Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az a jó anya akinek úszik a...

Az a jó anya akinek úszik a háza a koszban, mert minden idejét a gyerekre szenteli?

Figyelt kérdés
Olvastam egy "idézetet", ami kb. arról szól, hogy ugyan ragacsos a padló, meg koszos a tűzhely, de a gyerekeim boldogak.Egyszóval inkább legyen rendetlenség, kosz, és minden időt a gyerekkel kell tölteni.Elgondolkodtam ezen.Én szeretem a tisztaságot, rendet, teszek is ezért, de úgy gondolom hogy ez nem a fiam rovására megy.Mivel még nem dolgozom, több időm is van.Van hogy este tízkor végzek el házimunkát, vagy mikor délben alszik, de ha főzni kell, akkor nem tudok mellette ülni, enni meg kell.Ilyenkor is figyelek rá, de el kell játszania egyedül is.Három éves lesz.Mi a véleményetek?
2012. júl. 17. 15:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Elég fura "idézet",akárki írta.Alap,hogy tisztaságot és rendet tartok,azért nem mindegy ,hogy miben nő fel az a gyerek,legyen fiú vagy lány,ha látja ,hogy midnig pakolsz takarítasz,ezzel őt is "neveled".Fiam pl. 3 éves volt mikor hazaértünk és elkezdte felszedni a lábtőrlöket az előszobában,hogy ő takarít.
2012. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Ez a legnagyobb bődületes baromság,amit valaha olvastam. Félre ne értsd kérdező,nem a kérdésedre gondolok! :) Hanem magára az idézetre.

A meglátásom az (bár én még nem vagyok édesanya, a barátnőim már azok),hogy igenis LEGYEN ideje egy nőnek arra,hogy a ház tiszta legyen.Egyrészt mert egy kisgyerek ne a koszban játsszon,másrészt meg,ez valahol benne van a "munkaköri leírásunkban",nem? Személy szerint hiába érek este később haza, mindig figyelek rá,hogy rendszeresen rend legyen meg tisztaság...

A gyerekneveléshez annyi - tényleg nincs tapasztalatom - hogy amíg a pici baba alszik,ki lehet takarítani. Ha meg nagyobb a gyerek, le lehet tenni egy kis időre,amíg az ember rendet rak,nem kell állandóan a nyakán lógni... szerintem. Nyilván a nap nagyobbik részében el sem mozdulsz a gyereked mellől (hiszen ez a normális),de tényleg nem a gyereked rovására megy,ha egy tiszta,rendes házban éltek,nem egy koszfészekben.

És tényleg egy gyereknek meg kell tanulnia egy kicsit függetlenedni, egyedül játszani.

2012. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Meg kell találni az arany közép utat.Azért egy gyerek nem igényli egész nap azt hogy ott üljünk mellette.Inkább olyanokról szól szerintem akinek fontosabb a rend mint a saját gyereke.Én is olvastam ezt jó pofa,de nem feltétlen igaz:)
2012. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
ismerem az idézetet,de mint minden ilyen idézet,inkább költői,mintsem valóság alapú.Viszont felállít egy értékrendet,nem a lakás és a vasalás az első ha épp szüksége van a gyereknek rád.én is tapasztaltam már ezt,amikor nyűgös,fogfájós,sírós volt,semmi nem volt jó neki,csak ha vele vagyok,és inkább vele voltam.amint tudtam septibe megcsináltam,amíg aludt megfőztem,de rengeteg minden elmaradt,nem mostam fel,nem vasaltam ki,nagy dolog a másnap uj nap talán jobb lesz.nem attól lesz jó anya valaki ha nem csinál semmi mást csak a gyerekkel van,de a másik véglet még rosszabb.erre kívánja az idézet felhívni a figyelmet.
2012. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ezt az egyik közösségi oldalon olvastam, meg lehet osztani, és bizony vannak anyukák akik megosztották, ezért gondolkodtam csak el a dolgon.Nem vagyok tisztaságmániás, de vannak alapvető szükségleteim tisztaság terén, pl. nem szeretem ha ragad a padló:-)A fiam sem búra alatt nevelkedik, igazi falusi gyerek, sokat van szabadban, túrja a földet, homokozik, sokszor tiszta kosz, de a lakásban szeretem ha tiszta állapotok vannak.
2012. júl. 17. 15:18
 6/25 A kérdező kommentje:
Én is sokszor hagytam abba már mosogatást, vagy egyéb házimunkát, mert a fiam hívott.Igen, nyilván a másik véglet sem jó, ha valaki csak a házzal foglalkozik, a gyerekkel meg nem.Pl. nem haragszom azért sem a játékait szétpakolja, úgyis összepakoljuk utána.
2012. júl. 17. 15:23
 7/25 anonim ***** válasza:

Ismerősöméknél, ahol van ugyan takarítónő, de ragad minden a mocsoktól, szó szerint koszos ruhában járnak a gyerekek, mert nincs idő mosni. Múltkor láttam, hogy 1 hétig ugyanabban a koszos, foltos pizsamában aludt, ami nekem gusztustalan. Vasalva még az irodai munkát végző férj ingje sincs. Lazán betették a kádba a full penészes csúszásgátlót a gyerekek alá. Miközben gazdagok, mint a fene.

Én sem takarítom agyon a lakást vagy mosok mindent azonnal, de néha gyerekek félre és takarítás, főzés. Ez normális szerintem.

2012. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
"A koszos edények azt bizonyítják,hogy etetem a családom, a teli szemetes, hogy takarítok utánuk; a rendetlenség azt hogy hagyom hogy a gyermekeim jól érezzék magukat és felszabadultan játszanak; a felhalmozott vasalni való azt, hogy tiszta ruhában járatom a családom; a nedves kád pedig hogy lefürdetem a gyermekeim mindennap. Ezért ha legközelebb nálunk jársz, kétszer gondold meg, mielőtt ítélkeznél! Ha azért jössz, hogy meglátogass minket, gyere hozzánk bármikor, ha a lakásomra vagy kíváncsi, jelentkezz be, mielőtt jönnél!"
2012. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen barátnőm.

Irtó kupleráj van náluk, a konyhában szanaszét a fél vekni száradó kenyerek, nem lehet leülni, mert minden széken, fotelban hegyekben áll a vasalatlan ruha.

A kertben derékig érő gaz stb.

Nekem fura, de ettől nem szeretem őket kevésbé, őt és a férjét pedig láthatóan nem zavarja a dolog, ott ül a gyerekekkel a földön, játszanak, bolondoznak, boldogok.


Amíg otthon voltam, én is reggel, ill. du alvásidőben mindent el tudtam intézni, jóleső érzés volt, hogy rend és tisztaság van.

Most, hogy már dolgozom, sokkal de sokkal nehezebb megoldani, fáradtabb is vagyok, meg a bölcsi utáni 2-3 órát nem szívesen töltöm suvickolással, inkább focitunk, krétázunk, motorozunk az udvaron, elmegyünk pizzázni stb.

Marad a hétvége mindenre, de nehéz összehozni.

2012. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
A munka meg fog várni, amíg megmutatod a szivárványt a gyereknek, de a szivárvány nem vár addig, amíg végzel a munkával.
2012. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!