Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl sokat várok a Mamitól?...

Túl sokat várok a Mamitól? Hogy lehet nyugodtan élni együtt a családoddal és egy idős emberrel?

Figyelt kérdés
72 éves, fitalosnak mondott, nem az az otthonülő tyúkanyó típus. Együtt lakunk, én már csak gyes-t kapok, a férjem fizuja se nagy szám, két gyerekünk van, nehezen jövünk ki a pénzből. A Mama 15ezret ad me a rezsibe és kész. Se kajára, se másra nem ad. Viszont idén is megy üdülni külföldre, minden hónapban elutazik a barátaihoz Pestre..stb. A kivülállók azt gondolják, hogy mi könnyen élünk hisz ott a mama segít. De nem így van. Még egy fagyit is sajnál a gyerekektől. Plussz nincs türelme hozzájuk, ha már egy délelőttöt velük kell lennie kiakad, kiabál velük..stb. Rettenetes sértődékeny, ha szólunk valamiért rögtön az a válasz, majd nemsokára már nem leszek, akkor nem lesz rám gond. :((( Annyira elszomorít ez a helyzet és nem tudok megoldást találni. :(((( Sajnos külön nem tudunk költözni, a ház a miénk , ő a haszonélvező + van rajta hitelünk is.
2012. júl. 20. 07:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy soha nem szoktam panaszkodni rá senkinek, mert sokat köszönhetünk neki. De így élni, állandó konfliktusban nem jó. És mivel egy család vagyunk, együtt élünk anyagi téren is máshogy kéne hozzáállnia a dolgokhoz. 1 éve pl. elment egy termékbemutatóra és 500ezres kölcsönnel jött haza, mert neki masszázsfotelre van szüksége. A házunk meg félkész, egy csomó munka lenne rajta, de sajnos nincs pénzünk rá - őt ez nem zavarja. Oldjuk meg....
2012. júl. 20. 07:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én másfél évig laktam együtt az apósommal,aki bizony nem volt jó állapotban,tehát van fogalmam az együtt élésről.Nem sok jót tudok Neked mondani,mert könnyebben elviselhető nem lesz.Én azt tenném hogy leülnék a mamival beszélni,előtte pedig leülnék és kiszámolnám a pontos összeget.Tehát a rezsi rá eső egy ötöd részét,illetve egy hónapig írd fel mit mennyiért veszel,a bevásárlások alkalmával és a rá eső részt is.Mindez tételesen legyen leírva és dugd az orra alá.Mondd azt neki hogy mindennek felment az ára,mindenért többet kell fizetni(ami igaz is).Nem fizethet ennyit 10 évig,hiszen változnak az árak.Ha kekeckedik ott a papír leírva rajta(esetleg blokkal igazolva).Még ha sokat is köszönhettek neki,ha meg vagytok egyezve hogy fizet,akkor nem kell eltartani még őt is.Az hogy a nyugdíja többi részéből mit csinál,vesz az rá tartozik,abba nem szólhattok bele.
2012. júl. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Üljetek le vele, és beszéljétek meg, hogy kevés amit ad, nektek is kevés a bevétel, minden nagyon megdrágult, nem nagyon jöttök ki a pénzből!

Gondolom mivel haszonélvező, ő is tett a lakásba pénzt, valamit adott bele. Na meg ha nem lenne ott a Mami, még az a 15.000 + sem lenne, és ugyan annyi lenne a rezsi, az az egy tál étel, vagy szelet kenyér meg ugyan úgy jutna!

2012. júl. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki, hogy mennyibe költség van a mama után. Számlával, blokkal valahogy kalkuláld ki. Tudom nehéz a rezsinél, mondjuk a fűtést ne számold vagy a szemétdíjat. Utána próbáljatok vele beszélni, hogy nehezen jöttök ki a pénzből, a kaja, rezsi, hitel ára megy feljebb és sajnos a 15eft nem fedezi az ő részét. Tudjátok milyen sokat köszönhettek neki, de sajna ez van.

Szomorú, hogy ennyire nem ad. Az én nagymamám, ha volt egy kis pénze, mindig adott rágóra vagy amire tellett. Soha üres kézzel nem engedett el minket. Inkább magától vonta el :-/

2012. júl. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazuk van az előttem szólóknak. Nagyon rendes vagy, hogy eddig is finanszíroztad a Mamát. Bár nem kellett volna, hisz nem kenyérre kell neki. Biztos meg fog sértődni, DE: mikor ennek nekifutsz vele, arra gondolj, hogy ezta GYEREKEIDÉRT teszed!!!! Mert amit a Mamára költesz, azt a gyerekekre kellene költened!!!!


