Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szégyenteljes anya vagyok!...

Szégyenteljes anya vagyok! Egy jó anya sosem viselkedhet így?

Figyelt kérdés

Kisfiam hiperaktív,6 éves(orvosilag diagnosztizált),tegnap volt egy szép napunk a strandon,mikor hazafelé indultunk és pakoltunk a férjemmel az autóba a kisfiam letört egy faágat,majd az éles letört fadarabbal össze-vissza karcolta az autónkat egy perc alatt :-O ,hiába kértem,hogy hagyja abba és dobja el a botot az autó másik részét is megkarcolta :-O .

Majd elvettem a botot és ráütöttem egyet a fenekére.

Beültettem a kocsiba ,ahol csúnyán kiabált ,még a szájára is rácsaptam egy kissebbet.


Ahogy indultunk az autóval még sokáig mondtam a magamét,hogy ő egy nagyon rossz gyerek stb...


Én hirdettem ezen az oldalon mindig és mindenkinek,hogy a hiperaktív gyereket és semmilyen más gyereket sem soha nem verjük meg...nem is szoktam megverni és most teljesen ki vagyok akadva magamra,hogy hogy tehettem ezt.

Amikor hazafelé mentünk és hátranéztem a kocsiban,már nem szólt semmit,csak könnybe lábadt szemekkel,csempülő szájjal nézett maga elé.


Annyira sajnálom amit tettem...másképpen kellett volna!!!


2012. júl. 9. 15:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lelkiismeret furdalásod miatt gondolod, hogy elveszítette a hitét benned, miközben rád nézett. De lehet hogy csak azért nézett így rád, mert szégyellte magát, ezzel a veréssel csak rádöbbent, hogy ilyet nem lett volna szabad csinálni. Erre még nem gondoltál? Mert ha így volna, akkor lehet hogy mégiscsak használt az a fenékre verés? Mindenesetre ezt megjegyezte egy időre, úgyhogy hasonló rosszaságot már nem mer csinálni, így mégiscsak elértél valamit ezzel.
2012. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor túllépek ezen,ő már egyáltalán nem mutatja jelét,hogy haragudna,már tegnap sem tartott haragot,hanem megölelt és megpuszilt mikor bocsánatot kértem és megígérte,hogy többé nem tesz kárt az autóba.


Olyan jó,hogy ő van nekem és annyira szeretem !

2012. júl. 9. 15:56
 13/25 anonim ***** válasza:
Ja és még valami! Én is pont 6 éves voltam, amikor ugyanezt csináltam, de nem a saját autónkkal, hanem egy utcában lakó vadonat új autójával, kaviccsal. Engem nem vertek meg, csak elmagyarázták hogy rosszat csináltam. Ezek után szerinted megértettem, hogy ezt nem kellett volna? Pedig még hiperaktív sem voltam. Ha akkor kaptam volna egyet a fenekemre, lehet hogy észhez térek. Szerintem te sem tudtad volna másképpen csinálni, ha el is akarsz vele érni valamit.
2012. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Szóval te is ...:-) !


Türelmesek voltak veled,ha csak szépen elmagyarázták.

Többé nem tetted ugye ?

2012. júl. 9. 16:01
 15/25 anonim ***** válasza:
Ez előfordul. De még ha meg is vered, ne sulykold neki, hogy ő milyen rossz gyerek, mert úgy fogja érezni, hogy semmit se tehet azért, hogy jó legyen. Vagyis hogy ő már rossz, és ezért úgy is fog viselkedni, hogy megfeleljen ennek az elvárásnak. Mondd neki, hogy tud ő jó is lenni, ha akar. És nem vagy rossz anya, ez előfordul.
2012. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Egy fenékre csapás még nem árt egy gyereknek, még a hiperaktívnak sem. Szájára azért nem ütnék. Sok helyen lehet segítséget/tanácsot kérni az ilyen gyerekek neveléséhez. Meg kell vele értetni, hogy amit tesz az nem jó dolog, de ne őt nevezd rossznak. Az én lányom is ilyen, de ő még csak 4éves. Néha bizony vannak helyzetek mikor el kell kicsit paskolni a fenekét. Ettől még nem sérül a lelke. A fiad már elég nagy ahhoz, hogy leülj vele eés megbeszéld vele ha rosszat tett.
2012. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
13. vagyok. Hát türelmesek is voltak, de szerintem volt akkor elég gondjuk, a kárt kifizetni, és még jól égett a fejük is miattam. :-)
2012. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, már "ismerlek" téged (neked vannak az örökbefogadott gyerekeid, ugye?), és mindig csodálattal olvasom, milyen türelemmel, szeretettel állsz a kisfiad mellett, és gyakran eszembe juttok egy-egy nehezebb helyzetben. Te is emberből vagy, akinél néha elszakad a cérna. Oké, nem a legjobban reagáltál, de emberből vagyunk, nem ütöd-vágod, sőt, sokkal türelmesebb vagy vele, mint a legtöbb szülő az egyébként sokkal könnyebben kezelhető gyerekével.

Valamennyire ismerős a szitu, az én kisfiam még csak 2 éves, de tegnap neki is sikerült egy egyébként nagyon szép napot estére tönkretenni egy félelmetes hisztivel. Ilyenkor az ember nem csak a gyerek viselkedése miatt borul ki, hanem attól is, hogy a szép hangulatnak hirtelen vége szakad.

Az meg, hogy elszontyolodott a kisfiad, nem baj. Akármennyire is hiperaktív, a visszajelzés azért neki sem árt.

2012. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Azért a hiperaktív gyerekeknél is van az, hogy felpörögnek, és nem bírják abbahagyni. És van az, mint más gyerekeknél is, hogy szándékosan kárt okoznak, holott már figyelmeztetted, hogy ne tegye. Erre ő átmegy a kocsi másik oldalára, és ott is rongál. Szerintem nincs olyan szülő, aki ezt másként reagálta volna le. Az egyik oldal oké, még nem tudja mit csinál, nem tudja, hogy rossz dolog a karistolás. De azért a másik oldal már nagyon nem vicces. Neki is meg kell tanulnia társas normákat. Semmi baja nem lett attól, hogy tudja, ezt egyáltalán nem szabadott volna. És nem kellett volna bocsánatot kérned.
2012. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok és most duplán szégyenlem magamat,hogy még fel is ismertél...
2012. júl. 9. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!