Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és hogyan kezdted a...

Mikor és hogyan kezdted a szobatisztaságot a kisgyerekednél?

Figyelt kérdés

Panelba lakunk, lányom 17 hónapos lesz a hónapban.

Mik a jelek, hogy elkezdhetem, és egyáltalán hogyan?Mert ugye itt nincs kert, hogy kimenjünk egy szál semmibe és pisilhessen oda ahova akar.

Igazság szerint már miatta és miattam is jó lenne elkezdeni, mert születése óta elég pelenka kiütéses, ami elég gyakran okoz neki szenvedést, arról nem is beszélve, hogy nagyon régóta komoly harc a pelus csere, mert hihetetlen mozgékony, és van olyan, hogy apa is kell a dologhoz, mert egyedül kevés vagyok!! :(

Mikor kakil nem nyúl oda.Onnan veszem észre, hogy kakilt, hogy szopja az ujját és vergődik...gondolom ez nem jel..mert úgy tudom, hogy akkor érett ha szól!Addig akkor el sem lehet kezdeni???

Jajj olyan bénának érzem magam!!! :D

Köszönöm annak aki segít!!



2012. jún. 4. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Még másfél éves sincs, nagyon korai!

A pelenkázás bizony nehéz ügy, meg kell birkózni velük.

2012. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

akkor érdemes elkezdeni amikor a délutáni alvásból felkelve nem pisis a pelus. akkor a köv. a lépés. üljön bilire ébredés után majd le lehet venni a pelust és válasszatok együtt kis bugyikat amit tök büszkén fog hordani.

mondogassátok neki hogy nagylány már.

az hogy a bilit v.a wc szükitőt fogja -e jobban szeretni egyedi . legyen mindkettő.

nem feltétlenül akkor érett ha szól .. akkor érett ha vissza tudja addig tartani amig elég a biliig.

addig nem érett mert bepisil a bugyiba is majd mint ha pelusba lenne.

2012. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekelne. főleg, ha van valami különleges, jól bevált trükk amit alkalmaztatok.

én ilyeneken gondolkodom: Anya is ráül a bilire, esetleg bele is pisil :)

kakit beletenni a bilibe, hogy értse, ott a helye, stb. ilyesmik jók lehetnek, beválnak?

2012. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fontos kert ahhoz hogy szobatiszta legyen, és nem is ez a menete, hogy kivisszük az udvarra pelus nélkül, hogy oda pisiljen ahol éri. Azért mert panelban laksz nem fogsz semmiben hogy úgy mondjam: hiányt szenvedni, úgyanúgy megtanulja a szobatisztaságot, csak szerintem most még egy kicsit korai, bár próbálkozni azért lehet. Nyilván nyáron, meg a szabadban könnyebb, mert nem fázik fel, de mégsem mindig akkor jön el az idő. Az én lányom pl télen lett szobatiszta, és alig volt padlóra pisilős balesetünk, mert már tudta hova kell intézni. Az első tényleg az, hogy szóljon ha kell, és az hogy vissza tudja tartani.

Ismerek egy anyukát, aki tényleg belepisilt a bilibe (ahogy az előző hsz kérdezte), náluk ez a módszer segített, mivel ő előtte már sok minden mással próbálkozott.

2012. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért akarod, hogy egy 17 hónapos baba szobatiszta legyen? Nagyon kicsi még. Tök felesleges 2 éves kora előtt próbálkozni!!!
2012. jún. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!