Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves fiam nem hajlando...

2 eves fiam nem hajlando egyedül enni, hogyan motivalhatnam?

Figyelt kérdés
Mindig is edekelte a kaanal el is kezdett szepen egyedül enni, de az utobbi idöben eszik 1-2 kanallal es utana nyomja az en kezembe, hogy etessem....ha nem etetem kepes inkabb nem enni.Ez is egy szakasz, ami elmulik?Mit csinaljak, hogy önallobb legyen?
2012. júl. 11. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
erre én is kivi vagyok detto a lányom is ez
2012. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek szerint tud enni, csak kis lusta. Nem hinném, hogy ez baj.

Ha rákényszerülne, akkor úgyis tudna enni.

Lányommal volt az, hogy az első pár falatot jókedvűen és önállóan belapátolta, majd a kezembe nyomta a kanalat, hogy én adjam neki.

De ha közben nem ültem mellette, és éhes volt, akkor evett szépen egyedül is.

vagy pl. bekerült bölcsibe 23 hónaposan. Na ott aztán nem segítettek neki, muszáj volt ennie önállóan, és láss csodát meg is tette. :)


Én helyedben csak akkor aggódnék, ha még két kanállal is képtelen lenne az önálló evésre, ha soha nem mutatna semmi hajlandóságot, és ha egyszer sem találná el a saját száját.

Más esetben nem hiszem, hogy aggódnod kellene. Tudja ő, hogy kell enni, csak még nem akar. De majd idővel úgyis fog, mert egy idő után úgyis tudatni akarja majd veled, hogy márpedig ő nagyfiú és ügyes.

Addig meg...ne ülj mellette feltétlen evéskor. Nézd meg úgy mit csinál. (Én pl. mosogattam míg ő evett, mondtam neki, hogy "nézd most anyának dolga van, tiszta hab a kezem, de lesem, hogy milyen ügyesen eszel", és evett is.)

2012. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
lányom is 2 éves, és ugyanezt csinálja...én etetem, sztem még kicsik hozzá, hogy egyedül hatékonyan tudjanak enni...adj neki még pár hónapot! :-))
2012. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!