Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az a jó anya akinek úszik a...

Az a jó anya akinek úszik a háza a koszban, mert minden idejét a gyerekre szenteli?

Figyelt kérdés
Olvastam egy "idézetet", ami kb. arról szól, hogy ugyan ragacsos a padló, meg koszos a tűzhely, de a gyerekeim boldogak.Egyszóval inkább legyen rendetlenség, kosz, és minden időt a gyerekkel kell tölteni.Elgondolkodtam ezen.Én szeretem a tisztaságot, rendet, teszek is ezért, de úgy gondolom hogy ez nem a fiam rovására megy.Mivel még nem dolgozom, több időm is van.Van hogy este tízkor végzek el házimunkát, vagy mikor délben alszik, de ha főzni kell, akkor nem tudok mellette ülni, enni meg kell.Ilyenkor is figyelek rá, de el kell játszania egyedül is.Három éves lesz.Mi a véleményetek?
2012. júl. 17. 15:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Még mielőtt bárki támadásnak vélné a kérdést, leszögezném hogy nekem is van olyan rokonom aki nem tud rendet tartani, és ezt ő maga mindig hangsúlyozza, de nagyon szívesen megyek bármikor, és ezt én is elmondtam neki!

Csak az idézet valóság alapján gondolkodtam, hogy így van e.Mint írtam a gyerekem persze előrébb való, de a tisztaságot is szeretem, még össze tudom egyeztetni, ha dolgozom már, lehet sokkal nehezebb lesz...

2012. júl. 17. 15:41
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
En "sajnos eszrevettem magamon, hogy a haztartassal, takaritassal kicsit hanyagabb vagyok miota megvna a kisfiam. Amig otthon voltam vele nem is volt gond mert a proszivozason kivul barmit megtudtam csinalni alvasidobe es ha hazajott a ferjem akkor meg o is besegitett es vigyazott egy kicsit a kisfiamra. Miota bolcsibe jar sajnos nem egyszru. En 9-tol 5-ig melozom es a ferjem 7-tol 3-ig. Igy o hozza el 3-kor a bolcsibol en meg 5 utan erek haza. Este 8-kor alszik el a fiam es meg akad egy kis idom a haztartasra de oszinten bevallom nincs kedvem minden nap mert vannak olyan estek, hogy szeretek kicsit magammal is foglalkozni (szobabicikli, manikur/pedikur, szortelenites... gondolom nem kell sorolnom :) ) Azt is bevallom, hogy ha szombatra vagy vasarnapra betervezem a takaritast de hetagrol sut a nap es csodas ido van akkor felkeredkeunk es irany a tengerpart. A takaritas megvar. :)) Viszont ha a ferjemet megkerem szivesen elviszi egy napra vagy egy felnapra a kisfiunkat, hogy en utol tudjam erni magam a hazimunkaval. Nem vet fel a kosz de kozel sincs olyan tisztasag mint amig nem volt meg a kisfiam. Nagyon nehez amiota visszamentem melozni es o bolcsibe.
2012. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

elmondok egy példát, nálunk az egyik nagyinál egy porcica sincs a földön soha, minden ragyog,az almák az asztalon kifényesítve (nem viccelek) semmihez nem lehet nyúlni, a gyereknek ki van jelölve pár játék és az erkély (van játszótér is, de oda le kellene vinni), de ha ott leesik a kavics, éktelen haragra gerjed és betessékeli a szobába. Mindig kihangsúlyozza hogy széttakarította magát, lecserélte a függönyöket, mindent felmosott stb, de az unoka frusztrált ott, boldogan öltözik ha mondjuk hogy megyünk.Pelust nem cserél neki, ha nem eszik szépen a gyerek, elveszi az egész ételt tőle, hogy ennyi volt.

A másik nagyinál többen élnek a lakásban, ebből egy ember ágyhoz kötött, akit ágytálazni kell, több ember jön-megy és koszol, több állásban dolgoznak,emiatt nincs makulátlan rend és nincs tisztaság. Nem mocsok van, de tény, nem jut ideje nagyinak a többi ember után mindig mindent elrakni, sem naponta porszívózni, de ha odamegy az unoka, ott gyereknek érzi magát,foglalkoznak, játszanak vele,mondókáznak vele, mesét olvasnak, sétáltatják, nem ültetik le egy sarokba, hogy nehogy megfogjon valamit.Ott boldog és emlegeti őket, ha eljövünk.

Tudom hogy a kérdés szülőkre és nem nagyszülőkre irányul, de én gyakorlatban látom így, egy gyereknek mi a fontos. Szerintem egy alap tisztaság kell hogy legyen, hiszen ezt viszi tovább a gyermek, de gyereklét szempontjából a második eset az ami boldoggá teszi.Én speciel most babát várok és nagyon rosszul viselem. Örülök ha túlélem a napot míg a férjem hazajön, napközben csak játszunk, ha alszik, én is pihenek és ez így is marad, amíg ennyit hányok. Vannak olyan esetek amikor bizony nem tud annyit teljesíteni az ember lánya minden fronton, amennyit szeretne és én most a gyereke(I)m érdekét tartom szem előtt, mivel veszélyeztetett vagyok.