Az a helyzet, hogy az időseknek sok mindent elnézünk ugye, pedig idős korára egyáltalán nem lesz könnyebb természet az ember. Aki fiatalon rendes volt, öregen is az lesz, aki fiatalon önző volt, öregen is önző lesz. Ne haragudj, hogy bántom a Mamát, de igenis önzőnek találom, hogy a gyerekekre soha nem gondol, nem is költ rájuk, nem is vigyáz rájuk (rólatok nem is beszélve), neki meg félmilliós masszázsfotel kell. Kihasználni meg azt lehet, aki hagyja magát, ez sajnos egy fájdalmas, de nagy igazság, ha belegondolsz.


A gyerekek érdekében véget kell vetned ennek.

2012. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyszer mindenképpen érdemes így leülni vele papír-ceruza, kalkuláció. Tudod, néma gyereknek anyja se érti a szavát. Meg kell egyezni vele konkrétumba, és való igaz, hogy abba, hogy a konkrét megállapodott összegen felül mire költi a pénzét, nem szólhattok bele. Sajnos vannak önző emberek, mindig is voltak. Az ő érzelem világán, lelkén változtatni úgy sem tudsz, abba csak beletörődni tudsz sajnos. Ez van. De amúgy igazad van, ebben a részében is, engem is ugyan így felháborítanak a 70 éves anyós-após termékbemutatós többszázezres bevásárlásai, nem beszélve arról, hogy apósom, aki egy sima számítógépet nem volt képes megtanulni kezelni, kitalálta, hogy neki laptop kell!!! Vadi újat kapott. (természetesen semmi szüksége rá, meg nem is tudja használni) nekünk nincs új laptopunk.. na szóval érted..

Ezt csak azért írtam, hogy egy kis női: megértelek-ben részesítselek.

2012. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A házba nem adott bele, annyi, hogy átíratta a nevünkre, akkor egy 20 éve elhanyagolt lelakott öreg házikó volt. Mi építettünk hozzá, felújítottuk teljesen,(na jó nem teljesen, mert még lenne rajta sok munka). De nélkülünk szerintem már rádőlt volna a tető. Szóval ő ezt nem látja be, hogy egyedül nem tudta volna fenntartani a házat, nem tudott volna egyedül boldogulni (nem sok a nyugdíja 80ezer körül van). De mi állandóan megkapjuk, hogy mindent tönkreteszünk, nem becsülünk semmit...stb.
2012. júl. 20. 09:23
 8/11 A kérdező kommentje:
Párszor már leültem vele beszélni, vittem a listát is a kifizetésekről, de nem hatotta meg. Azt mondta mi szórjuk a pénzt és ezt nem támogatja.Minden év elején elmondom neki, hogy kevés az a pénz amit bead, mert már 10 éve ennyit ad és azóta minden a duplájába kerül. De hiába sajnos. Hát neki az mind pénzszórás, hogy pl.: tusfürdőt veszünk nem szappant, hogy néha veszek ruhaneműt (megjegyzem pl. ezen a nyáron egyszer vettem magamnak 1-2 dolgot kínaiban)stb.....stb. Sok családnál meg látom milyen odaadóak az időseg és segítik a fiatalokat. Nem hittem volna, hogy nálunk ez így lesz. :((((
2012. júl. 20. 09:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál, a tusfürdőt azt magatoknak veszed, abba neki nem is kell beszállni. A ruhádba sem. Amit őrá költesz, azt kell kifizetnie, azaz kaja és rezsi rá eső része, meg amit a boltból hozat magában.


Ha a költségfelosztás nem használ, akkor miért nem főz meg vásárol be magának? Akkor csak a rezsit kéne elosztani. Mindjárt megtudná, mi mennyibe kerül.

2012. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

így van ahogy az utolsó írja. köszönd meg a 15.000Ft-ot a rezsire, aztán egyen amit magának vesz, na meg vegyen agának szappant.


így korrekt. de plusz segítséget szerintem ne várj, nem jön ő semmivel neked a saját részén túl.

nagyon nagy segítség, hogy rátok íratta a házát, sokaknak ez az életben nem adatik meg! ezért legyetek hálásak és ennyi.

2012. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!