Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy francia? Melyiket...

Német vagy francia? Melyiket válasszam az angol mellé? SÜRGŐSEN KELLENÉNEK TAPASZTALATOK!

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Én franciát választottam, és imádom. Ha jól megy az angol, nem lesz gond vele, a szavak kb. 80%-a megegyezik, legalábbis azok amelyikkel eddig találkoztam.


Némettel nincs sok tapasztalatom, de az soztyáltársaim elmondása szerint nem egy könnyű nyelv. Annyi szabály van, mindegyikre annyi kivétel, ott a der die das, a hülye szórendjük meg minden...Nekem nem tetszik, de ahogy gondolod:D

2009. nov. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
a német is hasonlít az angolra. Én jövőévtől fogok angolos enni. Már 5,5éve tanulom a németet, most előkészítős vagyok! Szerintem németre menj, mert a környező országokban németet beszélnek, és az angol után eléggé nagy szerepe van a németnek. Én szeretem és csak tanulni kell. Nem kell sokat. Ám meg érteni is , de tényleg hasonlít az angolra sok mindenben. Szóval én szeretem. Én német párti vok, de ahogy gondolod!:)
2009. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :) Azért még légyszi írjatok tapasztalatokat

És a franciában mennyi a kivétel meg ilyenek? Sokat kell magolni? Melyiknek könnyebb a nyelvtana?

2009. nov. 26. 20:09
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocsi!Köszi a válaszokat :)
2009. nov. 26. 20:10
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja és business,turizmus irányba szeretnék menni.
2009. nov. 26. 20:15
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
első vagyok. A franciának nem nehéz a nyelvtana. Magolni meg sztem egyáltalán nem kell. Bár hozzáteszem, szerintem eygik nyelvben sem érdemes magolni. Valóban, a környező országokban beszélik, meg minden, de a legtöbb cég ölni tudna egy jó franciásért, olyan könnyű elhelyezkedni vele...A csapból is német nyelvvizsgások folynak....szerintem a francia jobban megéri.
2009. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jó én is olyan magolásra gondoltam mint pl.:angolból az igék 3 múltidős alakja.Ilyenekre gondolok hogy melyikben mennyi rendhagyó,és kivétel van.
2009. nov. 26. 20:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A francia lényegesen értékesebb, viszont a német itt hasznosabb. Innen meg döntsd el te, mi a fontosabb. :)
2009. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Francia..bár nem tanultam, de azt tudom, hogy a német egy megtanulhatatlan nyelv..vagyis megtanulható, de több idő, mint a francia..az új latin nyelvek általában könnyebben tanulhatóak..ezenkívül az EU-ban a francia fontos, a német nem...szerintem az a nyelv el fog felejtődni a fontos nyelvek porondjáról...
2009. nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valószínű nem ez az első hasonló témájú kérdésed, lehet már válaszoltam is az előzőre :) de ha nem neked, akkor bocsi a feltételezést..

Na szóval, én azt hallottam, és olvastam "szakértőktől", hogy aki angolt kezd tanulni, ill. az angol az első idegen nyelve, annak a német nehezebben fog menni, mert bonyolultabb, más.. Fordítva viszont óriási előny. Én ebben a szerencsés helyzetben vagyok :) németet kezdtem általánosban, majd jött az angol, és probléma nem sok volt vele :)

persze mindenhol vannak kivételek, ismerek olyan emberkét is, aki angollal kezdte, majd angolból és németből is a felsőfokig jutott.. És van olyan is, aki némettel kezdte és az angol sehogy sem megy..

Franciáról nem tudok nyilatkozni, nem tanultam soha.


Ha az idegenforgalom érdekel, el kell döntened hol szeretnél majd élni-dolgozni és pontosan mely területen. Turizmus-vendéglátás szakon lehetsz szállodai recepciós, utazási irodai munkatárs, valutaváltós, pincér, felszolgáló, tanfolyammal lehetsz idegenvezető.

Ha itthon szeretnél majd dolgozni, akkor egyértelműen németet tanulj, mert sokkal több németajkú jön Magyarországra, mint francia.. /több borravalót kapsz, ha a saját nyelvükön beszélsz velük, a németek ezt különösen szeretik :D/

És igen, a szomszéd Ausztriában is a német a hivatalos nyelv, jobb a fizetés...

Franciaországban pedig ott a riviéra, ha az csábít, szeretnél majd ott élni vagy Párizsban, egyéb francia helyen, akkor jobban jársz a franciával.

Nem hátrány azt sem megemlítenem, hogy aki már beszél franciául, annak könnyebben fog menni az olasz, spanyol, latin, román nyelv.. ezek is felkapottak (spanyol, olasz)

Ha pedig németül és angolul beszélsz, állítólag könnyen tanulható a holland, svéd, dán, norvég nyelvek.

Véleményem szerint a turizmusban a némettel érsz el többet..

(csak annyit még, idegenforgalmi szaknyelvvizsgát 3 intézménynél tudsz tenni: KITEX, GazdálKODÓ, BGF. ezek közül azt hiszem csak a BGF-nél van francia IFO vizsga, a másik kettő csak angol és német nyelven van..)


Szóval, ha már tudod mit szeretnél a jövőben tanulni, ennek függvényében is érdemes nyelvet választani.. Én a németre voksolok :)

Remélem segítettem :)

2009. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!