Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet tápszeres...

Mi baja lehet tápszeres babámnak attól ha 3 hónaposan elkezdem a hozzátáplálást almával?

Figyelt kérdés
Régen is elkezdték. Nem vártak 4-5 hónapos koráig.
2012. jún. 12. 13:24
1 2
 1/14 oooopti ***** válasza:
46%

Nem annyira tápláló, elképzelhető, hogy lelassul a gyarapodása. (és most eltekintettem attól, hogy állítólag nem érett rá a gyomra, mert ehhez nem értek. de az viszont egyértelmű, hogy az alma lemarad kalóriatartalomban, de más tekintetben is a tápszertől/anyatejtől)


Hova siettek? Miért akarod elkezdeni most?

2012. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Baja nem lehet ha egy egy kanállal kinálgatod és nem akarsz ilyen idős korban kiváltani egy étkezést almával vagy bármivel..de szilárd táplálék rendszeres fogyasztására még nem érett meg az emésztőrendszereés nagyon csúnya poci fájást is okozhatsz neki..azt pedig nem hiszem hogy szeretnéd!
2012. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék még kiváltani egy étkezést, csak megkóstoltatni vele.
2012. jún. 12. 13:33
 4/14 oooopti ***** válasza:
58%
Akkor nem hinném, hogy baja lesz, csak értelmét nem látom. Pár falatért vacakolsz az almával? Nem lenne jobb megvárni az orvos által is javasolt 4-5 (6) hónapot és akkor viszont nagyobb léptekkel haladni? Ha most hónapokon keresztül kóstoltatsz az megterhelő, mármint neked, de te tudod.
2012. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Régen sem kezdték el, ha valakinek nem volt teje, kerestek olyat, akinek több van. 3 hónaposan nem kellene semmi mást kapnia, mint anyatejet vagy tápszert, mert mást még nem tud megemészteni, szorulást, hasfájást és hasmenést is okozhat, amitől könnyen kiszáradhat. Én egyáltalán nem javaslom kis adagban se!
2012. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
hát még nagyon megterhelő a kis gyomrának elkezdeni bármit is bevezetni.és hasfájást okozhat! legfeljebb az almának a levét kostoltasd meg. de én még várnék vele
2012. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor megvárom az 5-6 hónapot. Nem szeretnék ártani neki.
2012. jún. 12. 13:42
 8/14 oooopti ***** válasza:
62%
Hidd el, jó, hogy így döntesz. Semmiről nem maradtok le, hogy vártok még egy kicsit.
2012. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Én megvárnám a 4-5 hónapot. Első babámmal kb 4 hónaposan kóstoltattuk az almát, de utálta. Meg is értem, mert még az édesebb fajta is savas meg savanykás. Inkább azt vezettük be, hogy tápszer helyett tejpépet kapott vacsorára, először hígabbra keverve, a doboz útmutatása alapján. Próbáltam utána barackot, sütőtököt, ezekkel keverve az almát, így már más volt a fogadtatás :)

Viszont a sárgarépát pl hiába adtam neki kb 5 hósan, emésztetlenül láttam viszont a pelenkában. Engem ez győzött meg arról, hogy azért mégsem csak "mai divat" ez, hogy várjunk kb fél éves korig.

Most a második babámmal is így fogom csinálni. Bár ez csak az én véleményem, nem kell egyetértened, de ha el is kezdeném most, tuti nem almával. EGyébként csak nálunk az alma az első gyümölcs, más országokban nem... oké, hogy kevés benne az allergén és nálunk "hazai íz", de máshol pont a magas savtartalma miatt hagyják későbbre.

2012. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Mi orvosai javallatra elkezdtük az almát 3 hónaposan egy hét alatt ki is váltottuk a tízórait.4 hónaposan zöldségeket kóstolt,5 hónaposan tejpépet,haladtunk szépen sorban.Már 1 éves nagy lány,reggel-este tejet iszik,mindent jó ízűen elfogyaszt,nem válogatós,és semmire nem volt allergiás.Semmi baja nem lesz ha elkezded kóstoltatni,régen 3 hónapos kortól kezdték,még régebben 2 hótól.
2012. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!