Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 5éves lesz hamarosan,...

Kisfiam 5éves lesz hamarosan, és ami aggaszt az az, hogy nem akar, vagy nem érdekli a rajzolás! :- ( Kérésre rajzol 1 házat, meg 1fát. Volt így valaki?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Szóról szóra ugyanez van nálunk is.

Októberben lesz 5 éves a fiam, és csakis kérésre rajzol, akkor is max. emberkét, napocskát, vagy pókot ami ugyanaz mint a napocska. :D


Szerintem csak nem érdekli a dolog.

2012. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, nem érdekli a rajzolás.

Emiatt nem fogják visszatartani az iskolából, ha erre ment ki a kérdés valójában!


Személy szerint én soha a büdös életben nem árultam el senkinek, hogy hol lakom és hogy hívják a szüleimet... pedig az óvodai továbbküldéshez egy "elengedhetetlen" folyamat :)

2012. júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Keresztfiam is így volt, elküldte az óvónő valami vizsgálatra, ott fény derült rá, hogy azzal függ össze a dolog, hogy baba korában kimaradt neki a kúszás. Elhordták mozgásfejlesztésre és lám, elkezdett gyönyörűen rajzolni. Karácsonyra egy rakat filctollat, füzetet meg ilyesmiket kért. 7 éves.
2012. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csinálj neki hozzá kedvet, alternatívabb megoldásokkal: rajzoljatok egy séta során a porba kis faággal. Vegyél aszfaltkrétát, az minden gyereknek bejövős. Rajzlap helyett teríts le egy ív csomagolópapírt vagy egy kiszolgált lepedőt a földre, adj neki vízfestéket, de ecset nélkül, hadd fessen a kezével, ujjaival. Van erre speciális ujjfesték is, de a sima vízfesték is megteszi. A lényeg, hogy valami egészen új módját ismerje meg a rajzolásnak, hátha így jobban kedvet kap.
2012. júl. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lánykám 8éves,és ő már 3 évesen gyönyörűen rajzolt! Tudom nincs 2 egyforma gyerek,de már örülnék,ha fiam is kedvet kapna a rajzoláshoz...!Oviig még van 2éve(évvesztes) Talán addig sikerül rávennem valahogy. Festeni is próbáltunk már,de csak befesti az egész lapot egyszínűre! Az aszfalt krétával is csak firkálgat!
2012. júl. 11. 19:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt...Mászni mászott,azzal nem volt gond!
2012. júl. 11. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak a mászásnak kell meglenni, a kúszásnak is
2012. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kúszott is,utánna mászott!
2012. júl. 12. 19:14
 9/10 anonim válasza:

Ne aggódj ez teljesen normális! A legtöbb gyerek pici korában nagyon szeret rajzolni, de vannak akik nem: például én oviban szívemből utáltam rajzolni (de persze ezt kívül nem mutattam), ugyanígy voltam vele, hogy ha kérik, akkor rajzolok, de magamtól szinte soha. Most pedig láss csodát, nincs fél éve, hogy hobbiszinten kezdtem foglalkozni a rajzolással, és (nem a magam istenítésére mondom), de tényleg nagyon szép portrékat készítek.

Ez a dolog a fiúknál gyakoribb, őket jobban érdeklik a kisautók meg a maguk elfoglaltságai ebben a korban, de később javul a helyzet, akkor nekiállnak autókat, motorokat meg mindenféle szörnyeket rajzolni/inkább csak firkálni, aztán ahogy egyre többet gyakorolják, már egészen szép rajzok születnek. Később aztán sajnos az iskolai órákon fogják kiélni művészi hajlamaikat... (12L)

2012. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Most már én is csak abban bízom,hogy egyszer majd csak kedvet kap hozzá... Eröltetni meg nem szeretném! Remélem suliig menni fog,még addig van 2évünk!
2012. júl. 20. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!