Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen lett az élet, mikor 2...

Milyen lett az élet, mikor 2 év körüli gyekőcöd bölcsibe, Te pedig dolgozni mentél? Hogy élte meg a család ezt az első nagy elszakadást?

Figyelt kérdés

Kislányom elvileg szeptembertől megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni, kicsit izgulok a bölcsi miatt is, meg hogy én hogy tudok visszailleszkedni a munkahelyemen. Vhogy úgy érzem, hogy nagyon nehezemre esik majd a munkára való odafigyelés, hisz nekem most a gyereknevelés lenne a munkám...

Bár vágyom is már mást csinálni, mint gyereket pelusozni, azért bennem van a drukk rendesen...



2012. júl. 3. 08:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Na mi újság? Hogy megy a bölcsizés-ovizás?

Nekem tolódott a dolog, csak januárban kezdhetek, de kíváncsi vagyok rátok hogy boldogultok!

2012. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

szia!


Mi se kezdtünk még, majd szeptember végén lesz a beszoktatás.

Ti hogyhogy csak januártól mentek???

2012. szept. 4. 14:05
 13/20 anonim ***** válasza:
Akit helyettem vettek fel annak rosszul készítették el a szerződését, dec 31-ig határozott idősre... nekem meg van annyi szabim és ki kell vennem. De úgy a szívem mélyén nem bánom. Ti miért nem kezdtétek el?
2012. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Hát nekem is szabim van annyi, és a bölcsiben meg csomó anyuka aki beszoktat, már szeptemberben vagy végén dolgozik, így mindenkit magunk elé engedtem a beszoktatással...:-)))

Amúgy 4 órában megyek csak vissza, ennyit tud megoldani a melóhelyem...hát nem tom hogy jövünk majd ki anyagilag, de remélem nem lesz gond, a férjem mindent megtesz ami tőle tellik, de ha pl. betojna a kocsi, akkor bajban lennénk...tök cink..


nekem már a kis napi bnőmék elkezdték a héten, első 2 nap a kissrác(Misi) élvezte, de aztán vmit elkezdett kapizsgálni, és ha bármi kis vmi van, egyből anyu, anyu...szóval Ő biztos nehéz eset lesz...

A lányom meg állandóan kérdi reggel, hogy megyünk misivel homokozóba? :-( Hiányzik neki...de már várja a bölcsit, mindig nézzük a gyerekeket, látni az erkélyünkről...


A melóhelyeen úgy kezelnek, mint egy dilist, én nem tudom, azt hiszik, ha az ember anya, akkor már nincs tisztába semmivel, vagy én nem értem...:-(( jaj, úgyis beteg lesz a picid állandóan, tehát hogy éreztetik, hogy én nem leszek egy teljes ember, örüljek, hogy "visszafogadnak"...és ha nem lesz semmi, és nem lesz beteg??? Nem értem minek előre pampogni...én eladó vagyok egy elég jó nevű lakástextil üzletben, nem egy nagy durr, és az utóbbi években nagyon rosszul is megy a bolt, és nekem meg itt nyomja a főnök, hogy hogy fogok tudni pörögni??? Miről beszél? Már 3 éve se pörögtünk, csak ültünk szinte egész nap...:-DDD


Te milyen munkát végzel kb.?

2012. szept. 6. 07:19
 15/20 anonim ***** válasza:

Egy kisposta vezetője vagyok. Nálunk nagy a pörgés is és tényleg nagyon ott kell lenni agyilag... Engem sem nagyon vesznek komolyan a főnökök... Nem is vágyom vissza, csak az az átkozott pénzhiány...

Szerencsére a nagymama vállalta a picit, hogy gyesen lesz vele januártól. A "nagy" pedig ovis már (4 éves), most szeptembertől már ott alvós, ő imádja én pedig kicsit belepusztulok... egész nap nélküle. Nálunk a kicsivel nagymamához szoktatás lesz, mert egyenlőre hozzám van nagyon nőve a kicsi. Most még nagyon sír ha ott akarom hagyni, de tanulni kell neki ezt is...

