Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves tudatosan leszokik...

3,5 éves tudatosan leszokik az ujjszopásról vagy ez csak fellángolás?

Figyelt kérdés

Jó régóta magyarázzuk neki, hogy rondák lesznek a fogai, ha sokat szopja az ujját. Napközben nem is szoktam engedni (bár nem is nagyon csinálja), elalvás előtt szopja leginkább (és néha álmában, mikor picit megriad).

De most pár napja kitalálta, hogy ő leszokik, nem fogja többet szopni az ujját, mert nem akar ronda fogakat. Természetesen nagyon támogatjuk és dicsérjük. Ajándékot is ígértem neki, ha végleg "lerakja az ujját" (már meg is mondta, mit szeretne).

Este és nappal alvás előtt kéri, hogy fogjam a kezét (hogy nehogy be tudja kapni az ujját).

Olyan büszke vagyok rá.

Csak azt nem tudom, hogy tényleg képes rá (én nagyon bízom benne!!!! mert amúgy kitartó gyerek) vagy ez csak fellángolás részéről?

Mit gondoltok?


2012. júl. 9. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:

TÜNDÉRI!!!! megzabálom...:'), biztos sikerül neki, tök jól csináltátok..:-))

Sajnos én is ujjszopós voltam, és meg is van a látszata a fogaimon, nekem anyuék nagyon bénán csinálták, mert "erőszakoskodtak", de hát akkoriban a tekintélyelvűség ment, nem akartak rosszat, de nem tudtak leszoktatni róla...el se mondom meddig tartott...:-((( Már nagylány voltam majdnem mikor sikerült abbahagynom...de a Te kisfiadnak biztos menni fog!

Sok sikert!

2012. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
persze, h képes! csak ő képes erre maga, a ti tiltásotok nem! :-) jól csinálod, segíts neki, dicsérd. menni fog! ha meg néha rossz éjszakája van, v esetleg beteg lesz, lehet kivétel!!! attól nem szokja vissza! ne legyetek merevek.
2012. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még mindig kitartóan nem szopja, úgyhogy gondolom már így marad :) Olyan büszke vagyok rá!!!!!!

Megkapta érte az áhított társasjátékot is jutalomból!!!

2012. júl. 12. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:

:-))) Büszke is lehetsz rá!!! Ügyes srác! :-))

(első)

2012. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!