Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hány hétre szült? Valamilye...

Pető Vivien kérdése:

Ki hány hétre szült? Valamilyen praktika, hogy beinduljon? Magzatvíz vizsgálat után lehet beindul?

Figyelt kérdés

Mára vagyok kiírva, de semmi. Se fájás, se jósló (habár volt már de ma nem) se magzatvíz. Nem érzek semmi mást.

Segítsetek, hogyan induljon be??? Holnap megyek magzatvíz vizsgálatra meg NSTre, vajon beindítja? Fájni fog?


2012. máj. 15. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Lépcsőzz,guggolj le-fel,majd szeretkezzetek egy jó nagyot!!:)) Én a 41.hétre szültem a kislányomat.Nem tudom,hogy a lépcsőzés,guggolás,szeretkezés indította-e be,de hajnali 4-kor olyan fájás jött rám,hogy azt hittem meghalok.Rohantunk a kórházba,és reggel 8:34-kor megszületett a kislányom 4530 grammal,és 56 centivel!!:))
2012. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Önmagában a magzatvíz vizsgálat nem indítja be.

Nem sokat jelent, hogy melyik napra írtak ki. Normális orvos, amíg minden rendben van, addig nem kontárkodik bele a természet dolgába.

Persze van olyan "műfogás", amikor a doki felnyúl, megvizsgál, és mindezt olyan durván, hogy átlagban 24 órán belül beindul a szülés.

Hangsúlyozom: felesleges és fájdalmas.


A magzatvízvizsgálat és az NST arra jó, hogy a doki megbizonyosodjon: minden a legnagyobb rendben, csak még nem jött el az idő.


A szülést beindítani házi praktikákkal nem lehet. 42. hétre született a gyerekem, mindent kipróbáltam. Elhiheted. :) Semmi sem vált be.

Jött a baba, mikor jönnie kellett.

2012. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

A lépcsözés, gugolás, és egyéb ilyen oxigént elvono dolgok a legveszélyesebbek a terhesség végén, akár oxigénhiányos állapothoz is vezethet.


A szülés alatt és végül is a terhesség ideje alatt is a legfontosabb a jó oxigén vétel, ezért kell kímélve lépcsözni stb... lehet beindítja de csak azért mert a szervezet riadót fúj, hogy anyuka kevesebb oxigént kap.


Szeretkezés jó ötlet, az orgazmus oxitocint termel, ami a beendítója a szülésnek.

Ami még jó, ha nagyot sétélsz de normál tempóban, úgy hogy nagy levegöket veszel, friss levegön stb... a mozgás beendítja, helyre löki a babát, a friss levegö normál tempo meg biztosítja az elég oxigént a babának.


nekem semmi nem vált be. 42-ik hétre szültem, már indítani akarták mikor magától beindult.

2012. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolóval tökéletesen egyetértek. 41 hetesen, túl számtalan oxitocin infúzión, meg vizsgálaton, méhjszájam még 3000-es volt, fájásom nulla, nst-n az összehúzódási görbém kb. vonalzóval egyforma egyenes volt. Szóval szülésnek semmi jele, azt sem tudtam, mi az, hogy keményedés meg összehúzódás.


Kipróbáltam mindent: szex, lépcsőzés, homeopátia, hashajtás, mindenféle teakeverék, tonic stb. De semmi de semmi nem használt, sőt most így utólag szerinte csak a magam és a babám egészségét kockáztattam. Semmi értelme nem volt.


Aztán teljesen magától egy durva hasmenéssel kezdődött minden éjfélkor. Hajnali 4:40-kor a kezemben volt a kislányom. Olyan gyorsan történt minden, hogy a doki is csak pislogott.


Kitartás, TÜRELEM, eljön mindennek az ideje:)

2012. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 42.héten indítottak 3x de semmi.Mikor megnézték a magzatvizet,ahogy a doki nekiállt elkezdett szivárogni a magzatvizem.Ekkor volt egy darabig fájásom de elmúlott.Végül másnapra elfolyt a magzatvizem,de fájás nem volt nem tágultam ezért császár lett.
2012. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Remélem nálam azért hamarabb kibújik.

De ha ti kibírtátok akkor én is kibírom ezért a csöppségért. Addig míg jól érzi magát addig lesz bent úgy is :)

2012. máj. 15. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok, aki tegnapra voltam kiírva.

Ami nem használt eddig: szex, sétálás, takarítás, csípős kaja.

Amúgy a szex nem csak az orgazmus miatt "jó", a spermában levő prosztaglandin hormon a méhszáj puhulását okozza. Ez a hormon van a "szülés indító zselében" is, csak gondolom nem mindegy, mennyit tartalmaz a férjemé éppen, nálunk nem jött be.

Elősző terhességemnél még okozott fájásokat, amik aztán leálltak, de most abszolút semmi.

Mondjuk most épp nem is azért csináltuk, hogy szüljünk, hanem mert kívántuk, de mindegy is...


Én is holnap megyek NST-re, meg dokihoz, de magzatvízvizsgálatról nem tudok, hogy lenne. Sőt. A dokim kifejezetten nem "beindítós/birizgálós" fajta, szerintem méhszájat se fog nézni, neki az az elve, hogy induljon a baba, amikor akar. Csak épp csütörtökön szabira megy a szülésznőm. Emiatt izgulok, vele szeretnék szülni...

2012. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem a doki "vizsgált meg" kicsit véreztem és másnapra beindult a szülés. De nem fájt annyira mint ahogy írják. A szüléshez képest meg még kellemes is volt. :D
2012. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, ez az, amit az én dokim sose csinálna. Szerinte az a jó, ha magától indul...

Most érdeklődtem meg, betöltött 41-nél kell befeküdni. :S

2012. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2111 es a méhszájam. kiváncsi leszek mikor lesz bébi.
2012. máj. 16. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!