Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem ízlik az ebéd a gyereke...

Ha nem ízlik az ebéd a gyerekednek mit adsz neki enni?

Figyelt kérdés

Éppen ma történt ilyen, először. 21 hós a fiam és nem ízlett neki a tárkonyos ragu tésztával. A tészta adott volt, így sajtos-tejfölös tésztát ebédelt.

Ti mit adtok neki ilyenkor?


2012. jún. 6. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Én is így variálom neki, ha éppen lehet. Mondjuk a lányom az üres tésztát is megeszi, az csúszik neki :)) De ha nincs sajt simán lekvárosan vagy kakaósan is oda adom neki. Ha pedig nem tetszik a második akkor csak levest eszik, főtt kaja helyett nem adok neki hidegételt.
2012. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Lányom ilyeneket nem eszik meg, általában ha kicsit eszik belöle akkor nem adok neki már más. Ha egy kicsit sem akkor ahogy te valami mást rá. Maradok mindig az eredeti ötletnél max neki másik verzióban. De ha már kicsit evett akkor nem adok neki mást.
2012. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen még nem volt :) Viszont olyan már igen, hogy nem akarta megenni. Akkor főztem tejbepapit és evett 1banánt utána. Ez az aduász nálunk :)

20hós

2012. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen esetben jön a jól bevált tojásos tészta! Gyorsan elkészül, azt mindig megeszi a lányom.
2012. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Olyan nincs :) Hú, hát akkor lehet, én vagyok túl szigorú, de nálunk nincs válogatás. Egyszer volt, hogy gyagyázta az ételt, mondtam el lehet menni és kiküldtem a konyából. Visszajött és megevett mindent. Mindig van leves és második fogás, és ha egyszer valamelyik nem ízlene neki, azt kihagyhatná. De külön nem állnék neki főzőcskézni.
2012. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, szerintem nem vagy túl szigorú! Én a mai napig áldom az édesanyámat, hogy engem következetesen úgy nevelt, hogy ne legyek válogatós. Néha meg tudok őrülni, amikor a férjem (felnőtt férfi!) mondogatja, hogy "ezt utálom-azt utálom", mint valami kis hisztis gyerek... Sőt, az édesapám nem nagyon engedte, hogy bármire is azt mondjam, hogy "utálom", használhattam az ennél enyhébb "nem szeretem" formát, de azért meg kellett ennem. Nagyon egészséges gyerek voltam, és most huszonévesen egyetlen tömött fogam van. Ez azért tartozik ide, mert a hajam égnek áll, amikor azt látom, hogy anyuka édességgel tömi a gyereket csupán azért, mert mást nehezebb lenne belediktálni. Nem szabad sajnálni az időt és az energiát, de a gyerek nem hülye - ha kérhet tészta helyett Túró Rudit, persze hogy az utóbbi mellett dönt... :)
2012. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, az eddigi válaszokat.

Félreértés ne essék (írtam is). Ez volt az első alkalom. Megkóstolta és közölte, hogy nem jó.

Azt pedig nem szeretném, hogy ne ebédeljen.

Én sem vagyok válogatós, a férjem sem, de biztos mindenkinek van olyan étel, amit nem szeret.

2012. jún. 6. 13:38
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Igazad lehetne kedves utolsó,ha nem a végletekről beszélnél.Ha egy gyereknek nem ízlik egy étel,abból még nem következik az édesség,túró-rudi és egyéb evése,legalábbis nálunk.Én elfogadom ha nem ízlik(néha-néha)de ragaszkodom hogy megkóstolás után jelentsen ki ilyet.Nem erőltetem hogy egyen,akkor eszik csak levest,vagy esetleg előző napi maradékot,és eszemben sincs az ebédet édességgel helyettesíteni.:)
2012. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy időben ha nem akarta megenni amit főztem, csináltam neki külön vmit. De ezt megszüntettem. Nehogymár külön főzőcskézzek a 3 éves lányomnak. Ha nem eszi meg, akkor éhen marad. Majd lesz később uzsonna, vagy pedig úgy dönt hogy mégis eszik az ebédből.
2012. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Én sem főzök pluszba. Ha kihagy egy étkezést, mert neki "nem finom", akkor sem lesz tőle semmi baja. De éhes lesz utána nagyon. Azaz legközelebb enni fog, rendesen. Engem is úgy neveltek, hogy az ételt meg kell becsülni és örülni neki, hogy van. Én nem főzöcskézek külön, ez a mai ebéd. Természetesen ha tudom, hogy valaki nem szereti a spenót ízét, nem főzök kifejezetten azt, de ami elkészült, az lesz a kaja, nincs válogatás, csak azért, mert ma nincs hozzá kedve. Előre meg sozktam kérdezni, ki-mit kér, nehogy valaki azt gondolja rátukmálom mindenkire az igényem :)
2012. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!