Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, ha...

Flora08 kérdése:

Mi a véleményetek arról, ha egy szülő a gyermeke szájára ad puszit?

Figyelt kérdés
Óvodában vagyok gyakorlaton és több alkalommal is láttam erre példát. Nem ítélem el, ne értsetek félre, csak nekem nagyon furcsa volt elsőre, mert a mi családunkban egyáltalán nem (volt) szokás. Mit gondoltok erről?

2012. máj. 27. 18:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Igazából semmi véleményem nincs, legfeljebb annyi, hogy a szülő túl sok amerikai filmet nézett, mert én ott szoktam látni ezt a szájrapuszi dolgot.
2012. máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Én meg elítélem. Nem, rossz szó, nem elítélem, hanem nem tartom jó dolognak.Nekem volt egy lány osztálytársam és az apja mindig szájonpuszilta. Voltam vagy 10 éves, de már nekem akkor visszatetsző volt....:S
2012. máj. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Mikor nem volt gyerkőcöm neken is furcsa volt, de most van kettő is.4 éves kislány és 1,5 éves fiú.Nekik is szokásuk.Már más szemmel nézem.Majd leszoknak róla.
2012. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
3 válaszoló vok.Természetesen 10 évesen nem engedném én sem, meg nálunk nem csinálják ezt senkivel csak anyával.
2012. máj. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy nekem a 3 éves kisfiam is mindig "bepróbálkozik" a szájrapuszival, mert látja h apával mi úgy szoktunk puszit adni és szabályosan tetszik neki, "felnőttes dolog akkor az csak szuper lehet!" alapon. De én inkább elírányítom és azt kérem, h ne a számra, hanem az arcomra adja, mert csak apával puszilkodunk szájon. Megérti.
2012. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

MIért ne adhatna a szülő az óvodáskorú gyereke szájára puszit????

Ha kínos lesz már a gyereknek, akkor úgyis jelezni fogja.

Gondolom, iskolában már le fog szokni róla.

2012. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes, hogy sokan amerikai dolognak tartják, pedig régen is voltak helyek Magyarországon, ahol ez szokás volt.

Ettől függetlenül én nem puszilgatom a kisfiam száját, egyrészt, mert nem higiénikus, másrészt mert véleményem szerint a szájrapuszi egy párkapcsolatba való. De az egyáltalán nem zavar, ha valaki nem így gondolja, náluk más a szokás, ennyi.

2012. máj. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

nekem sem tetszik, sztem is a szájrapuszi az apával való intim kapcsolat része, úgy,

apa megfoghatja a fenekem adhat szájrapuszit és egyebek, a fiam akármennyire is szeretem, ellenzem.

2012. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Van egy lányunk (10,5 hónapos). Próbálom úgy nevelni, hogy arca adunk puszit, nem pedig a szájra.

Nővéremnek van egy fia 4,5 éves. Ő folyamatosan a fia szájára adja a puszit.

Nem voltam/vagyok ellene, az ő dolguk.. csak az "zavar" (és másokat is, főleg családból), hogy a gyermek nekünk is a szájunkra akar puszit adni.

2012. máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
szerintem meg tök normális dolog.én mindig szájon csokolom a kisfiam ö is engem,és automatikusan oda ad puszit,megsem fordult a fejembe,hogy nem oda kéne puszizgatni.szerintem amig kicsi teljesen normális,legalábbis nálunk ez a normális.és ez a szeretetünk jele.ha már nagyobb lesz akkor persze már más dolog,akkor gondolom ö sem akar majd a számra puszit adni.és azhogy intim dolog,az teljesen normális,pl.a szoptatás is intim dolog nemde?akkor a szájra puszi ahhoz képest semmi.
2012. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!