2012. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
#13as vagyok. Azok a barátnőim akiknél relatíve rend van gyerek mellett takarítónőt tartanak,és még van egy akinek van egy napja a héten amikor a nagyszülők babáznak és ő tornázik,ügyintéz és apával éttermezik. Nekem nincsenek ilyen segítségeim,annyi energiával gazdálkodok amennyi nekem van.Nem mentegetőzésképp írom,nincs bűntudatom emiatt de nem is akarom,nem is tudom felvenni így a tempót velük.
2012. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm, 25 éves, 2 éves a kislánya.

Amit náluk láttam (én még nem vagyok édesanya), az az,hogy amikor a kislány még aprócska volt,és nem nagyon lehetett elmozdulni mellőle,apuka takarított. Ez elsőre furának hangzik,de szerencsére ők olyan jól elvannak,hogy ez nem okozott gondot. A barátnőm kiment 1-1,5 órára sétálni a kicsivel,addig apa portalanított,feltörölt,ilyenek.Most,hogy a kislány nagyobb, alvásidőben (ha nem téblábolunk ott a többi barátnőmmel), anyuka rendet rak, reggel kimos, kaja után azonnal elmosogat,addig a kislány tévézik,játszik vagy csak ül a székében és mondja a magáét. :) Jó ezt látni, irigylem azt,hogy ilyen "gördülékenyen" mennek a dolgaik,bár biztos,hogy kívülállóként egyszerűbb.

Nem látok bele ebbe,nem tudom,milyen anyukának lenni. De ismerem magam nőként annyira,hogy tudjam, nekünk nem csak az a lényeg,hogy takarítva legyen,hanem hogy ápoltak legyünk,ki legyen szedve a szemöldökünk, ilyesmik. Nem akarok szónokolni,meg ítélkezni,vagy akármi,de azt gondolom,mindenkinek arra van ideje,amire időt szán. Nem fogom elhanyagolni a lakást, ha kisbabám lesz,és magamat sem, amellett nyilván,hogy Ő lesz mindenben az első,és nem fogok kiakadni,ha teszem azt 3 napig nem lesz felmosva. De az időmet biztos úgy alakítom majd,hogy a padló ne legyen "ragacsos",és koszos a tűzhely.Azért ez alap,akárki akármit mond.

2012. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
szerintem a tisztasag fontos, de a rendetlenseg megengedheto. ez az en velemnyem. nekem nem esik nehezemre tisztan tartani a lakast de nagyon nehez rendben tartani. pl szeretek mosogatni de ugy gondolom folosleges elrakni hisz ugyis elo kell venni. padlo tisztantartasa alap, hisz ott a gyerek. altalaban rekkel feltakaritom hogy tiszta helyen jatsszon. ablakot is pucolok ha koszos, port is torlok ha kell, de persze csak modjaval:D az en lanyom is sokaig elvan egyedul, vagy ha unatkozik bevonom a hazi munkaba. szerintem attol meg nem szomoru ha normalis korulmenyek kozott el...
2012. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jo tema.Marha rendetlen vagyok.2 kislanyom van.Mindig is rendetlen voltam.Hozza jon az h a ferjem meg rendetlenebb.Szoval iszonyat nehez...sajnos en mindig el vagyok uszva.Es mindig az utolso percre hagyok mindent(mar majdnem ragad a padlo akkor felmosok).Egyszeruen nem tudom megeroszakolni magam.Pedig draga anyukam a tisztasagra nevelt.A genek sajna.:-) A legjobb az h egyszer elolvastam a naplomat amiben kb 12 evesen azt irtam h "nem ertem anyu miert takarit allandoan, miert nem takarit csakk kedde es szombatin"?. Akkorat rohogtem mikor ezt olvastam.En ilyen vagyok.Es az eletben annyi mas dolog van...a mosogatas megvar.Ha mindig rendet raknek es takaritanek az eletem szinte csak errol szolna.Na kosz bem.A Vaslady is azt mondta, hogy "nem halhatok meg mosogatas kozben". Ertitek? Ok kisse humoris lett a valasz de ez van es en ilyen vagyok.:-):-)
2012. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nekem a fiammal meg kellett újra tanulni a háztartást.

Egy időben csak a kicsi volt, na gondolhatod, úszott a lakás, aztán átestem a ló másik oldalára, ordító kicsi amíg én patikatiszta lakást varázsoltam, aztán próbáltam összehozni, de az addig felgyűlt feszültség miatt nem ment, kész káosz volt, én is bele"betegedtem".

Aztán kopkop ráncba szedtem magam, és sikerült. Mára két kicsit is ellátom lelkileg, játékkal mindennel, és a ház sem úszik. Meg kellett tanulnom. Hiába tudtam mi fán terem a háztartás vezetése, azért egy új emberke csak egy új emberke.

2012. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Az igazság középen van. :) Itt is, mint mindenben meg kell találni ezt az arany középutat. Akkor jó egy anya, ha eleget foglalkozik a gyerekével, de ugyanakkor mindenben helyt tud állni, emiatt pedig nyugodt és kiegyensúlyozott.
2012. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
39%
17-es vagyok. Utcsónak írnám, de szép álom. :-)
2012. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!