Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit rontottál el a gyereknevel...

Mit rontottál el a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 15:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
nekem tetszik nevelesem eredmenye csak annyi a baj hogy annyira ragaszkodtam a szoptatashoz-igeny szerint, komfort szopi-hogy most 2 eves lesz es nem tudom leszoktatni, bar terhes vagyok. le is tettem arrol hogy elvalasszam, majd osztoznak valahogy.
2012. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én azt gondolom, meglehetősen sok minden hibát elkövettem/elkövetek a gyereknevelés során, őrlődöm is rendesen ezen, mégsem állítanám azt, hogy elrontottam a gyereknevelésben valamit… talán 10-15 év múlva, ha felnőtt lesz a gyerekemből, és ne adj' isten boldogtalan, gonosz, rosszindulatú ürgévé válik, akkor visszagonolva ostorozhatom magam, kereshetem a végzetes hibát. De akkor meg már minek?


Azt gonodolom, a gyerek és a szülő találkozásában van valami végzetszerű, nem véletlen, hogy valakinek milyen temperamentumú vagy képességű gyereke születik. Ahogy próbálja az ember megismerni, terelgetni azt, aki a gyereke, úgy hat rá a gyerek is. A legnagyobb hiba talán az lehet, ha azt hisszük szülőként, hogy mi mindent tudunk (vagy akár, hogy bárki mindent tud, és elhisszük mondjuk egy könyv alapján), és nem vagyunk képesek rugalmasan kezelni az elveinket, ahogy az adott „gyerekanyag” megkívánja.

2012. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok: remélem, érthető voltam, nem azt mondtam, hogy én nem rontottam el semmit (sőt), csak azt, hogy a gyereknevelés megfelelő voltának a próbája az szerintem, ha jó ember válik az adott a gyerekből, tehát most még nem tudom eldönteni. :)
2012. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Én nem pontoztam le senkit ez biztos!!!!!!!!(Sajnos korházban voltam és csak most jöttem haza , igy csak most tudtam elolvasni a válaszokat). Még egyszer köszönöm mindenkinek !
2012. júl. 13. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!