2012. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Tök furi, mert épp a héten úgy alakult, hogy ott kellett hagynom az anyósomnál a kicsimet, és eddig még 1x sem hagytam én sem senkire. Paráztam rendesen, de elmondtam előtte neki, hogy mi lesz, hogy ottmarad a mamánál kicsit, és én sietek érte, és képzeld bement az ajtón, visszaintegette, kiabált egy sziát, és már ott sem volt. Nem is volt semmi gond vele...:-)) de a bölcsiben azt hiszi, hogy én is ott leszek, mindig mondja, hogy anya is játszik böliben..:-))


szóval hogy milyen furi, hogy neked sír, nem? de előtte azért gondolom többször találkozott vele már, nem? lehet szigorú vele, vagy ilyesmi, nem?

2012. szept. 6. 22:25
 17/20 anonim ***** válasza:

Persze találkoztak elég gyakran (bár nem napi szinten), itt lakik velünk szemben. Nem szoktam gyakran otthagyni, de ha olyan dolgot kell intéznem (pl doki) ahová nem vihetem magammal akkor mamázik. Addig van csak a sírás amíg el nem indulok, szoktam hallgatózni, kb 1 perc és már beszélget, játszik. Szeret is ott lenni csak gondolom így tiltakozik...

Nem is szigorú vele a mama, csak annyira amennyire kell. A nagyobbik fiam is ilyen volt ebben az időszakában, hogy senkivel nem maradt meg. Aztán szinte egyik napról a másikra megértette, hogy ha el is megyek visszajövök érte. Remélem a kicsinél is hasonlóan gyorsan cseng majd le a dolog...

2012. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

:-) Ja, akkor jó..:-)

Folyt. köv., ha elkezdjük a bölcsit! :-) szió

2012. szept. 10. 07:25
 19/20 A kérdező kommentje:

Szia! meg mindekinek szia, akit érint a téma...:-), írom a fejleményeket:

Sziasztok!


A nyolcadik nap vagyunk a beszoktatással, és ma már én itthon vagyok, és csak alvásidőre kell bemennem, kint ücsörögni, ha felkel, akkor ott legyek neki. :-)

Minden nagyon flottul ment, pedig sztem én eléggé vibráltam, de a lányom, és a gondozónő ügyesek voltak.

Az ottalvással vannak gondok, de sztem 1-2 hét alatt azt is megszokja...itthon ugye csand van, és sötét, ott meg világos, van egy alapzaj, meg csomó gyerek 1 karnyújtásnyira tőle, ezeket meg kell szegényeknek szokni...


Ami szívfacsaró, hogy ugyan a lányom nem sír, viszont mikor megyek érte, levegőnek néz, szóval állatira meg van rám haragudva, hogy "cserben hagytam"...kb. mintha gyomron rúgnának...:-(

De hát inkább én sírjak itthon(meg is tettem a héten már többször), mint Ő ott bent...szóval elég jól haladunk, nem kellett letépni rólam hála az égnek...:-DDDD Nem is hagytam volna...


A férjem jó fej, bár nem érti, hogy mit bőgök egyfolytában, de nem is tudhatja, ezt csak az érzi, aki már együtt töltött 2 évet minden nap a gyerekével reggeltől estig...:'-))


A munkát nov.-ben kezdem(pfúúúú, nem akarooooom!!!!), addig remélem nem lesz beteg, és utána sem, most lógatom a lábam, és nem csinálok semmit.:-) Ha kipihenem magam, és túlvagytok testileg lelkileg ezen a leváláson, akkor nekiugrok a lakásnak, hogy mire megyek melózni, minden rendben legyen, meg kifestem a körmöm, és elmegyek végre nyugodtan fodrászhoz, és még az is lehet, hogy szoliba is...:-)))

Mindenkinek kitartást, aki hasonló cipőben van! :-)

2012. okt. 5. 12:31
 20/20 anonim ***** válasza:

Mi újság? Minden érdekel :) Kezdtél novemberben? Hogy megy a bölcsi? betegségek? Hogy tudod szétosztani magad?


Nekem is már csak 1 hónap és kezdek, de kicsit pánikolok tőle... A nagy imád ott aludni az oviban, a kicsit szépen ott tudom már hagyni a mamánál, bár néha sírdogál utánam...

2012. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!