Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Feluton, szobatisztasag fele:...

Feluton, szobatisztasag fele: Mennyi pelenkat tartsak itthon?

Figyelt kérdés

Kislanyom hirtelen elkezdett rohamosan fejlodni szobatisztasag ugyben. Tobbszor is probalkoztam mar bugyira cserelni a pelust tobb kevesebb sikerrel. 3 hettel ez elott ugy gondoltam, hogy oke, pihenunk a temaval. Ha eroltetem, gorcsosen akarom, akkor azert se fog haladni. Nem eroltettem soha, csak gondolom azert erzik a gyerekek, hogy mennyire gorcsosen akarja az ember. Igy nem is izgattam magam a temaval kapcsolatban, tegnap furdes elott mama levette rola a pelust, egybol be is pisilt, furdes utan vissza a pelus, nem sokra ra szol, hogy pisilnia kell, elovettuk a bilit es bele is pisilt. Nagyon tetszett neki. Az ota bilibe megy a pisi. Mire szamitsak? Van most itthon 60 pelus korulbelul. De azt vettem eszre, hogy pelust kell raadjak mert egyszer raadtam bugyit es akkor a bugyiba ment a pisi. Ha pelust adok ra, akkor szaraz marad. Igy egy pelust tobbszor vissza tudok adni ra. Hajnalban is felebredt, hogy neki pisilnia kell, es addig nem hagyott beken, amig ki nem vittem pisilni:D (Most egy ideig mellettem alszik -lakasatalakitas miatt)

(jovo honap vegen lesz 2 eves a kislany)

Neha ugy azert mondom neki, hogy ha kell, akkor szoljon, biztos lesznek meg balesetek. Szamithatok arra, hogy 1-2 honap alatt szobatiszta lesz? (Az esti szobatisztasag meg annyira nem erdekel, banja a fene, hogy estere be kell pelenkazni:D, ha mar nappalra nem kell) De azert ez is jelent valamit, hogy ejjel felebredt, es szolt, hogy pisilnia kell.

Innentol kezdve nektek mennyi ido volt?


2012. jún. 19. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Legyen még otthon 2-3 hónapig de lényegesen kevesebb kell! Mi csak alváshoz használjuk mert amúgy el van a Fiam nélküle, alsógatyát nem adok rá mert az átveri és bepisil bekakil. Napközben pucér ha érzi hogy kell neki akkor nyög megütöget és szalad vagy kiszolgálja magát és a tartalmat a kádba borítja... Éppen csak nem mossa ki a bilit... Kakálni viszont csak wc-be hajlandó!

Szerintem se bugyit se semmit ne adj rá gyorsabban menne! Fiam 4szer csinált max balesetet de amint észre vette hogy a földre pisil már szaladt a biliért! Ha nincs rajta semmi hamarabb megszokja és nyár végén mikor már rákerül a bugyi akkor azzal együtt is jelezne!

2012. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha azóta már bilibe pisil, akkor semmiképp ne add vissza a pelust napközben. Sokan ezzel rontják el, hogy időnként visszaadják, mert összezavarják a gyereket, aztán a végén visszatér a pelusra. Most azért szól, mert tetszik neki, de ha megszokja hogy ez a normális, akkor már természetes lesz neki pelus nélkül. Ha elmentek valahova akkor az elején egy kicsit nehéz lesz, de próbáld kibírni, hogy nem adsz rá pelenkát akkor sem. Inkább vigyél több váltóruhát, ebben a melegben úgysem fázik meg. Főleg kislány révén, ha szoknyát adsz rá bugyival, akkor talán csak a bugyit kell lecserélni.

Az én lányom amikor szobatiszta lett nappalra, ő is szólt egyből éjszaka is, hogy kell neki. Többször felkeltett éjszaka 1 héten keresztül, aztán mondtam neki, hogy nyugodtan pisiljen, mert alvópelus van rajta. Pár nap alatt visszaszokott, hogy nem kel fel, inkább pisil a pelenkába éjjel. Ennek már fél éve, azóta sem lett ágytiszta. Lehet hogy ez az én lustaságomnak köszönhető, mert ha akkor hagyom hogy mindig felkeljen pisilni, akkor már rég ágytiszta is lenne, mert előfordul gyerekeknél, hogy egyszerre lesz szoba és ágytiszta is. Csak azt gondoltam nem normális még, hogy óránként pisilni akar éjjel.

Szóval ha úgy gondolod, akkor próbáljátok meg az éjszakai szobatisztaságot, mert lehet hogy ő is megérett már rá.

2012. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat. Akkor megprobalom puceran hagyni, szerintem orulne is neki, meleg az a pelus:D

Jo lenne, ha bolcsi kezdeteig stabilan szobatisztava valna, mert felek, ha nem, akkor visszaesik.

2012. jún. 19. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért bugyit adj rá, nehogy a puncijába menjen valami kosz és fertőzést kapjon.
2012. jún. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnapi tapasztalatom az volt, hogy ha nem volt rajta pelus, hanem pucer vagy bugyi volt rajta, akkor nem szolt. Ma meg semmi nem ment a bilibe, mert koran kelt, de addigra mar szinte tele volt a pelus, aztan meg nem pisilt, el kellett mennem 1 orara otthonrol, elaludt, ocsem vigyazta almat, akkor ebredt, mikor visszaertem, de meg nem volt pisi a pelusban, aztan most megebedelt, bekakilt a pelusba, de volt benne egy kis pisi is....szoval ma meg nincs eredmeny, de azert bizom benne, hogy lesz, de pelusban hagyom, mert igy tobb esellyel szol. Na majd meglatjuk.
2012. jún. 20. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!