Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket is zavar a focipálya...

Titeket is zavar a focipálya a játszótér mellett?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar hogy nem tudunk csendben hintázni,homokozni stb mert mellettünk egy keritéssel körülzárt focipálya van és iszonyatosan hangos ahogy rúgják a labdát reggeltől estig,a gyerekek is mindig összerezzennek rá.

Nektek mi a véleményetek erről?


2012. jún. 7. 18:09
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nem,itt nincsen temető :)

DE laktam temető mellett és mit mondjak???


SÍRI CSEND VOLT!!!!


"Velük" sosem volt gond,ők nem zajoltak,ők sokkal jobb szomszédok bárkinél :)

inkább temető mint játszótér!

2012. jún. 7. 21:20
 12/27 anonim ***** válasza:
Csepelen is van egy ilyen játszótér, kedves kérdező:)
2012. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
A játszótér gondolom még nem volt ott,mikor odaköltöztetek,ellenkező esetben nem költöztél volna oda.Biztos rossz,de szerencsétlen gyerekek sehol sem játszhatnak,mert az utcán is megszólják őket,hisz erre való a játszótér,meg a játszin is,mert hangosak.
2012. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi két évig laktunk olyan helyen, ahol a teret teljesen körbevették a tízemeletes házak, középen focipálya, és nem egy, de három játszótér. Olyan akusztikája volt az egésznek, hogy a normál beszélgetés is felhallatszott, akkor is, ha a tér másik végében szólalt meg valaki. De most ezzel mit lehet csinálni, megszokja az ember, vagy elköltözik. Engem csak az zavart, amikor a fiatalok éjjel lejártak a focipályára inni és hangoskodtak meg vihorásztak, mert nyitott ablaknál szeretek aludni, és éjjel már tényleg nem vagyok köteles tolerálni a viháncolást, menjenek kocsmába, ha erre van ingerenciájuk. De az sose zavart, hogy reggeltől kb este 9-ig focizás van meg hangoskodás, hiszen ezért van a játszótér.

Egyébként, ahol most lakunk, itt is szinte pont az ablak alatt van játszótér, csak éppen ez egy szűk kis utca, emeletes házakkal szintén, szóval itt szerintem még ennél is jobban hallatszik minden. Itt nincs focipálya, és kimondottan kisgyerekes játszótér van, aztán valahogy mégis zaj van. Amíg világos van, addig a kicsik visonganak, illetve az egyetemisták vonulnak keresztül, este meg szintén az egyetemisták, csak már ittas állapotban. Hát, ez ilyen környék, amikor ide költöztem, akkor is tudtam, hogy a játszótér zajt jelent, arról nem is beszélve, hogy én akartam az egyetem mellé költözni, mert én is oda járok. De szerintem örülj neki, hogy főiskola vagy egyetem nincs a környéken, mert az durvább,mint a focizás, meg a kiabáló szülők.

2012. jún. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

"Mi két évig laktunk olyan helyen, ahol a teret teljesen körbevették a tízemeletes házak, középen focipálya, és nem egy, de három játszótér. Olyan akusztikája volt az egésznek, hogy a normál beszélgetés is felhallatszott, akkor is, ha a tér másik végében szólalt meg valaki. De most ezzel mit lehet csinálni, megszokja az ember, vagy elköltözik. Engem csak az zavart, amikor a fiatalok éjjel lejártak a focipályára inni és hangoskodtak meg vihorásztak, mert nyitott ablaknál szeretek aludni, és éjjel már tényleg nem vagyok köteles tolerálni a viháncolást, menjenek kocsmába, ha erre van ingerenciájuk. De az sose zavart, hogy reggeltől kb este 9-ig focizás van meg hangoskodás, hiszen ezért van a játszótér."


Hát igen ez van nálunk is,szó szerint.

Én mondjuk nem tudom ezt egy vállrándítással elintézni,mert nem gondolom hogy pár tucat gyerek szórakozásáért tönkre lehet tenni több száz dolgozó és adófizető rendes polgár nyugalmát.Itt eddig csend és nyugalom volt,az ablakot kb kora tavasztól őszig stinte be sem csukta senki.csend volt,jó levegő és park,ahová a kutya sem járt.Aztán felhúzták ezt a játszóteret,mellé a futballpályát és reggeltől estig egy állatkert van,a focistáktól olyan mintha lőnék a házakat folyamatosan,a gyerekek meg annyira visítanak,meg örjöngenek hogy elviselhetetlen.

Rendben hogy a babéknak kell hely ahol a szabadban lehetnek és játszani tudnak,de miért nem lehet MINDEN házsor közé egy pici játszóteret építeni aminek az lenne a következménye hogy minden játszótérre csak az ott lakó 10 gyerek menne le.Nekik is jobb lenne mert békében és csendben ellehetnének és a lakók is újra nyugalomban élhetnének ahogyan a megajátszótér megépülte elött tették.

Tudom hogy nagyon sok lakó tett feljelentést az önkormányzatnál,de nem történt semmi és ez külön dühítő hogy ennyire figyelembe sem veszik azokat az embereket akik lakják a kerületet...

Nem a gyerekek ellen vagyok természetesen!Hanem hogy még a 10 házzal arrébb lakók is itt örjöngenek,az ellen.Elviselhetetlen a zaj.Simán lehet hallani amikor 2 ember normálisan beszélget,gondold el milyen amikor egy férfi teljes erőből nekirúgja a focit a rácsnak vagy amikor a kisgyerekek és babák egész nap visítanak.


