Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Joggal elvárható a hiperaktív...

Joggal elvárható a hiperaktív gyerek anyukájától, hogy ne járjon dolgozni és dében vigye haza az oviból a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 19:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de az elvárható, hogy ha pszichológus szükséges a gyereknek viselkedési problémák miatt, akkor vigye el hozzá. Sokan ezt nem teszik meg, sőt még mindennek el is mondják az óvónőt, ha ilyet merészel javasolni.
2011. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Nem, valamiből élni is kell, vagy az óvónő kipótolja majd a fizetésedet? Egyébként nem jár dupla fejkvóta a gyereked után? Mert akkor dupla odafigyelés is jár(na), nem pedig beszólások.
2011. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ha hiper, akkor gondolom, már megjárták a nevtant is, diagnózis is van, vagy nem?
2011. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van.

Bevallom én is fel voltam háborodva amikor a nevelési tanácsadóba utaltak bennünket az oviból,nehezen emészti meg a szülő,hogy idáig a szeretete által vak volt,elfogadta úgy a gyereket amilyen és fel sem merült benne,hogy nem csak eleven,hanem más baj is van.


Utólag már köszönöm az óvónéniknek,hogy jól kiszúrták,hogy baj van vele,nekünk ez már két éve volt és azóta sok szakembernél jártunk már,így kaptunk tanácsokat a neveléshez és így tudjuk fejlesztésekre hordani,hogy javuljon az állapota miatti kudarcélmények lehetősége.

2011. nov. 16. 20:09
 5/19 A kérdező kommentje:

" Egyébként nem jár dupla fejkvóta a gyereked után? Mert akkor dupla odafigyelés is jár(na), nem pedig beszólások."


DE igen dupla fejkvóta jár utánna természetesen,nagy szívfájdalmamra viszont az oviban nem kaphat fejlesztést,pedig van rá szakember,ezért saját költségen hordjuk fejlesztésre ami nem olcsó.


A másik dolog pedig,hogy azt szeretik,ha egyáltalán nem megy oviba,azt mondták nem gond ha az évvesztes (szeptemberi)5 éves gyerek kihagyja az évet és csak jövőre megy majd.

Viszont nekem a kistesóval lejár a GYED és még azt sem tudom megoldani,hogy délben elhozzam(a kicsi bölcsis lesz).

2011. nov. 16. 20:13
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a kérdést feltenném a fenntartónak vagyis az önkormányzat illetékesének. Óvodában dolgoztam, ha én ilyet kértem volna, másnap már nem dolgoztam volna ott. Nem vitás, túlterhelt egy óvónő, de ezzel csak a "gondot" akarják lepergeti magukról. Egyébként nézz utána az óvoda házirendjében, vagy törvényekben, hogy ez le van-e írva. Én ilyen dolgokért torokra megyek.
2011. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%

Nagyon sok energiát fordítunk párommal, hogy mindkét gyermekünk kellően kiegyensúlyozott legyen és ne legyen bennük feszültség. Sok lemondással jár. Többet fordítunk a lelkükre mint az anyagi háttér javítására. Ki is költöztünk Budapestről, hogy nyugodtabb környezetet tudjunk biztosítani számukra. Fontos, hogy egy kis gyerek képlékeny lelke kiegyensúlyozott legyen, mert ez alapozza meg milyen lesz felnőtt korában. Ebben a korban elvárható az is, hogy abban a közösségben, ahova a "JÓL" nevelt gyermekemet engedem, más is hasonló gonddal nevelt gyereket küldjön.

Igen elvárható szerintem. és szerintem az minden anyától elvárható, hogy többet foglalkozzon a gyerekével, mert sok a hiperaktív, fegyelmezetlen, szeretre éhes gyerek. Természetesen ez a század nem a gyereknevelésről szól, hanem a megélhetés után rohanásról.

Jobb lenne, ha az anyák tudnának "csak" a családdal foglalkozni!

2011. nov. 17. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Ebben a korban elvárható az is, hogy abban a közösségben, ahova a "JÓL" nevelt gyermekemet engedem, más is hasonló gonddal nevelt gyereket küldjön"


Az organikus hiperaktivitás nem nevelés kérdése.


A "jól nevelés" ebben az esetben is a sok szeretet,elfogadás a gyermek számára szükséges fejlesztések biztosítása ,finanszírozása lévén valósulhat meg.

2011. nov. 17. 03:47
 9/19 anonim ***** válasza:

Dehogy várható el

Fima 5,5 éves kora óta hu iőeraktív, illetve akkor kapott kódot, én előtte és utána is 8 órában dolgoztam.

Elkerült megfeleő oviba, kapott fejlesztéést, sima iskolába jár

2011. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 joci23 ***** válasza:
Ha van fejlesztőpedagógus az óvodában, és a nevelési tanácsadóban kérik a foglalkozást, az intézménynek térítésmentesen biztosítania kell azt. Nem utasíthatják el. Ezt azért írtam, mert említetted, hogy van szakember és mégis máshová kell hordanod.
2011. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!