Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen vizsgálatokkal lehet...

Milyen vizsgálatokkal lehet kideriteni, hogy egy kisgyerek tejcukor ill. gyümölcscukorérzékeny-e?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Terheléses vizsgálattal amit kórházba a gasztronómiai osztályon végeznek el a járóbeteg rendelésen.Az én kislányom tejcukórérzékeny,meg kell neki inni egy pohár laktózpórt amit vízzel kikavar az aszisztens nő és azt lassú kortyokkal megissza aztán várni kell és 15 perc múlva fújnia kell egy kis műszerbe,nagy levegőt vesz és belefúj és a műszernek a számlálója megy felfele 20 as érték alatt még jó de a legjobb ha 10 alatt marad.nállunk az érték az első fújásnál már 20 volt.Aztán még kétszer kell fújni 15 percenként tehát összesen 3×15 percenkén,azután 2ú45 percenként.Végül nálunk az utolsó fújás már 60 volt úgy hogy felküldtek a diabetikushoz és az adott tanácsot.Ennek már négy éve bennünket kétszer terheltek meg elősző mikor kiderült aztán meg fél év múlva mikor véglegesítették a diagnózist.Azóta évente egyszer kell menni kontrólra de akkor már nem terhelik meg csak meg vizsgálják.A frugtóz terhelés is így folyik.
2009. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírásért de nagyon siettem remélem azért érthető úgy akartam írni hogy 2×45 percenként.
2009. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Nem tudom a te kislányod mennyi idős volt,amikor a vizsgálatot csinálták? Az én kisfiam 17 hónapos és ő még nem fogja megérteni,hogy bele kell fujni.
2009. júl. 4. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát reméltem hogy valamit ki tudsz belőle hámozni.Az én kicsim négy éves volt,akkor voltak ott ilyen kicsik is mint a tied látod ezen akkor én is el gondolkodtam hogy velük ezt hogy csinálják.Fenn áll a gyanu hogy beteg?
2009. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyugtalanul alszik és néha mintha fájna éjjel a kis hasa.Nem sir,csak nyöszörög. Ezért az orvosa erre gondolt.Hasmenése nincs.Tejfehérjeérzékeny,tejterméket nem kap.Felvágottat is csak gépsonkát.Gyümölcsöt ma is kapott délelőtt,de eddig még semmi tünet nem jelentkezett.Gondolom,ha érzékeny rá ,akkor már fájt volna a hasa vagy hasmenése lenne.Nem tudom érdemes-e alávetnem ilyen hosszadalmas vizsgálatnak? Mégegyszer nagyon köszönöm,hogy válaszoltál!
2009. júl. 4. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen,remélem hogy kiderül mi a probléma.
2009. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!