Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hasonló probléma? 4 hetes a...

Hasonló probléma? 4 hetes a kisfiam, és az a problémánk hogy nagyon jön a tej a mellemből, kb. egyszerre 7 járat is priccol, vagy még több, mint egy "locsolórózsa" szegény gyerek meg nem tudja olyan gyorsan nyelni, és keserves sírás a vége.

Figyelt kérdés

Már próbáltam előtte fejni egy kicsit, de ugyan úgy járok. Fekve is próbáltam, hátha segít egy kicsit a gravitáció de semmi.Ülve rettenet tiszta tej lesz az egész gyerek. Igy a Kincsem kénytelen mohón nyelni, végül fáj a hasa, szinte hallom ahogy nyeli a rengeteg levegőt, az pedig gondolom feszít neki. Pedig nagyon ügyesen szopik az elejétől fogva, az étvágya túlontúl jó. Van hogy 110-130 grammot is szopik. Tudnátok tanácsot adni?? Én nagyon szeretnék szoptatni,de így már előre frászt kapok mert tudom hogy ordítás lesz belőle.

köszi a válaszokat


2009. febr. 18. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
SZia! Nekünk is ez a probléma. Mi 8 hetesek vagyunk, és 5 perc alatt 100grammot szív. Rengeteg levegőt nyel és a felét sem tudom kiböfiztetni. Én gyakran abbahagyom a szoptatást és böfiztetek, de akkor meg türelmetlen. :(
2009. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Picit az ujjaddal nyomd meg a bimbó környékét a mellkasod felé két ujjal, így lassabban fog folyni a tej. Nálam bejött, pedig eleinte alig tudta nyelni és szinte fuldoklott is a babám. 4 gyerekes anyuka
2009. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, nekem bejött az előtte fejés, de tényleg próbálj közbe szünetet tartani, bár nálunk abból morgolódás volt. Kicsit megfejtem, és már nem ömlött annyira. Volt olyan, hogy hajnalban, mikor szopizott még sötét volt, nem láttam semmit. Reggel, mikor felkeltünk a gyerekem feje tiszta fehér volt a rászárdt tejcsitől. :))) Most már ez nem probléma, 9 hónapos.
2009. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit második válaszoló anyuka írt, azt én is bátran merem ajánlani. Nálam főként akkor volt gond, mikor kb fél perces szopi után beindult a tejleadó reflex és akkor mindkét ciciből sugárban spriccelt a tej. Mielőtt elindult a reflex, előtte már pár másodperccel éreztem, hogy na most...Akkor óvatosan kivettem a cicit a szájából és egy textilpelenkát nyomtam mindkét mellemre. Pár mp után, mikor már csillapodott a "szökőkút" visszaadtam Neki. Egy ideig még úgy fogtam, ahogy a második válaszban olvasható, utána már szépen ment a szopi.

Egy nagycsaládos anyuka

2009. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!