Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság? Rosszat tettem?

Szobatisztaság? Rosszat tettem?

Figyelt kérdés

Egy hete vettük le a 19 hónapos lányomról a pelsut,ha kinn voltunk az udvaron. Leült midnig a bilire de pisilni nem sikerült bele, vagy ha szólt is,hogy pisi,nem ért oda a bilihez:(:(

Viszont tegnap ahogy levettem, ellőtte pisilt pont, ez volt kb fél6kor,akkor ment a medencébe pancsizni.

Utána már nem adtam rá a pelsut, többször ráült a bilire,de ondta,hogy "nem". És este 8-ig nem is pisilt.

Majd amikor mentünk fürödni,szólt,hogy bepisilt a vízbe.

Nem sok ez,hogy több,mint 2 óráig nem pisilt. Ugye nemamiatt van,hogy levettem róla a pelust és esetleg ő még nem érett rá???Vagy így kezdődik a szobatisztaság???


Ne haragudjatok a buta kérdésért,de első baba, így gőzöm sincs,hogy is lenne jó csinálni


2012. jún. 22. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:

ebben a melegben te sem pisilsz sokat, gondolom...próbálkozzatok de ne erőltesd, az nagyon jó, ha kérésre tud majd pisilni.

Én annyiféle módszert kipróbáltam a fiamnál, hogy szerintem nincs egyedül jó módszer...

2012. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sókristály ***** válasza:
100%

Csak akkor tudsz bajt csinálni, ha erőlteted a dolgot, bilire kényszeríted, szidod, ha nem oda megy a pisi.

De ha csak megismerteted vele a bilit, meg leveszed róla kinn a pelust, azzal nem teszel rosszat.

Érdekes dolog ez. Sokan próbálkoznak tudatosan nevelni a szobatisztaságra, más meg inkább kivárja, amíg magától lesz szobatiszta. Én az utóbbiak közé tartozom. Eddig 4 gyerekem lett szobatiszta, a legkisebb néhány hete. Maguktól, néhány nap alatt.

Mert ez nem nevelés, hanem érettség kérdése, és bárhogy csinálod, a gyerekek legtöbbjénél 2 és 3 éves kor körül alakul ki.

De mint írtam, nem baj, amit csinálsz, ilyen melegben egyenesen jó, ha nincs rajta kinn pelus. Bugyit azért adj rá! Csak ne keseredj el, ha most még nem sikerül.

2012. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, persze erőltetni nem szeretném,és előfordult,hogy bementünk és az volt az első dolga,hogy lepisilte a szőnyeget, ekkor sem szidtam meg. Elmodntam neki,hogy ez nem jó dolog, ha pisilni kell az a bilibe, anya apa is a wc-be pisil. Ha szólok,hogy üljünk le a bilire és mondja,hogy nem, akkor nem szoktam erőltetni.


És ezt ár tudom,hogy itt türelemre és időre van szükség.

2012. jún. 22. 08:15
 4/6 Sókristály ***** válasza:
100%

Igazad van, türelem kell hozzá. Ha van kedvetek, próbálkozz szép lassan, de hidd el, nem rajtad múlik a siker.

Én lustább anyuka vagyok. Nincs kedvem mindenhonnan pisit takarítani, így csak az udvaron adtam rá bugyit.

Viszont nekünk is voltak pelusos beszélgetéseink.

Ha betojt, a következő párbeszéd zajlott le:

-Hova kell kakilni?

-WC-be.

-És Te hova kakiltál?

-Hát pelusba!

Ha meg az öccse tojt be, jól leosztotta, hogy nem szabad a pelusba:-)

Aztán egyszer csak nem kérte a pelust.

2012. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom képes volt 8 óráig tartani a pisit mert ő nem akart bilizni.Pedig nem volt bilire rá nyomás,szidás,semmi.Ő még nem akarta és a kedves motyogást a biliről is erőltetésnek érezte.
2012. jún. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19 hónapos még kicsi, de nem a Te hibád miatt nem pisil.
2012. jún. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!