Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos kislányom:mama,...

21 hónapos kislányom:mama, apa, baba anyán kívül: összeszámolva 23 szót mond 4 mondatot 12 állathang ennyit tud (akar mondani) elég? Nem kevés ez? Mivel ösztönözzem? Vagy hagyjam s majd csak beindul?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 15:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
alam , és zene ma mondta ki
2012. jún. 4. 08:27
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, nagyon szépen fejlődik! Sőt, az én 21 hós kisfiam (bár állítólag a lányok hamarabb beszélnek) csak 10-12 szót mond, meg állathangokat utánoz, a többit még a saját nyelvén adja elő.
2012. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kislányod szókincse közel 40 szó. Ebben a korban az állathangokat is szónak számoljuk, hiszen jelentésük van a gyerek számára. Gondolom ennél jóval több mindent megért. Ez tökéletesen elegendő. Foglalkozzatok vele pont úgy, mint eddig, az eredményből ítélve jól csináljátok.

Az is normális, ha gyors és látszólag stagnáló szakaszok váltják egymást a beszédfejlődében. Akkor kezdj aggódni, ha 3-4 hónaposnál hosszabb szakasz után se látsz előrelépést, és ha a beszédmegértése nem tűnik megfelelőnek.

Ilyen történhet pl. ha az orrmandulái megnagyobbodnak, és enyhe nagyothallás alakul ki, ami praktikusan nem észlelhető, a gyerek beszédfejlődését mégis hátráltatja.

De ez csak az ördög falra festése volt, szerintem a te kislányod teljesen megfelelően fejlődik.

2012. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!