Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha májusi a gyerek, hogyan...

Ha májusi a gyerek, hogyan szoktatod be az oviba? Hiszen vége van az ovinak, mire beszokik?

Figyelt kérdés
Először úgyis betegeskedik, aztán vége az ovinak, hogyan lehet így szoktatni? Nekem meg kötött időben kell 3 hét szabit kivenni augusztusban a munkahelyemen, szóval nem lehetek vele otthon. Ráadásul félig beszokva az öt hét leállás után mehetne az ügyeletes csoportba...Van még így valaki, hogy oldja meg?

2012. júl. 6. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

nagymama, nagypapa, nagyobb testvér, épp akkor szabin levő kolléganő(aztán majd ha te leszel szabin, visszaadod neki, ha ez nem lehetőség, akkor megfizeted...) esetleg ha végképp minden szakad,babysitter?


Egyik lehetőség se áll?


Rengeteg nagyobb gyerek van most nyári szünidőn, keress egy normálisat,adj neki egy kis zsebpénzt, és biztos segít... ha Szombathelyen élsz(erre minimális az esély, bár nem írtad, hol laksz), akkor tudok konkrét személyeket is ajánlani...2-t is hirtelen...

2012. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
köszi! Csak ha képes utazni 30 km-t :)
2012. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy segíteni nem tudok, de én is májusi gyerkőc anyja vagyok. Épp ezek miatt a problémák miatt kezdjük csak szeptembertől az ovit.
2012. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, ez sajnos problémás, főleg, hogy nincs hadra fogható nagymama, ill. aki van, ő elfoglalt nyugdíjas. Nem tud egész nap a gyerekre vigyázni, ráadásul kettő van!!!Kettővel nem bír :( Lehet, nekiállok korábban szoktatni, ha lehet, vagy nem tudom, mi legyen. Annyi a megnyugtató dolog, hogy a nagytesó is megy majd ügyeletbe, nem lesz a kicsi egyedül, de ez is csak az öt hetes szünet után lesz.
2012. júl. 6. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A Lánykám május 19-én töltötte tavaly a 3 évét.

A beszoktatás június végéig volt, aztán nyári szünet lett.

Májusban 1 hétig a gyermekemmel együtt az udvari időszakban mentünk ismerkedni az óvival, majd a maradék időszakban fél napokat volt bent, abból az időszakból kiesett 1 hét mert beteg lett!

A nyári szünet alatt nem nagyon beszélgettünk az óviról, nehogy rossz kedvűen menjen, csak akkor ha kérdezett valamit akkor mondtuk neki, hogy igen majd fogsz megint járni sok gyerek közé és sokat fogtok játszani.

Szeptember 1-én már egész nappal kezdtük és nagyon szeret járni oviba. Igaz majdnem minden hónapban volt valami betegsége, de jól érezte magát. Most ismét nyári szünet van. Majd augusztusba megy megint újra!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm, elfoglalt nyugdíjas... ez jó duma...


figyelj, egy nyugdíjasnak már minden fakultatív, és mint ilyen, ő dönti el, mire telik a szabadidejéből és mire nem. Namármost, ha kicsit is szeret téged, igazán megértheti, hogy vannak napok,amikor szükséged lehet rá, nem nagy dolgokra gondolok itt, csak arra, hogy mondjuk főzzön egy ebédet a gyereknek, vigye el sétálni-játszótérre(levegőre), és kösse le.


Ennyi.Ha erre nem képes egy nyugdíjas, aki maga ossza be a teljes napját, akkor az ne nevezze magát nagymamának, nagypapának, nagyszülőnek. Ennyi a véleményem...

2012. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy máshol előbb fogadják a kicsiket. Nálunk aki tavaszi már csak következő év szeptembertől kezdhet.


Június elsejei a kicsim és szeptembertől fogjuk kezdeni az ovit rögtön élesben. Addig marad végig a nyári ügyeletes bölcsiben. :( Én egyáltalán nem kapok szabit, a férjem is csak 1 hetet.

Egyik nagyszülő le sem sz@rja, hogy van unokája, a másik részről sajnos nagyon betegesek, oda nem tudom adni.

2012. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szeptembertől???? És hónapokon keresztül akkor mi van?? Ok, nálatok van bölcsi, de nálunk ott nincs hely, és 4 hónap szabadsága senkinek nincs...
2012. júl. 6. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!