Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megszületett a kistesó,...

Megszületett a kistesó, meddig lesz a nagy ilyen kedvetlen?

Figyelt kérdés

Borzasztó látni, hogy a két és fél éves kicsi lányom, aki eddig tele volt élettel, vidámsággal, az öcsi születése óta (másfél hete) nem mosolyog, állandóan rossz kedve van, sokat sírdogál. Mindent megteszünk, h jobb kedve legyen, rengeteget játszunk (még szopi közben is), ha akar segíthet is a kicsi ellátásánál, bölcsibe is mehetett, direkt nem tartottuk itthon, mert ott vannak a kis barátai. De semmi... Egy mosoly nem hagyja el a száját.Tudom, h ez a jelenlegi szituációnak szól,szoknia kell a helyzetet, stb. de mégis meddig??

Konkrét féltékenység nincs, csak ez az állandó lehangoltság... Én meg teljesen ki vagyok bukva emiatt.

Volt ilyen helyzetben valaki? Mit tettetek?


2012. máj. 30. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos még tapasztalatom nincs (majd 3 hónap múlva :o)), csak annyit írnék, hogy a mi 2,5 éves fiunk is kb. 1-1,5 hete ugyanígy viselkedik. Nálunk még a pocakban van a hugi, igazából nemrég lett szobatiszta, és kb. 1-1,5 hete kapta meg az új ágyát, amióta szoktatjuk az egyedül elalvásra. Én erre gondoltam, hogy ez ütközik így ki, van, amikor jobb, és semmi baja, de ezt a változást én is észrevettem. A gyereknapon pl. semminek sem tudott örülni, a dodgemben is fapofával ült végig az apja mellett, pedig imádja.

Szóval valóban, ha más változás nem volt az életében "csak" a tesó, akkor lehet ezért ilyen, de én gondoltam a dackorszak kezdetére is. (nálunk legalábbis még nem nagyon jellemző a hiszti, inkább a nyafogás, nyavajgás. Lehet most kezdődik....)

Türelem, reméljük elmúlik, biztos vagyok benne, hogy mindent megtesztek azért, hogy ne érezze, hogy a tesó miatt bármi hátrány érné őt. Ezt folytassátok. Még előttünk is itt áll ez a helyzet....

2012. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Baratnomeknel ugyan ez volt. :( Meg en segitettem be szegenynek mert csutortokonkent delutan 5-tol egesz 7-ig atvettem a kistesot, hogy anyuka meg apuka mehessen a 2 es fel eves kislannyal a jatszoterre ahogy regen baba nelkul. Ez valamennyire segitett. Nemcsak, hogy mosoly nem hagyta el a szajat de szo szoros ertelemben nem beszelt az eddig jol kommunikalo kislany. Nagyon rossz volt nezni. Pedig baratnomnek szerencseje volt mert az kisebbik angyal volt. Olyan baba akit leraksz valahova es elnezelodik, mosolyog a kisagyba ha felebred, nem votl hasfajos, nem kellett cipelni a kis popsijat... Most mar 8 honapos a kisebbik es semmi gond. A nagy rohangal a kicsi meg maszik utanna, nagyokat vigyorog, imadjak egymast. Ahogy a nagyobb felebred mar rohan is megnezni a kishugat, hogy ebren van-e. Most mar arra kell vigyazni, hogy nehogy agyon szeresse vagy megszoritsa. :) Sajnalom, hogy ezt kell irnom de az elso 5 honap remalom volt nekik. Utanna mar jobb lett a helyzet. Fel a fejjel, minden kezdet nehez de nezd majd meg oket 1 ev mulva. :)
2012. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálok kitartó lenni...
2012. jún. 1. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!