Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyerek anyukáihoz...

2 év körüli gyerek anyukáihoz lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

2 év körüli gyermekkel hogy zajlik a napi rutin?

Reggeli felkeléstől? bili? arcmosás? fogmosás?

mikor alszik? hány órakor eszik? hány órakor fürdik? hány óránként bilizik?hogy kezded bilire szoktatni?


2012. jún. 1. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár lányom már bölcsis, de márciusban volt kettő.

Az éjjeli pelusa rég száraz. Mi 7 körül kelünk, megissza a tejet, utána a pelenkázón bilizik amíg veszek elő ruhát, 99%-ban pisil is oda. Felöltözés, bölcsi. Ott sokszor viszik vécére, ha odateszik, sokszor bele is pisil. A kakinál egyre többször szól előre, így wc-be kakilunk. Ebéd után-alvás előtt mindenképp tedd bilire, ha már biliztek.

Alvás fél 1-1től kb egy óra. Aztán megint bili.

3 körül kap uzsit, 6 körül vacsit. Fürdés 7-kor van, fürdés előtt a wc-t használja.

Erőltetni nem szabad a bilit. add nekik játszon vele, ismerje meg, tudja hol van, legyen egy fix helye.

Nagylányomnál is úgy kezdődött, mint most a kicsinél, hogy szól , hogy bekakilt. Következő lépésben szól, hogy épp kakil. Aztán szól, hogy kaki lesz, de a pisi akkor mg sehol nincs.... Nagylányom nyáron volt kettő, így nem volt pelus a melegben az udvaron, könnyebb volt. A kicsinek van a bölcsi miatt is, de ott is sokszor viszik wc-re. Nyáron meg nincs pelenka, remélem ő is leszokik. A nagy 26 hósan lett szobatiszta.

Semmiképp ne fektess nagy hangsúlyt rá, mert akkor csak érzi, hogy nagyon akarod. Tedd le, ha akar üljön rá. Eleinte sokszor fogja kérni, sokszor fog keveset pisilni, kb 2 hét alatt beáll egy normál ütem. Ők sem járnak többet, mint mi. Reggel, délelőtt, ebéd után, délután és lefekvés előtt pisiljen. A többi esetleges

2012. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!kislanyom 6-6:30 kozott ebred!agyban megkapja a tejet utana elmegyünk wc-re, arc,- fogmosas,majd felöltözünk!8 korul reggeli!addig meset nezz mig odateszem a kajat utana megy/ ünk ki az udvarra! Delben ebed 12:30-13:00 kozott alvas altalaban olyan 15:00- ig! Utana uzsi, este 6 korul vacsi! Vacsi utan meg kap meg gyümit!8- kor pancsi 3/4 9- kor mar ágyban van!pisinel,kakinal szol! Mar eleg reg ota ugy csinaltam h mikor a delutani alvasbol felkelt akkor vittem pisilni esetek 80% - ban mar akkor is sikerult!aztan az elso nagy melegben levettuk rola a pelust es ket napra szoba es agytiszta is lett!nem egy konnyu termeszetu kislany!pici kora ota muszaj tartani a napirendet alvas szempontjabol mert ha nem alszik nagyon nyugi igy is sajnos! Semmi nem erdekli jelenleg csak a mese mese es a mese hiaba minden igyekezetunk!!! Remelem segitettem.....
2012. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

22 hónapos a kisfiam.

Reggel 6 körül ébred, az ágyban issza meg a kakaóját, bilizik, aztán úgy hétig játszanak a nővérével (4 éves lesz júli végén). Akkor mosakodás, öltözés, reggeli, visszük a tesót az oviba, utána bevásárlás, ügyek intézése, ha szükséges, ha otthon vagyunk, akkor kiengedem a kertbe játszani, vagy a szobájukban játszik szépen. Még nem szobatiszta, de szól sokszor, ha pisilnie kell.

11 körül már álmos, eszik egy kicsit (általában gyümölcs, kölesgolyó, joghurt stb.) majd magától lefekszik és alszik. Fél egy után ébred, azonnal éhes, ebédel, majd egyre megyünk a tesóért.

Itthon általában ha szép az idő, kinn maradunk az udvaron, vagy hazafelé az oviból útba ejtjük a játszóteret, vagy kimegyünk a tanyára a nagyszülőkhöz, lovagolnak, stb.

4 körül uzsonna, utána kettesben játszanak, jó időben be se lehet rángatni őket az udvarról, rosszabb időben idebenn is elfoglalják magukat, szeretnek rajzolgatni is, vagy elővesszük a gitárt, énekelgetünk, vagy kapcsolok nekik zenét, táncolnak, játszanak a vonatkészlettel, építőkockáznak, duploznak, stb.

Hat körül fürdés, utána vacsora, ilyenkor nézhetnek mesét is, majd fogmosás, egy utólsó bilizés, leülünk mesélni, mese után ágyba, fél kilencre alszanak mindketten.

2012. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Februárban töltötte be a kettő a fiam.

5-körül kel, legkésőbb fél6-kor (pocakmanó kora óta). Kicsit játszunk, olvasgatunk stb, iszik egy teát. 6-fél 7-kor keltjük az ovis nővérét, mosakodás ölözés stb, reggeliznek közösen kb 7-kor.

Fél 8-kor indulás a bölcsibe/oviba.

