Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam (7) gyakran felrevonul...

Babigabi kérdése:

Fiam (7) gyakran felrevonul es jatszik a pömpijével. Allandoan kerdezi hogy hogy születik a gyerek, meg hogy anno öt hogy csinaltuk. Ez már a pubertás-kor eleje lenne, vagy valami zavar van nála? Hallottam hogy van korai pubertás?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lene beszerezned a Sehány éves éves kislány c. mesés, születésről szóló könyvet. Ebből könnyen szépen, őszintén tudsz neki válaszolni. Ízléses képek vannak benne. Kisfiad rájött, hogy amit csinál magának az jó. A születés meg fogantatásra való kíváncsiság is teljesen rendben van. Ha a maszturbáció akadályozza a mindennapi tevékenységében és nem csupán unalom űzés, akkor számít kórosnak. Az, hogy hirtelen elkezdi érdekelni, hogy hogyan történnek a dolgok, lehet attól, hogy suliban (vagy ha még ovis az oviban), unokatesóktól, játszótéren hallhatott valamit erről. A korai pubertás nem viselkedésben, hanem a nemi jellegzetességek korai kialakulásában nyilvánul meg. Ilyen a korai nemi tájéki szőrösödés, kislányoknál hamarabb kezd nőni a cici a fiúknál az arcszőrzet. Ez már kivizsgálandó esetenként kezelendő rendellenesség is lehet.
2012. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen normális, fel kell fedeznie a testét, természetes, hogy megfogalmazódnak benne kérdések az élettel, akár a nemiséggel kapcsolatban is. Ez így van jól szerintem, bár nem vagyok szakember.. Engedni kell neki, hogy játsszon magával, főleg, ha félrevonul és ezzel mást nem zavar. Fogalmam sincs pontosan mikortól kezdődik a pubertás, de már egy ovis kisgyerek is simán kérdez olyat, amitől sok szülő zavarba jön. Mindenre őszintén kell válaszolni, a maga szintjén, amit már megért..nem kell túl tudományosra fogni, csak arra válaszolni, amit kérdez. Szerintem nincs okod aggodalomra! :)
2012. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, ez teljesen normális. Egyre érettebb lesz, egyre több és komolyabb dolgok kezdik érdekelni. Ne szégyenlősködj, bármit kérdez, válaszolj neki, persze a maga kis értelmi szintjén. Nem kell neki hazudni, és virágokról meg méhekről hablatyolni, kezeld teljesen természetes témaként, hiszen az is. Így majd később is könnyebb lesz erről beszélni, és ha problémája lesz, könnyebben fordul majd hozzád tanácsért.
2012. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen átlagos azért 'játszik' mert jó érzés neki, ilyenkor nem szabasd rászólni mert 1 életre szóló szexuális zavart okozhat. Beszéld meg vel hogy mások előtt ilyet nem illik és ha épp rosszkor kezd rá tereld el a figyelmét,

azt is minden gyerek megkérdi hogy született ilyenkor jön a gólya hozott, apu a baba bolt vett és berakott anyu pocijába....szöveg.


[link]

2012. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez természetes hogy érdeklődik a nemiség iránt. Minden kérdésére válaszolj őszintén a korának megfelelően! Ha a fütyijét fogdossa, ne szólj rá ha félrevonulva, egyedül csinálja!
2012. jún. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oke, köszönöm a vàlaszokat, nyugodtabb vagyok. Rendszeresen jarunk könyvtàrba, és az ilyen témàju könyveket mar az összest kivettük (persze ami gyereknek szolo).
2012. jún. 19. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!