Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kakaó egészséges?

A kakaó egészséges?

Figyelt kérdés
Mármint a kakaópor része, nem a tejre és cukorra gondolok. Azt tudom, hogy nagyobb mennyiségben "fog".

2012. jún. 7. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Egészséges, élénkítő hatású, nagyon jó zsírsavakat tartalmaz és értékes proteint
2012. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én nyuszi kakaót adok neki naponta max egyzser imádja
2012. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kimondottan nem "gyógyszer", de a kakaótól még senkinek nem lett semmi baj. Mivel a a kakaóbab növényi, attól ne félj, inkább azt nézd meg, melyik fajta tartalmazza legkevesebb hozzáadott anyagot.
2012. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább a kakaó, ami "fog", nem a tej vagy a cukor.... Az élénkítő hatása, ami a koffeinhoz hasonló vegyületnek köszönhető, nem biztos, hogy a legjobb egy gyereknek. Persze 1-2 decis mennyiségben biztos nem okoz gondot, de mondjuk fél liter vagy annál több kakaó naponta... az étvágynak sem használ.
2012. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tegnap olvastam az origo egy cikkében, hogy a kakaó gátolja a kalcium felszívódását. Kalcium bevitelre a kakaós tej nem a legoptimálisabb.

Viszont ha jól tudom antioxidánsokat tartalmaz, ami nagyon hasznos pl. a rák megelőzésére.

2012. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Kis mennyiségben, "ésszel" fogyasztva semmi sem egészségtelen. Viszont napi szinten biztosan nincs szüksége a babáknak, gyerekeknek a kakaóra (főleg a cukrozottra), sokan mégis ész nélkül adják nekik, reggel-este, meg azzal is alszanak el, fogmosás nélkül...
2012. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amióta az eszem tudom kakaózom reggel. A kislányom szintén amikortól lehet kapja. Napi 2 deci nem árt meg. Ha nincs kakaó hajlamos hisztizni érte, de megértem én is eszméletlen nyűgös vagyok ha valamiért kimarad. Függők vagyunk.


Ha csak azt ennénk innánk ami a mai világban egészségesnek van kikiáltva vagy éhen/szomjan pusztulnánk, vagy a gatyánk rámenne. Egy időben ajnározták a margarint, hogy milyen jó, aztán kiderítették, hogy káros...szóval no comment, ki tudja legközelebb a kakaóra is mondják, hogy életet ment vagy ép káros. Nem lehet minden jótól megvonni magunkat az életben.


Szóval igyál még egy pohárral és fogd rá a nyuszira :D

2012. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy a mértéktől függ. Pl. az én fiam nagyon rákapott egy időben a kakaóra, reggel megivott két bögrével (ami alapból 3-4 dl) és még volt, hogy délután is kért. Aztán a dokinénink mondta, hogy óvatosan, mert a tej foszfortartalma miatt ha sokat iszik, károsítja a veséjét. Napi max. 2 bögrét engedélyezett egész napra. Így mostmár reggel iszik egy kicsi bögrével (ami kb. 1,5 dl), meg ha az oviban kap. Délután nagyon ritkán jut eszébe.

Pedig én is úgy nőttem fel, hogy "a tej élet, erő, egészség"... de már a tej sem a régi! :)

2012. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!