Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Még mindig nem szobatiszta és...

Még mindig nem szobatiszta és már elmúlt 3 éves, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem veszik be az óvodába a gyereket emiatt. Egyáltalán nem érdekli a téma, elücsörög a bilin, de nem pisil, kakil bele, csak a nadrágjába meg a pelenkába. Az sem zavarja, ha tiszta pisi/kaki. Nem is szól. Orvos szerint nem az értelmével van baj. Már minden megpróbáltam, mégis mire várjak és meddig, fogalmam sincs, mit tegyek, már mindent megpróbáltam. Jutalmat ígértem, csinos kisgatyákat vettem, pucéran volt, ültettem órákat a bilin, de semmi sem jött be.
2011. aug. 28. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg wc-re ültetni. Nem minden gyereknek jön be a bili.
2011. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Éretlen még rá. Próbálj vele beszélgetni az ovi pozitívumairól, hátha felvillanyozza. Én hónapok óta szoktatom a lurkót, de nagyon lassan haladunk. Július végén töltötte a 2,5 évét, de nagyon akadozik a téma.

Először bilivel kezdtük, de mivel zizegős és nagy növésű gyerek, ezért számítottam rá, hogy nem fogja kedvelni.

A lépcsős WC ülőke rögtön megtetszett Neki, de már unja is!

Néhányszor belepisilt, mert megkértem rá és 3-4 alkalommal kakilni is sikerült. Nálunk az a probléma, hogy unatkozik rajta és vagy elkezd tornázni, vagy rohan játszani. Már kezdi zavarni a pisis pelus és kezd szólni a kaki miatt is, de még csak akkor, amikor már a pelusban van. Lassú és nagy türelmet igénylő folyamat, az biztos. Ha van tesó, akkor általában sokkal hamarabb megy, mert jobban érzi a gyerek a szokásokat. Barátnőmnél 3 fiú van és a középsőnél, akinél 2 évesen kezdte, 4 hónap alatt sikerült elérni, hogy le tudta venni a pelust. Persze még csiszolják, de ott az apuka a 3.5 és 2.5 évessel egyszerre megy lefekvés előtt pisilni,így megszokják.

Szerintem apuka is taníthatja a kisfiút, Ő lehet neki esetleg példa. Unokaöcsém is késett, de neki még pluszba bezavart az egész nyáron folyós széklet, így ovi előtt néhány nappal, 4 évesen lett pisi szempontjából szobatiszta. A székletet reggelre (ovi előtt) sikerült beállítani, de még pelusba ment, majd a következő nyáron már az is rendben működött. Ha van hasonló korú barát vagy rokon és nem zavarja hogy ott van a kisfiad ill. még szívesen megmutatja neki hogy mire jó a bili vagy wc, akkor azt is meg lehet próbálni. Úgy tudom a bölcsiben, oviban sem külön helységben vannak a gyerek wc-k.

2011. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Voltunk óvodában, de egyáltalán nem érdekli a téma. Mivel csak pelus nélkül járhat, próbálom ezzel "zsarolni" és itthon nem kap pelust. Egyébként nagyon tetszik neki az óvoda. De nem hajlandó ott a kisvécébe pisilni, nem tudom, mi lesz, pedig látja, hogy a többiek ott hogyan csinálják.
2011. aug. 29. 12:05
 4/4 anonim válasza:
Megkérdezhetem mi lett a vége? Mi is hasonló cipőben járunk. Semennyimre nem szobatiszta a fiam és jövő hónapban lesz 3 éves.
2012. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!