Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a közel 3 éves (2 éves és 9 hónapos) kisfia még mindig teljesen elzárkózik a szobatisztaságtól?

Figyelt kérdés

A kisfiam ugyanis még mindig hallani sem akar arról, hogy wc-t, vagy bilit használjon. Kifejezetten idegenkedik mindegyiktől. A pelushoz ragaszkodik makacsul, sőt, még a pelenkacseréből is minden alkalommal cirkuszt csinál, inkább a pisis, kakis pelenkában akarna maradni. Szóval minden pelenkázáskor "be kell csapni", hogy "a pisis pelust adtam vissza rá"... A bölcsiben a legtöbb gyerek a kis wc-re jár, de ő még sosem volt hajlandó ráülni. Pedig ott lenne ösztönző hatás.

Nem tudom, miért van ez így, sosem erőltettem nála, hogy legyen szobatiszta, sőt egyáltalán nem foglalt el központi kérdést nálunk a szobatisztaság kérdése. Úgy voltam vele, ha megérik rá, úgyis az lesz. Lassan viszont már 3 éves lesz.


2011. jan. 1. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Menjetek el kineziológushoz,vagy pedig beszélj a gyerekorvossal.Oka van hogy ezt csinálja.
2011. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van, nálunk is ez a helyzet, megvárom a tavaszt, vagy a nyarat és nincs több pelus és kész,de addig nem erőltetem. Engem mondjuk nem aggaszt, az a lényeg hogy ovira megoldódjon, addigra meg meg fog. Az szeptember.
2011. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha oviig nem szobatiszta, kezdheted akkor orvoshoz cibálni. Adj neki időt tavaszig! Ahogy jön a jóidő, nem kapna több pelust. Valahogy muszáj lesz elkezdeni, egy 3 éves meg kell, hogy értse, hova pisilünk/kakilunk.
2011. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
JELEN!A fiam májusban lesz 3 éves,egyáltalán nem érdekli a bilizés,pedig több hasonló korú gyerek is van a baráti társaságban,akik majdnem teljesen szobatiszták.Hiába mondjuk neki,azt mondja,neki nem kell bili,a wc sem,ő szereti a pelust.Ő hagyja,hogy tisztába tegyem,szépen lefekszik.A lényeg,hogy szeptemberre szobatiszta legyen.Én sem erőltetem,majd tavasszal nekiállunk.Elég hosszú a nyár.A nagyobb fiam 2 évesen lett szobatiszta,mégsem aggódom a kisebb miatt.Különben egyik gyerekem se járt/jár bölcsibe.
2011. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ezek szerint ez még előfordulhat ebben a korban. Várok továbbra is türelmesen.
2011. jan. 1. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!