Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinãljak a 6 éves...

Mit csinãljak a 6 éves fiammal? Engedjek neki vagy csináljam tovább ahgy eddig?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kisöccse. Az utóbbi időben mióta a kicsi is élėnkebb a nagyra nem lehet ráismerni. Tudom féltékeny. De mivel már 6 éves vannak dolgok amiket sztem meg kellene értenie. Tipikus hogy akkor nyaggat legjobban aha picit etetem pelenkázom, stb. Pl neki akkor kell azonnal ennivaló innivaló. Ugyan ki is tudja szolgálni magat de pl direkt melléönti az üdítőt, hogy nekem kelljen megcsinálni. Este altatásnál csak szopzina a kicsi és raknám is a kiságyába, de a nagy mindig bejön hangoskodik, vagy ha kitiltom a szobából akkor a folyosón kiabál rugdalja az ajtót. Az apja se tud rá hatni pedig ilyenkor direkt ő fogalakozik vele. Pedig kbfél óra alatt elaludna magától a kicsi de így nem tud sír és nem tudom ott hagyni. De 8 hónap alatt nem tudta megérteni, hogy rá több időm maradna ha addig csendben játszana apával, vagy megvárná míg megetetem és akkor gyorsabban tudnék hozzá is menni. Én próbãlok sokat lenni vele, minden héten csinálok csak vele programot de ott meg duzzog és akkor tuti nem akar velem játszani, minden mást csinál. Nem is gügyögök a kicsivel egész nap direkt. De mostanában már csinált olyanokat is amire nem tudtam higgadtan reagálni, pl rá akart állni a kicsi hátára vagy mászás kôzben a lábánál fogva visszarántotta. Mit csinãljak rohanjak hozzá és hagyjam félbe a pelenkázást ha épp akkor kell neki is valami( vagyis én) vagy tartasam magam az eddigihez, vagyis hogy várja meg míg befejezem és utána jöhet ő. Direkt mindig előtte szólok neki hogy mondja ha kell valami mert pl enni fog a pici,de akkor nem kell csak ha már etetem akkor jön oda. Lassan jön az oviban a nyári szünet nem tudom mit csináljak félek előre. Szigorúbb lgyek vagy engedékenyebb?
2012. máj. 31. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Az ajtó rugdosást, kiabálást semmiképpen sem szabad hagyni, mint ahogy azt sem, hogy bántsa a kicsit. Esetleg próbáld bevonni a kicsi gondozásába. Hozzon egy pelenkát, csavarja le a krém tetejét, nézze meg, hogy elég meleg-e a fürdővíz, stb.
2012. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk kicsit máshogy van, mert egyrészt kisebb a korkülönbség (3 év) másrészt lányokról van szó, de nekem az az elvem, hogy bizonyos határokon belül a nagynak is alkalmazkodnia kell. Tudom, hogy nehéz lehet nekik, főleg ha kicsit idősebb, de a kicsit sem szabad teljesen elnyomni.

Szerintem jól csinálod, hogy előre szólsz, hogy most egy kicsit nem érsz rá. Semmiképpen ne hagyj ott csapot-papot csak, hogy hozzá rohanj, mert ki fogja használni. Amit még megtehetsz, hogy a kicsire az apukája vigyáz és te elmész kettesbe valami programra a fiaddal (mozi, játszóház, játszótér) ahol csak te vagy neki.

Szerencsére nálunk nincs ilyen durva testvérféltékenység (mákom van) nem is tudom mihez kezdenék, ha ilyeneket csinálna a lányom, mert egyértelmű, hogy a fiad figyelemre vágyik. Talán a nevelési tanácsadóba is érdemes lenne elnézni hátha a szakembernek van jó tanácsa (nem kell a nevtantól félni nem csak a problémás gyerekekkel foglalkoznak, hanem ilyen esetekben is szívesen segítenek...a barátnőm a fiával fordult már hozzájuk kicsit hasonló okokból)

Kitartás!

2012. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit az első írt az is nagyon jó,főleg ha érdeklődik is a dolog iránt. Nálunk is sokszor a nagylány választotta ki a kicsi ruháját, a pelusozást mondjuk hamar feladta, mert utálta kivinni , de pl a kakit mindig megnézte :)


Most olvasom, hogy a közös programokon duzzog :( hát nehéz esetleg azt próbáltátok már, hogy apuka sétál a kicsivel és ti csak szimplán otthon vagytok. Nincs extra program csak sima otthonlét játszással, meseolvasással stb

2012. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk még a 12 éves lány is előadta ugyanezt. Na jó, nem rugdosta az ajtót, de ott veszekedett a nővérével, szoptatás közben jött a sürgős elintéznivalóival, stb.

Szerintem légy engedékeny. Szoptatás előtt kérdezd meg, mit szeretne enni-inni. esetleg vigye oda magának a kiválasztott finomságot, üljön mellétek, hadd érezze, hogy ő is benne van a pikszisben. Az altatásnál is felajánlhatod neki, hogy feküdjön oda ő is, és amíg csendben van, neki is mesélhetsz, énekelhetsz.

Nehéz időszak ez a 8 hónapos kor, a kicsi gondolom már mászik, egyre gyakrabban zavarja a nagy köreit.

Néha fogalmazd meg helyette, hogy utálja, hogy a kicsi miatt csendben kell lenni, nem mászhat anya ölébe, vagy ami baja éppen van. Hadd lássa, hogy ezek nem tiltott gondolatok, megérted, hogy ő most rosszul érzi magát. Persze ettől még nem bánthatja a testvérét, és nem is fogod abbahagyni a szoptatást. De együttérzel vele, és nem kell eltitkolnia, ami a lelkét nyomja.

2012. jún. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a szopik alatt meséltem a nagyoknak. Ők is odabújhattak, engem nem zavart. Kicsit csendesebben olvastunk a pici meg hamar elaludt. Aztán tudtam a nagyokkal is foglalkozni, nem hiszem, hogy ki kéne küldeni amíg te szoptatsz. Hiába "nagy" a nagyobbik ő is szeretne újra pici baba lenni, 9 éves fiam, ha olyanja van még belekucorodik az ölembe, 6 évesen még jellemző volt az is, hogy felvetette magát úgy mint a húgai és ringatni kellett, persze pár perc után letettem, de ő se maradt ki semmi jóból. kezeld természetesen, lazán a dolgokat, el lehet mondani azt is a gyereknek, hogy húú te fiam de elfáradtam, hozz anyának egy pohár vizet légyszíves, milyen jó, hogy rád így lehet számítani, te már ilyen ügyes vagy...
2012. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!