Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éveseteket hogy tanítottátok...

2 éveseteket hogy tanítottátok meg futóbiciklizni?

Figyelt kérdés
Most kapta a szülinapjára, pont jó a méret, szóval leér a lába, de nem mer egyedül nagyon ráülni sem , mert fél, hogy eldöl vele, illetve még a kormányt is csak alig tudja megtartani. Mit csináljak, hogy ne féljen? Ti hogy tanítottátok meg menni vele? Az unokatesójának van egy nagyobb, arra persze állandóan rá akarna ülni egyszer el is dölt vele, talán innen a félelem. Amugy tanulobicikli.hu-s könnyű kis járgány. Köszi

2012. júl. 4. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 2,5 évesen tanítottam meg, előtte másfél évesen próbáltam, de akkor még nem érte el a kormányt a biciklin ülve. Amúgy ugyanúgy tanítottam meg, mint motorozni. Hagytam, hogy egyedül ráüljön, leszálljon.

Ha ez ment, akkor egyedül induljon el, és álljon meg.

Meg mondtam neki, hogy lassan menjen. Ennyi. Nem fogtam, nem támasztgattam. Aztán egyre jobban ment neki.

2012. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért készenlétben voltam, hogy ha borul, akkor el tudjam kapni.
2012. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 2 évesen még nem ültettem futóbiciklire, szerintem kicsi hozzá. Most lesz 3 éves és csak most kezdte érdekelni. A szomszéd kislányéval próbálkozik, néha eldől, de már elég erős ahhoz, hogy megtartsa.
2012. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is 2 évesen vettük a szülinapjára, egyáltalán nem volt kicsi hozzá, igaz, ő magas és ügyes lány.

Ahhoz, hogy tudjon futóbiciklizni, nagyon kell tudni motorozni. Ha ez az alap hiányzik, akkor szerintem nehéz lesz.

Lányom kb. 3 hétig ügyetlenkedett vele, napi 2x10 percre ült rá, akkor gyakorlatozott vele, és egyre ügyesebb lett. Segíteni nem lehet, maga kell, hogy ráérezzen az egyensúlyozásra.

Talán annyi volt könnyebbség, hogy hosszú burkolt kocsibeállónk van ami egy nagyon picit lejtős, szinte nem is látszik. Mikor lefelé gurult rajta, könnyebben tudott egyensúlyozni, mert nem kellett még a hajtással is bajlódnia, mert olyankor rángatta a kormányt ide-oda.

Visszagondolva, talán ez segített a legtöbbet.

2012. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

22-23 hós volt a lányom, mikor kapta a futóbringát, szinte egyből tudott vele menni, de ő nagyon akarta, nagyon érdekelte!!!

Ha fél tőle a gyereked, akkor ne erőltesd, esetleg engedd otthon gyakorolni az előszobában. Nem az a lényeg, hogy még nem tudja használni, hanem az, hogy fél tőle. Előbb múljon el a félelem, utána jöhet a tanítás.

Addig is maradjon a motorjánál, ha van neki, és néha kérdezd meg, hogy szeretne-e futóbringázni.

2012. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsóval értek egyet. Ha fél, akkor pihentesd vagy csak tologassa. Abból is szerez tapasztalatot, picit kormányozgatja, és ha van kedve, segíts neki felülni (én szoktam tartani a kormánynál), és először csak kicsiket lépegessen.

Amúgy a mi esetünkben az ellenkezője volt, megkapta 2 évesen és már ment is vele. Aznap még egy kicsit bizonytalanul, másnap már tepert, de őt nagyon érdekelte. Az egyetlen gond a fel-és leszállással volt, mert folyton át akarta emelni a lábát az ülés felett, és nem hátrafelé lendítette, de ez is egy hétig tartott csak.

Amúgy meg jó bringát választottatok, ha most nem is megy még vele, ha megtanul, szeretni fogjátok, és kb 4 éves koráig tudjátok majd használni.

2012. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! :-)
2012. júl. 5. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!