Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki bili helyett rögtön...

Aki bili helyett rögtön wc-szűkítőt használt szobatisztaságra szoktatáshoz, annak mikorra jött össze valami sikerélmény?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 08:06
 1/6 Sókristály ***** válasza:
100%

Szerintem nincs köze hozzá, hogy mit használsz. a szobatisztaság érettség kérdése, fejben dől el.

A saját tapasztalatom:

Első gyerek nagy bilis volt, 2,5 évesen lett szobatiszta napok alatt.

A második mindig a WC-n látta a bátyját, így nem is érdekelte a bili, rögtön szűkítőt használt. 2,5 évesen lett szobatiszta.

A lányom már két fiú nyomdokaiban járt, így megint csak szűkítő, szintén 2,5 évesen.

A negyedik megint csak bilis lett. Ő kicsit megcsúszott, 2 hónappal a 3. szülinapja előtt 3-4 nap alatt lett szobatiszta. Néhány hét után kezdte a szűkítőt.

Remélem, segítettem egy kicsit :-)

2012. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is érettség kérdése. Ha még éretlen hozzá, ültetheted akárhova, nem fog belepisilni.

A lányomnak kb másfél éves korában tettem be a bilit a wc mellé. Sokat játszott vele akkoriban, ráült ruhában, és fürdés előtt is pucéran, a babákat ráültette, játszotta hogy belepisilnek. Tudta mire való, de soha nem pisilt bele, hiába próbálkoztam rászokatni. De vettem egy szűkítőt is, azzal ugyanez volt a helyzet. Játszott rajta, de nem pisilt bele. Ez tavaly nyáron volt. Aztán nagyobb lett. Idén tavasszal, tehát amikor már 2 éves elmúlt, újra elővettük a témát, hogy mostmár pisiljen bilibe, vagy wc-be. Volt pár baleset, de egyszer csak szólt, hogy akarok pisilni wc-be! És úgy ahogy kell belepisilt a wc-be. Párszor kérdeztem, mikor szólt, hogy bilibe akar, vagy wc-be, és mindig a wc-t mondta. Így nálunk a bili kimaradt. 2 hét alatt éjszakára sem kellett már alá pelenka, mert sírt, hogy vegyük le.

Tehát szerintem nem a bilin és wc-n múlik, hanem a gyerek érettségén.

2012. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kislányom a bilivel mindig csak játszott, a wc szűkítőt viszont ügyesen használja, a bilibe csak néha pisil, mikor azt mondja, hogy ő még pici baba:)
2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek megy a kéz!


Konkrétan a szűkítőre gondoltam, hogy milyen módszerek segítik elő, hogy a gyermek úgymond megbarátkozzon vele, és később használni tudja és akarja. Bilit én lehetőleg nem szeretnék használni.

De az is érdekel, hogy ez kinél mikor volt. Köszi még egyszer.

2012. jún. 22. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam teljesen bili ellenes volt, kapott 3 félét, egyikre se volt hajlandó ráülni, sőt ha direkt megkértem rá vagy mutogattam, akkor ordított.

Aztán vettem egy lépcsős szűkítőt, hogy ha majd eljön a nagy nap, kéznél legyen. Ráültettem a macikat is, hátha kedvet kap, de hidegen hagyta... Úgyhogy az ég világon semmit nem erőltettem, mintha nem is érdekelne a pelus dolog.


Aztán egy nap tök magától szobatiszta lett!! Ezt most nem részletezem, de amikor már hajlandó volt szólni, onnantól a wc-re mászott (pedig előtte ugye sose).

2012. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a fiaimnak csak Wc szűkítőt vettem, mindkettő azt használta/használja. (őszintén. Lustaságból. Nem akartam a bilit is állandóan takarítgatni, sokkal egyszerűbb a wc)

A nagyfiam 3,5 éves, neki nagyon tetszett, minket is mindig WC-n látott, ő is ki akarta próbálni. Nála fordítva működött a dolog, így másfél éves korától a WC-be kakilt. A pisilni ekkor még nem akart a WC-be, ez kétévesen kezdte el.

A kicsi fiam két éves lesz a nyáron, ő két hete használja a WC szűkítőt, és nagyon ügyes. Alváshoz még kap pelenkát, de napközben szinte nincs is baleset.

Mindkét fiamat leginkább az motiválta, hogy ha produkáltak, ők húzhatták le a WC-t. A kicsi ezt annyira élvezi, hogy sikongat közben. :)

2012. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!