Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság elkezdése?

Szobatisztaság elkezdése?

Figyelt kérdés

Kisfiam augusztus végén lesz 3 éves,de abszolút sehol sem tartunk a szobatisztaságban. Nem jelez. Pedig elvileg szeptembertől oviba megy.

A jövő héttől lesz 3 hét bölcsis szünet. Igaz terveztünk nyaralást telekre/nagyszülőkhöz vidékre.

Szerintetek csak úgy kapjam le róla a pelenkát és legyen kisgatyában? Gondolom lesz jópár "baleset", de csak szólni fog egyszer a 3 hét alatt?

Valaki még hasonló helyzetben??


2012. jún. 21. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így csináltam. Levettem róla a pelust, és eleinte 20 percenként mentünk wc-re, már teljesen ki volt rám akadva:)


Már 3 és fél hete nincs pelusa napközben, két napja a délutáni alváshoz sem, és az elmúlt héten összesen 2 balesetünk volt - nem ért oda időben a wc-re.


Másként nem megy:)


Vegyél neki bugyikat, nálunk a verdák és a thomas a sláger, azokra vigyáz, és nem pisil bele:)

2012. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy hete vettem le a pelust a fiamról, rögtön a délutáni alvásnál sem használja, eddig egyszer pisilt be. Első naptól kezdve pisil és kakil a bilibe, először szó szerint könyörgött a pelusért, de nem szabad megtörni, ha elhatározod magad! Most meg hogy ilyen meleg van, már éjjelre sem akarja, de azt még nem bírja ki. 2,5 éves múlt.
2012. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy beszédből is hadilábon állunk. Kb 45 szónál tart, de a pisi/kaki nincs a repertoárban. így pláne nem jelez...
2012. jún. 21. 12:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A beszéd nem feltétlenül függ össze a szobatisztasággal, másképp is tudnak jelezni.

Az én fiam 2 évesen összesen 16 szót mondott, pisi-kaka nem volt köztük, mégis már szoba- és ágytiszta volt.


Én tavaly nyáron úgy csináltam, hogy reggel levettem az éjjeli pelust. Elmagyaráztam, hogy ha kell pisilni, azt a bilibe kell, vagy ha az udvaron van, akkor tegye szét a lábát, és mehet a fűre. Első nap pisilt minden hová, második nap már ha érezte, hogy pisilnie kell, akkor odakapott a kukihoz. Volt, hogy nem bírta tartani, de 80%-ban a bilibe pisilt. Volt, hogy nem is szólt, csak ment a bilihez. Aztán jött a kukifogdosás után a "pspsps" jelzés, abból lett a pipi, most 2,5 évesen lett pisi...


Második nap este belekakált a bilibe, onnantól az csak oda megy (ha kellett neki, akkor úgy csinált, mint aki nyom, olyan hangot adott ki, és tudtam, hogy kell neki kakilni).

2012. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!