Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeptembertől ovi, a szobatisz...

Szeptembertől ovi, a szobatisztaságtól távol van, jöhet még fordulat?

Figyelt kérdés
Következetesen, nem túl erőszakosan, kisebb nagyobb sikerrel elég régóta próbálkozunk, de aggasztóan nem mutat hajlandóságot. Történhet még "csoda" 2 hónap alatt?
2012. jún. 18. 21:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2012. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pont augusztus végén lesz 3 éves.
2012. jún. 18. 22:09
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem is szeptemberben lesz 3 éves a fiam, és jön az ovi.

Ő sokszor jelezte már a pisit előre, de a kakit még soha.

Azt tudom mondani, hogy ne stresszelj, ne add fel, ha egyféleképpen nem tudod "rávenni", próbáld másképp. Mi is ezen vagyunk egyébként. A fiam csak állva hajlandó bilibe pisilni, ha rakok bele egy papírgalacsint, amit el kell találnia. Meg a minap olvastam itt egy olyan tippet, hogy valakinek a gyerekét az motíválja, ha bilizés után feldobálják. Ma pl amikor gondoltam, hogy már biztos kéne pisilnie, akkor mondtam neki, hogy ha pisil a bilibe, akkor utána feldobálom. Erre örömmel pisilt a bilibe, ma délután 3x is, a délutáni pelus így tiszta maradt estig. Remélem, a kakilásra is ráérez majd.

Szóval inkább azt kérdezd, hogy "hogyan jöhet fordulat?"

Ha megakadunk, még be fogom vetni a matricás jutalmazós módszert (a Tesco-ban láttam erre a célra matricás könyvet), vagy veszek fellépőt a wc-hez, szűkítőnk már van.

2012. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, és ne feledd, hogy éjszaka még lehet pelusos, ovi alatt is.
2012. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nagyon el vagyok keseredve, ugyanis szinte mindenen túl vagyunk...bili, szűkítő, fellépő, matricás jutalmazás, az összes elképzelhető apró trükk, persze csak finoman, tényleg nem erőszakos az egész, de tényleg nagyon messze van még... látod, te is mondod, hogy a pisi már okés. Na nálunk SEMMI hajlandóság semmire. Két napja egyszerűen nem adok rá pelenkát, így 10-10- szer bepisil.
2012. jún. 19. 00:26
 6/15 anonim ***** válasza:
Kertes házban laktok? Mi tömbben. Kertesben egyszerűbb, mert csak kihajtod az udvarra, nem számít, ha becsorog.
2012. jún. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2 hónap még nagyon sok idő egy ilyen kisgyereknél.

A fiamból kiindulva: ő hétvégén még a kertes ház kertjében bepisilt a kisgatyába többször is, majd a következő szerdán itthon voltunk, valamilyen indíttatásból levettem róla a pelust, azóta szobatiszta. Nem tudom mi ütött belé, de azóta a bölcsiben és itthon is gyönyörűen használja a wc-t.

Szóval ne legyél elkeseredve, mert lehet, hogy a gyerkőc ezt a görcsösen akarást is megérzi rajtad, és dacból direkt sem csinálja.

Szóval szerintem igen, történhet még csoda 2 hónap alatt. Türelem, sok beszélgetés, kitartás.

(én visszaadnám rá a pelenkát, ha ennyiszer bepisil, mert az az önérzetének sem jó szerintem, hogy állandóan csak azt látja/hallja, hogy " már megint nem sikerült" és hetente megpróbálnám újra. Közben magyarázat, pelenkában is meg lehet tőle kérdezni, hogy kell e pisilni, kakilni, odaül e stb) Sok sikert!

2012. jún. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Igen én is ettől félek, hogy a sok bepisilés sem vezet jó irányba, ezért ahogy tanácsolod, mindig visszaadtam rá, pont így csináltam, ahogy írod... De időnként természetesen megint megpróbálom. Most végre lehet meztelenül, talán ez segít majd. Most amiket leírok, olyan mintha e körül forogna az élet, de ez csak azért van, mert itt kiemelten, koncentráltan említem a dolgot, igyekszünk nem görcsösen, és erőszakosan állni a dologhoz! És persze, nem kertes, ott talán már előrébb tartanánk.
2012. jún. 19. 09:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne add rá a pelust. Én októberben kezdtem és hidd el nálunk is sokáig húzódott. Talán április óta nem megy a bugyiba a pisi. Én úgy csináltam hogy amikor gondoltam ki vittem a wc-re én. Nem szóltam semmit, felemeltem és kivittem. Amikor pisilt megdicsértem és mondtam hogy , na most már mehet is vissza játszani. Nem szeret pisilni, mert akkor meg kell szakítani a játékot. :) A kaki még most is macera. Vidd ki sokszor a wc-re és ha véletlenül bemegy a pisi, mond azt hogy semmi baj, ezt is meg kell tanulni mint minden mást és legközelebb a wc-be megy. Kitartás
2012. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztatást!! Már az is nagy segítség, hogy tudom nem vagyunk egyedül...
2012. jún. 19. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!