Melyik jobb gyerek?

Figyelt kérdés
A fiú nemű gyerek vagy lány? Régebben lányt szerettem volna most meg fiút. Tapasztalatok? Tudom a nevelésen is műlik legnagyobb részben;)
2012. júl. 17. 07:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
szerintem csak általánosságokat fogsz kapni a válaszokban. A fiúk elevenek, hangosak, gyakran szelektív hallásuk van. Betegesebbek és szaggatják a ruhákat. Csüngnek az anyjukon. Nekem kettő van. Eleinte mindegyik csak kisgyerek, a fiúk is ugyanúgy lehetnek sírósak, kényesek a piszokra és nyávogósak.
2012. júl. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom hogy a lányok könnyebben kezelhetőek,kevésbé hisztisek.2 lányom van,1 fiam,nagyon sokat küzdök most a fiammal hiszti terén.Az ismerőseim szerint is így van.Nem régen beszélgettem erről egy óvó nénivel ő is ezt mondta.Persze sok múlik a nevelésen is,és persze vannak ördögi kislányok és angyali fiúk is:)Talán kamasz korban is a fiúk a nehezebbek.De ezt csak ismerősök elbeszélései alapján mondom.
2012. júl. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a lányok kényesebbek, hisztisebbek, de ugyanakkor bújósabbak, nem rombolnak, nem verekednek. Nekem lányom van, 2,5 éves, a szomszédban ugyanennyi idős kisfiú. Én ezt tapasztaltam a két gyerekkel, nagyon sokat játszanak együtt.
2012. júl. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy melyik nemű gyerek a könnyebben kezelhető, akkor általában a lány. Nem mindig, de az esetek többségében. És ez NEM nevelés kérdése, a fiúk alapból elevenebbek szoktak lenni (ismét a nagy átlagról beszélünk.)

A gyerekek bizonyos alaptermészettel születnek, ami már egészen pici csecsemőkorukban látszik. Ezt a klasszikus értelemben vett neveléssel nem lehet megváltoztatni, legfeljebb idomítással. És nem is kell. Régebben én is lányt akartam, aztán az első gyermekem egy hihetetlen eleven kisfiú lett. Most kétéves, igazi többemberes gyerek még mindig, de hatalmas mennyiségű szeretetet kapok tőle, és eszméletlenül jó fej, jó humorú kisfiú. A második kislány, ő még csak 3 hónapos, már most látszik, mennyire más típus, kis finom, nyugodt, igazi kislány. Ő a szívem másik csücske. :)

2012. júl. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkitől!:)

Amúgy az én unokaöcsém olyan mint az ördögök,de viszont a barátnőm öccse olyan aranyos kis nyugodt, szófogadó de azért huncutka:--) De a kislányok jobban nevelhetőek!:--) Bár van amelyik nagyon hisztis,nyávogós.

2012. júl. 17. 07:48
 6/16 anonim ***** válasza:
nekem fiam van 14 hónapos nagyon nehezen kezelhető öntörvényű ördögfióka....nyávog hisztizik....viszont nagyon bújós puszizós,és anyás/apás! viszonyítási alapom annyi van hogy a keresztlányom 2,5 éves szöges ellentéte a fiamnak jó kislány,elvan egyedül nem hisztis....viszont nem is ragaszkodó,bújós puszizós!
2012. júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ja és amit az első írt a magunk részéről máris cáfolom!kisfiam nem beteges 1 szer volt megfázva!!!amúgy semmi...a 2,5 éves kislány meg kb 3 hetente beteg....mi lesz ha KÖZÖSSÉGBE KERÜL???szóval ezt sem lehet általánosítani...
2012. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek aki írt:) Igen minden gyerek más..

de ha egy 2-3 éves kisfiú már most verekedős vagy ilyenek milyen lesz 16-17évesen?

2012. júl. 17. 08:39
 9/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Szerintem nem jól látod. Az én kisfiam 2 éves, és sajnos verekedős. Mindent megteszek, hogy leszokjon róla, így remélem, 16-17 éves korára megszűnik ez az állapot. :)
2012. júl. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem általában a lányok kezesebbek, viszont ha egy lány rossz, akkor rosszabb ezer fiúnál is!

Nekem lányom van és mindig is lányt szerettem volna, nem is tudom elképzelni, hogy fiam legyen. Ugyanakkor sokkal rosszabb, mint a keresztfiam, vagy az unokaöcsém. De annyira okos, olyan erős akarata van, független személyisége, annyira kifejezi a szeretetét és már most látom, hogy könnyen fog boldogulni ebben a világban - ahol nem éppen a szófogadó embereknek áll a zászló...

2012. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!