de ez mind az ő érdeke azért is próbálkoztam és még fogok is az ötleteitek alapján köszönöm mindenkinek.
2012. máj. 25. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!