Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek szigorú, következe...

Szerintetek szigorú, következetes nevelés mellett is lehet egy 4 éves kisfiú szófogadatlan, akaratos, hisztis?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
igen, amennyiben nem kap kellő szeretetet, odafigyelést, megértést, dédelgetést stb. csak utasítgatást és tiltást.
2012. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt, a túlzott szigor sokszor a visszájára sül el (mint pl. nálam).

Anyaként is úgy gondolom, meg korábban is úgy tapasztaltam, hogy kb. 80% a genetika, és ezt a szülők 20%-ban tudják finomhangolni.

Az alapvető személyiségjegyek egy újszülöttnél is megvannak.

2012. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Ez egyrészt hozott tulajdonság, másrészt meg a túlzott szigor is könnyen a visszájára sülhet el.
2012. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túl szigorú anya vagyok? :((
2012. júl. 17. 14:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán :)


Vana gyereknek egy alaptemperamentuma, amin nem tudsz változtatni. Nekem az egyik gyerekekem egy angyal a másik meg égedelem, mindkettőt egyformán neveljük :D

2012. júl. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

hogyne lehetne!

sőt, (és most lehet nem értetek velem egyet) de szerintem még inkább, mint a lazább nevelésnél

pont azért mert állandó tiltás van, állandóan falakba ütközik, semmit nem szabad, és egy kisgyerek szerintem alapjáraton akaratos, türelmetlen, na most ilyenkor még inkább az lesz

azt gondolom, hogy nem várhatjuk el egy kisgyerektől, hogy úgy viselkedjen mint a felnőttek

mi csak azt tiltjuk amivel veszélyezteti a testi épségét, és persze törni zúzni nem lehet

de pl nálunk simán ugrálhat a kanapén, belefekhet a homokozóba, (ma a játszón egy anyuka ezért szólt a kisfiának) stb.

és megfigyeltem még vmit. ha dacos, hisztis, nagyon rossz, és nálam elszakad a cérna, és szigorú leszek, meg felemelem a hangom, na ez csak olaj a tűzre, nem hogy nem használ, hanem a gyerek még jobban dühös lesz, még jobban belelovalja magát a hisztibe

viszont ha nyugodt maradok, és humorral kezelem a hisztit, akkor 2 perc múlva mintha mi sem történt volna, elvigyorodik és kész

2012. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is tudomásul kell venni, hogy ebben a korban jut el a gyermek a legerősebben ahhoz, hogy felismeri ÉN VAGYOK VALAKI-- NEKEM IS VAN AKARATOM - S LEGYEN MEG AZ ÉN AKARATOM-


Tehát mielőtt agyon tiltanád mindentől, hallgasd meg ő mit szeretne-- S a szülőnek meg kell tanulni ebben a korban rafináltabbnak lenni és szép szóval abba az irányba terelni a vágyait a gyereknek ami a helyes.


ebben a korban alakul ki a legerősebben az élni akarok, mindent akarok és ha kell még erőszakos is hogy amit akar azt elérje-- önző? igen-- de ez kell az életbe maradáshoz

Eddig te tetted ide oda-- most ő maga dönt, eddig tőled függött mindenben most önmagától akar függni-- hisz ő már valaki!

ezért nevezik ezt a kort dackorszaknak!-- A buta gyermeknél ritkán van dackorszak!

2012. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!