Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud egy percet sem...

Miért nem tud egy percet sem egyedül eljátszani? Ha én nem játszok vele, akkor csak nyűglődik, vagy mesét néz.

Figyelt kérdés
Októberben lesz 3 éves a fiam, és nem volt mindig ilyen, de most már egy jó ideje képtelen lefoglalni magát egyedül. Régebben azért eljátszott szépen pl. az autókkal fél órát is, most meg szinte semmi nem érdekli, mintha unná a játékait. Inkább a szerepjátékok érdeklik mostanában, orvosos, boltos, állatkertes stb, de ezeket ugye jobb velem játszani mint egyedül. Amennyit tudok játszok vele, de amint otthagyom egy kicsit, vagy jön utánam, hogy anya játszunk, vagy be akarja kapcsolni a mesét. Ha olyan dolgom van, aminél nem tud segíteni, akkor tv-t néz, csak úgy van el. Szóval ez nekem is elég fárasztó, hogy már reggel 6-kor nyúz, hogy játsszunk, amikor még csak próbálok észhez térni, és hát neki is hasznos lenne, ha le tudná kötni magát valamivel. Sokszor úgy érzem, hogy azzal rontottam el, hogy mindig túl sokat foglalkoztam vele, nem volt rákényszerülve az önálló játékra, rögtön ugrottam ha játszani akart. Másnak is van ilyen gondja?
2012. júl. 10. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van olyan ismerősöd akinek szintén 2-3éves a gyereke akkor hívd át őket,hogy játszhassanak egymással a gyerekek,

amikor pedig egyedül vagy otthon a fiaddal kösd le a figyelmét, például rajzolással festéssel,ha nincsen vegyél neki építő kockákat,azt szeretik az ilyen pici gyerekek,

vagy kirakóst,az ilyen játékokkal talán ellenne egyedül.

szerintem a kisfiadnak tetszeni fog az óvoda,mert ott sok gyerek van,és eljátszhatnak egymással.

2012. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön az óvoda jutott eszembe...


Amúgy az én fiam is ilyen, ő mindjárt 4 éves, oviszünet van és ébredéstől kezdve nyafog, h játsszunk. Ráadásul ő kukásautózik, amit remekül lehetne egyedül játszani, de nem, én kellek, hogy a kukákat 10 centivel odébb tegyem neki. De ha nem jól csinálom, akkor hisztirohamot kap!


Játszótéren is állandóan játsszak vele, legalábbis menjek utána. Persze én megértem, h ezt igényli, mert egész évben le volt passzolva az oviba, meg állandóan a 20 hónapos kicsi után szaladgálok...

2012. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos már nincs kisgyerek, akivel gyakran tudnánk találkozni, aki volt, az elment bölcsibe. Van kirakója, építője, de ezekkel sem játszik egyedül, a rajzolás, festés meg csak pár percre köti le. Ősszel megy oviba, kiváncsi vagyok jót tesz-e neki ilyen téren.
2012. júl. 10. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az óvoda nagyon jót fog neki tenni,

még azt tudnám mondani,hogy valaki kedves ismerősödtől kérjél egy kis segítséget,hogy játsszon vele.

Illetve még az jutott eszembe,hogy mutass neki egy új játékot: a takarírós játékot,annak az a lényege,hogy te is tudsz vele játszani,mert például te fel sepersz és ő pedig ott sepergetne melletted

tudom,hogy még pici,nem is arra akartam kilyukadni,hogy takarítsa fel a fiad az egész házat,de ezzel talán el lenne egy darabig.

ha az óvodában el is játszogat mégis csak kell erre egy megoldást találni.

2012. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyébként nekem nincsen gyerekem még 16 éves vagyok bőven ráérek vele :D de viszont

szoktam bébi csőszködni két családnál is, és az egyik 4fős családban van egy egy hónapos kislány illetve egy három éves kisfiú, az természetes,hogy elvárja tőlünk,hogy játszunk vele

valamennyit ez a kisfiú azért valamennyit elvan egyedül de maximum fél órát utána egyből jön,hogy építő kockázzunk vagy menjünk motorozni,játszótérre...

de előfordul,hogy amikor éppen seprek akkor ő is odahozza a kis seprűt és el kezd sepregetni :)

ezek az ismerőseim nagyon szoktak örülni,hogy megyek hozzájuk mert rengeteget segítek nekik,ezért mondom,hogy ha van olyan ismerősöd aki megbízható, segítőkész és szereti a fiadat akkor szóljál neki....

2012. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. júl. 11. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!