Én ezért nem vonom meg a vállam hogy játszótér,akkor játszótér és hangos,ez van.

Ez nem hozzáállás.Eddig itt néma csend és nyugalom volt és most ide a nyakunba rakták a játszóteret és költözik el a fél házsor,holott ha nem lenne a játszótér,akkor pl én sem költöznék el innen,mert 15 éve itt lakom és szeretek itt.

Egy óriási helyett kellene sok sok pici.Sportőálya pedig nem lakóházak közé való,ezt az egyetemen nem tanítják az építészeknek?

2012. jún. 8. 11:12
 16/27 anonim ***** válasza:
56%
És mégis miből lenne 10 gyerekenként egy játszótér? Egyébként én tudom,hogy ezzel most nem vagyok népszerű,de miért mindig mindent az önkormányzattól várunk? Aki kertes házban lakik,nincs panel program,segítség,semmi,nem épít senki játszóteret,stb. Érdekes azt még sehol nem hallottam,hogy oké,kedves önkormányzat,én ennyit és ennyit tolok bele játszóba,a többit tegye már hozzá. Miért gondolod,hogy ennyi pénze van az országnak? A sportpálya meg nem a városba való.oké,van egy 11 éves fiad,hazamegy suli után,lemenne focizni,mire te azt mondod,menj ki a városból,hogy Gizi nénit ne zavard itt lent a focipályán.
2012. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Hogy miből lenne 10 gyerekenként játszótér?Valójában mi kell egy játszótérre?Homokozó,libikóka,mászóka és hinta.Semmi különösebb extra.

De ezen a nagy játszótéren egy rakás van,ha ezt felosztod akkor csak ebből ki lehetne hozni legalább 4 játszóteret.

Én amikor gyerek voltam,akkor a fent felsorolt felszerelés volt,betonra ráépítve és teljesen jó volt mindenkinek.Csak az eu komform miatt a mai gyerekeknek gumitéga kell,mert az ő fejük törékenyebb mint a miénk volt 40 éve :)

Szóval sztem egy homokozó és pár hinta nem egy nagy érvágás.Körbekeríteni már nagyobb.De miért is kell körbekeríteni?Mert a kutyások odahordják a kutyájukat és telerondítják az egészet.Lehet ez ellen méregdrága kerítéssel is védekezni,de egyszerübb lenne a kutyatartókat rendszabályozni és BE IS TARTATNI velük a szabályt.Imádom a kutyákat,de szerintem nem városba valóak.Nekik is kínzás egész nap bezárva lenni és az embereknek sem jó hogy ennyire telerondítanak mindent.


Ez a "miért vár az ember mindent az önkormányzattól" dolog ez megdöbbentett hogy ezt írtad.Az önkormányzat a kerület menedzsmentje,az ő dolguk ezeket elrendezni,de érdekes hogy semmit sem csinálnak,hiszen az utak tele vannak gödörrel,az útjelző vonalak lekoptak,a közterületeken kolóniákban ordítoznak a részeg hajléktalanok és összetörik a szelektív hulladékgyűjtőt,a parkok rendezetlenek,minden tele van firkálva,meg van rongálva stb stb akkor kérem mit kell csinálnia az önkormányzatnak ha nem ezeket?Le merem fogadni hogy a tisztelt bürokraták egész nap kávézgatnak és fészbukozgatnak a mi pénzünkön,mást nem tudok elképzelni,hiszen a kerület és az egész főváros gazdátlan.

Én éltem elég sokat külföldön és tudom milyen az,amikor a városvezetés vezeti a várost és a polgárokat szolgálja.


Tehát ne féltsük csak az önkormányzatot.És a nyugalmunkkal ugyanúgy törődnie kellene mint a többi kérdéssel.Sőt,meg is kérdezhetett volna minket hogy akarunk-e ide egy focipályát pl?!Ráadásul vannak mellettünk üres telkek,nem használt intézmények,ahol nincs lakóház,miért nem oda építették?

2012. jún. 9. 14:58
 18/27 anonim ***** válasza:
60%
Azért te sem gondolod,hogy egy játszóteret megcsinálni csak annyi hogy veszünk hintát meg homokozót? Engedélyeztetni,pályáztatni,közbeszerzési eljárás,stbstb.Milliós tétel csak egy játszótér.
2012. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
56%
Egy hintaszett milliós tétel, csak.......
2012. jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Jaj ne lovagoljatok már a szavakon könyörgöm.Nem arról van szó hogy mennyibe kerülnek az eszközök,hanem hogy egy k.rva nagy helyett-ami tönkretette sok sok száz ember nyugalmát- lehetett volna sok kicsit csinálni.....

A hintaszett pedig azért kerül milliókba,mert az önkormányzatnál aki megrendeli,az a sógorának adja le a rendelést.

Ha józan ésszel belegondolsz egy hinta áll egy vascső keretből,3 vékony vaskeret beülőből,amin falécek vannak,a hozzá való 3 pár lánc és kész is.A keret és a lécek le vannak festve.Ez szerinted hol kerül millióba kedves utolsó emberke?De őszintén?Még ha a modern hintát nézzük,ahol a lánc helyett kötél van és a vaskeretes beülő helyett műanyag van,akkor is hol kerülne az millióba?

2012. jún. 10. 10:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!