Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El mernél menni 2 gyerekkel...

El mernél menni 2 gyerekkel "egyedül" strandra?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem,túl merev vagyok.

Most kérdezte egy imserős apuka (ő van otthon a gyerekkel),hogy nem megyünk -e velük strandra olyan 2-3 óra körül.Mondtam,hogy én féltem őket,pláne a legnagyobb melegben.Különben is,a kicsi féléves,a nagy 3,nem tudok kétfele szakadni.Napra amúgy sem vinném ki,árnyék meg itt is van. (kertes ház) Bevállalósabbnak kellene lennem? ti mennétek?

Ja,és vele nem merném beengedni a vízbe a nagyot,mert még a sajátjára sem tud vigyázni (kétéves) egy ekkora meg szerintem egy egész embert kíván.


2012. júl. 3. 09:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

jaj nem, ez szerintem nem merevség. Nekem is mondta a szomszéd nőci hogy ő 20 évesen 4 gyerekkel ment strandra ebből 2 a sajátja volt egy és két évesek. A másik kettő nagyobb.

Én borzasztóan aggódnék, egy 3 éves pláne vízközelben!! egész embert kíván szerintem. A nagyobb fiam 5 éves még őrá is nagyon odafigyelek, a kisebbem pedig 2. Így is csak 2 en megyünk velük apával, tehát olyan hogy egyedül 2 gyerekkel még mindig nem vállalnám be.

2012. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az.A kicsit tuti nem viszem be,ergo a nagynak velük kellene lenni.De én nem merek rábízni egy 2 és egy 3 évest.Sokszor még az övéért is én aggódok.
2012. júl. 3. 09:49
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tuti nem mennék! Én még a saját egyszem 2 évesemmel sem nagyon mernék egyedül elindulni :(((
2012. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ezen gondolkoztam!

Én mernék,csak a cuccot nem tudnám kire hagyni.

Múlt héten voltunk négyesben a gárdonyi strandon,1x apa,1x én voltam velük a vízben,nehogy a cuccunkat ellopják.

Bár nagyon sokan ott merték hagyni a csomagokat...

Nekem nagyobb gyerekeim vannak,3,5 és 8 évesek,velük már könnyebb bárhova is elmenni.

2012. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Én mennék, és szoktam is egyedül starndozni velük, bár én a Velencei-tóra megyek.:)


A nagy 3,5 fél, a kicsi 1.

Mindenki dolgozik, nem tudnék mindig valakire várni.:)

Én olyan 4-7 ig megyek ki velük.:)

2012. júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igaz csak egy 28 honapos fiam van de meg vele sem mennek nemhogy kettovel. :) Pedig a fiam meg uszni is tud, ugyhogy a vizkozel sem okozna gondot. Persze ettol fuggetlenul egyedul nem tevesztenem szem elol egy percre sem. Az en kisfiam is egy egesz embert kivan es oszinten szolva en nem is igazan elveznem. Faradtabban jonnek haza mint ahogy odamentem.
2012. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetes hogy félsz, a kicsi még kicsi, a nagy meg hát elég galibát tud csinálni egy 3 éves. De azért azt nem értem, hogy egy gyerekkel egyedül miért nem mer valaki elmenni. ? Bocs, ez kicsit off, az egyik válaszló írta.

Nálunk 3 gyerek van, én velük egyedül csak vásárolni és játszóra merek elmenni, 4 éves a nagylány, 2 évesek az ikrek. Strandra egyedül nem, és vízközelbe sem, tehát strandi játszótérre sem! Csak ahol biztonságos, oda megyek velük egyedül.

Viszont ketten most tervezzük valamelyik nap apával hogy megyünk ötösben strandra. Így is 1,5 gyerek jut fejenként, és már mind megy ugye, sőt szalad. :-) A 4 éves eléggé szófogadó, kicsik is, de ha van valami érdekesebb...és ott miért ne lenne? Szóval elmegyünk velük, mert nekik is és nekünk is kijár azért, de nagyon kell figyelni majd, az tuti. Nem tartok tőle, de épp laza sem vagyok, működik a felelősségérzetem :-)

Én a helyedben nem mennék, ha ennyire félsz tőle.

2012. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
2 és 5 éves gyerekeim vannak, nem indulnék el velük egyedül.Hétvégén szoktunk strandolni, de csak úgy, hogy jön a férjem is:)
2012. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

En vagyok a 28 honapos kisfiu anyukaja aki irta, hogy meg egyedul sem indulna el vele. :) Gondolom ez nagyban gyerekfuggo is de mivel en ismerem a kisfiam egyszeruen nem lenne ertelme az egesznek mert kesz kaosz tud lenni a kisfiam. Erre meg ratesz egy lapattal, hogy pont a dacckorszakban van es probalgatja a hatarait, hogy meddig mehet el...

Kb. igyu nezne ki az a par ora nekunk a starndon, hofy rovisden vazoljam. Megekezunk, meg ki sem tudok rendesen pakolni mert o elindul. En meg ledobva a cuccokat utanna ezerrel. Ha szerrncsem van nem gazol vegig senkinek a pokrocan vagy eppen nem dont fel valamit. Aztan magyarazat, hogy nem szabad. Vegre kipakolunk leul 3 masodpercre es elnezegeti a kedvenc jatekat aztan nekirohan megint. En meg utanna ezerrel. Ismet a szokasos "nem szabad szaladgalni"... Aztan elmegyunk a vizbe, ott uszkal kicsit ha nincs eppen tomegnyomor. Ha meg tomegnyomor van akkor jol szembecsapkod valakit vizzel stb. Aztan vissza az arnyekba, leul 3 masodpercre es nekirohan ismet a vegtelennek. En meg utanna... Aztan elemgyunk fagyit enni amit o szetken, mikozben az enyem szetolvad. :)) Vagy lehet inkabb en nem is eszem mert igy egyszerubb. Aztan becipelem magammal a gyereket a vecere merthat oda is el kell menni. Kozben parszor kinyitja az ajtot mert az nagyon buli (mar megjartam, ismeros helyzet). :) Aztan ismet rohanas es keresztulgazolas mindenkin mikozben o is farad es egyre kezelhetetlenebb.

De ha velunk van a ferjem vagy a baratnom a kisgyerekkel akkor legalabb azt tudom mondani, hogy most elmegyek egy jot uszni legyszi addig figyelj a gyerekre/gyerekekre aztan majd messz te is lazuni egyet es en figyelek rajuk. Tehat a mennyiseg nem is annyira gond okoza hanem az, hogy nincs eretelme mert egyszerubb otthon felujni a kertbe a medencet. Kivinni egy jo nagy uveg jeges limonadet es elnyulni az arnyekba. A gyerek meg puceren futkozzon, pancsoljon mert nem zavar es nem kell utanna rohangalnom. En szeretem az egyszeru utat valasztani, tudom nem mindig ez a helyzes. :)

2012. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9 es az első vagyok, nagyon átérzem amit írtál:))) Nekem ugyanez volt az első gyerkőccel, már arra gondoltam örökre lemondhatok róla hogy valaha is élvezni tudjak nyílt színi programot a fiammal:))

De hogy vígasztaljalak, kinőtte!!! :)) Okos értelmes annyira jól lenyugodott egy élmény vele már bárhova elmenni:) nekem most a kisebb tart ugyanitt sajnos:)

2012. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!