Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen abszolút semmit nem...

2 évesen abszolút semmit nem beszél?

Figyelt kérdés

barátnőm fia 2 éves és semmit nem mondd,csak hogy vau-vau,azon kivűl csak nyökög.

elküldték fejlődés rendellenességi vizsgálatra pestre,és most a barátnőm nagyon maga alatt van.van mitől tartania?

volt így valaki más is a gyermekével?


2012. jún. 20. 14:39
 1/10 krisztivan ***** válasza:
100%

Még csak 21 hós de semmit nem beszél.Mindent megért,még az összetett ,bonyolultabb mondatokat is.

Az apja 3 éves korában volt hajlandó megszólalni,ezek után én nem várok "csodát":_))Ha egyébként rendesen fejlődik akkor nem tudom,hogy miért küldözgetik,lehet más probléma is felmerült?

2012. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam se beszélt semmit két évesen, most két és fél, folyamatosan nyomja a dumát. Fiúknál nagyon gyakori, hogy két és három év között kezdenek beszélni.
2012. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is így volt,2 évesen nem beszélt,csak hümmögött,és mutogatott.Aztán kénytelen voltam pár napra rokonokra bízni,ott nem tudta megértetni magát.Akkor elkezdett beszélni,és napról-napra többet mondott.Most rá fél évre folyékonyan mondja.:)
2012. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

enyém is ilyen volt, 2,5 évesen megeredt a nyelve, azóta nem lehet lelőni sem, iszonyat sokat beszél.


A másik fiam meg szinte mindent mond 2 évesen, pont az ellentéte, nagyon sok szót ismer. 2,5 éves korig nem aggódnék.

2012. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
keresztanyam fiu 4 evesen kezdett beszelni...en mar reg tarsalogtam de vele nem tudtam ertekezni (2 evvel fiatalabb vagyok)
2012. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

pár hét alatt indult be nálunk is a beszéd, 2 éves korában kb 30 szó volt, amit használt.

Szerintem tuti nincs semmi probléma.

2012. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha elküldték Pestre akkor nyilván vmi más is van a dologban...csak úgy nem küldözgetik az embert..általában a dokik mondják hogy ne aggodjon anyuka..majd elindul,majd kijön a foga,majd beszél..és mivel nem ritka eset hogy 2évesen egy fiú nem beszél még(bnőm öccse 3évesen mondta először hogy pápá) akkor csak lehet vmi a dologban..bár azt kivánom ne legyen,meg nem ilyesztgetni akarok senkit csak Én igy gondolom hogy az orvosok általában alapos okkal küldenek ilyen komoly vizsgálatokra..
2012. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3 éves korig kell kimondani az első igazi szavakat, nem értem miért mentek a barátnődék vizsgálatra vele? Gyerekorvos ilyen tájékozatlan?

(évekig dolgoztam logopédusokkal, gyógypedagógusokkal, innen tudom)

2012. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
a 7-es válaszolóval értek egyet, mert én is azt gondolom, hogy pusztán azért mert 2 évesen egy kisfiú nem beszél, még nem küldenék ilyen kivizsgálásra, szóval más is lehet itt
2012. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Dokija válogatja. Van, amelyik mindennel küldözgeti a gyereket szakrendelésre, a másik meg csak akkor, ha már ég a ház. Kiderül. Fejlődésneurológushoz küldték?
2012. jún. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!