Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mindig fekete szinnel...

Miért mindig fekete szinnel szinez ki mindent a 3 éves gyerekem?

Figyelt kérdés
Más szineket is szeret de ez mindig amivel szinez szinte.
2008. ápr. 29. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok dolog fekete,a konturokat mi si feketével huzzuk,azt írod,hogy más szineket is szeret,a fiamat azzal próbálta leszoktatni az ovonéni a fekete használatáról ,hogy az csunya ,hát én ezt felháborítónak tartottam és nem győztem meggyőzni a gyereket,hogy szinezzen nyugodtan feketével.Miket rajzol?Azokból inkább lehetne következtetni problémákra.Még picike ,majd használ más szineket is,ne aggodj!
2008. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mindent lerajzol, vagy is oda képzeli, mondja hogy mi az, de a banán, a káposzta, alma, mindegy, de mindegyik fekete szinte, más szineket is használ, de a feketét külön is tárolja. és szinezni is sokat szinez, de minden fekete lesz nagy részt.
2008. ápr. 29. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a menő szín, meg a sötétbarna. Az óvó néni azt mondta, az oviban is mindenki a feketét akarta használni, így végül elpakolták :)

Sztem kinövik egy idő után.

2008. ápr. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem akarok hülyeséget mondani, és ha semmi köze hozzá, illeteve nálatok nincs ilyen, akkor bocsi előre, de:

Az én bátyám rajzolt, színezett kicsinek feketével. Ennek lelki okai voltak, válás, apánk agressziója...

Lehet valami lelki oka van. Esetleg visszahúzódóbb a fiad/lányod, és valami nyomasztja, egy olyan dolog, ami neked "természetes" (élet velejárója), de ő nehezebben dolgozza fel. (az apukájával, ha gondjaitok van, veszekedés, ha oviban bántják, bármi:/)

Ha nem így van bocsi, én erre gondolok. Legalábbis a bátyámból kiindúlva.

Nem kell egy ennyi idős gyereknek ilyen komoly ügy arra, hogy lelki problémái legyenek, ők még nagyon érzékenyek, sérülékenyek.

2008. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezt a lelki dolgot összehozni egy 3 évessel,még korai. persze a dokik szerint valami gáz van, de szerintem egy 3 éves azért rajzol feketével, mert az a leg erőteljesebb szín,persze, ha már idősebb és nem akar használni mást az kicsit már gáz, de szerintem majd kialakul nála, várj még.
2008. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
55%

Szia!

ne haragudj de én is lelki okokra gondolnák ha az én gyermekem színezne nagyon sok mindent feketére mert nagyon sok szakkönyv és orvos is ezen az állásponton van. Az az első lépés hogy megnézed hogy mennyire életvidám, jókedvű, nevetgélő gyermek mert ha az akkor nincsenek lelki okai, de ha visszahúzódó és túúúúúúl csöndes és látod hogy nem stimmel valami akkor viszont lelki okai lesznek és ezt orvosolni kell nem évek múlva hanem most lehet elkezdeni.

2008. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!