(odabent van reggelizés 8-8.30-ig, majd tízóraira gyümi + pár szem kekszfélét 10-kor. Ezután udvarozás, majd ebéd fél 12-kor, déltől kb háromig pihenő. A fiam másfél órát alszik utána csendben könyvet olvasgat/játszik a gondinénivel.

Uzsi ébredés után negyed négy körül, aztán játék. legkésőbb 4-kor megy érte valaki.


Én (azóta hogy nem alszik délelőtt) direkt úgy szoktattam, hogy fél 12-kor ebéd és utána rögtön alvás, mert tudtam ,hogy a bölcsiben ez lesz a napirend. A nővérével is így csináltam. Ő már ovis, de ugyanígy van még neki is: fél 12-kor eszik, utána lefekszik. csak ő nemritkán 3 órát is szunyál egyhuzamban, ha hagyják.


Bilizni még nincs reményem a fiammal,egyáltalán nem érett még rá, Tervezem, hogyha bejön megint a meleg, leveszem róla gyakran a pelust, de szerintem ez csak arra lesz jó, hogy amit megspórolok a peluson majd elköltöm szőnyegtisztítóra, mert énszerintem ő még nagyon messze van a leszokástól.

A nővére hamar és könnyen/gyorsan leszokott a pelusról, most sztem trükközni kell majd.. mindegy, úgyis csak 3,5 évesen menne oviba, úgyhogy akkor sem esek kétségbe, ha ezen a nyáron még nem hagyja el a pelust, ráér jövő ilyenkorra.

2012. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
valahogy kitöröltem szóval: du még szoktunk játszóterezni, vagy játék van itthon, vacsi 7-fél8 körül, utána fürdés közösen. Legkésőbb fél 9-kor ágyban vannak.
2012. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam februarban toltotte a 2 evet. Igaz o bolcsibe jar de gondoltam azert leirom a napi rendet:


Reggel 7:30-kor ebresztem, bilizes es megyunk ketten reggelizni. En mar 6:40-kor felkelek es elkeszulok elotte. Reggeli utan fogmosas, feloltozes es elmegyunk a kozeli parkba ha jo az ido mokusokat meg kacsakat etetni. Ez a fiam maniaja. Hintazik egyett aztan be a kocsiba es elvezetek a bolcsibe. Ha rossz ido van akkor megnezunk egy rovid meset es utanna bolcsi. 9 korul erunk oda, elkoszon es en megyek dolgozni. Altalaban masfel orat alszik ebed utan a bolcsibe. A ferjem delutan 3-kor megy utanna es idofuggo, hogy mit csinalnak. Ha jo az ido akkor jatszoterre mennek, keddenkent uszni, csutortokonkent van apas-babas-baratos program ahol 2 jo fiu baratjaval akiknek szinten egyidosek a gyerekei elmennek fagyizni a gyerekekkel. A tobbi napon otthon a kertbe vannak, vagy ha rossz az ido meset neznek, kirakoznak... En 17:20 korul erek haza. Kicsit jatszunk kozosen vagy elmegyunk egy rovidebb utra a parka ismet mokusozni meg kacsazni. Ha jo ido van szoktunk ide kajat vinni es piknikezunk egyet. 18 orakor vacsora. Utanna meg egy kis jatek aztan 19 orakor megy furdeni a kisfiam. Furdes utan szokta megmosni este a fogat. Elektromos a fogkefeje es felall egy szekre a mosdo ele. 19:45 korul alszik el. Hetvegente magatol ebred a fiam 8 ora korul. Hetvegente csak este 8:30-9:00 utan alszik el. A bolcsibe jobban kifarad es 8 elott tuti mar alszik. Szombaton neha baratokkal talalkozunk, csaladdal vagy tekergunk valamerre. Kulfoldon elunk 20 percre autoval a tengertol igy mindig van valami elfoglatsag. Vasarnap csak a harmunke. Ha bilizni kell akkor szoll a bolcsibe is meg otthon is, ugyhogy pontosan hany oranket bilizik nem igen tudom. Attol is fugg mennyit iszik. Ejszakara meg adok ra pelust.

2012. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fiam 21 hónapos.

Reggel 7-kor kelés.Nővérkéjét visszük oviba.Kiszaladunk a piacra (ilyenkor kap a kezébe kiflit vagy valami péksütit)Ha nincs piac megyünk haza reggelizni.Aztán összepakolok, ő az udvaron vagy szobájába játszik.Vagy nekem segít ,,kupit"csinálni.Délben leülök enni vele, de általában csak én eszem.

13 óra:megyünk tentélni. És 15:30-ig alszik.Elvileg 4-ig szokott, de a kislányom ekkor bevágódik az ajtón és erre nem nem lehet felébredni.

19:30-kor megyünk fürödni és legkésőbb 20:30-kor fekvés van.

Nem szoktatom még bilire, mert még nem látom értelmét.A kislányom érettebb típus volt ennyi idősen.Vele elkezdtem és korán le is szokott.De ő ennyi idősen mondatokban beszélt, de a fiam nem mond csak szavakat, de azt sem nagyon.Szóval nyáron leveszem róla a pelust, meg mutatom a bilizést de nem viszem túlzásba.

A fogmosást szoktam neki mutatni.Jelen pillanatban még csk megeszi a fogkrémet.Kint van az összes foga.Gyakoroljuk fürdés közben.

2012. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!