Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért néznek sokan rosszallóan...

Miért néznek sokan rosszallóan arra az édesanyára aki megteheti, hogy otthonmaradjon a gyerekeivel a 3 éves koruk betöltése után is, mert a férje biztosítja számukra a biztos hátteret?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem rosszalóan néznék, hanem furcsállnám. Szerintem egy 3 éves gyereknek már kell a közösség, hogy szokja a szabályokat, a többi gyerekhez alkalmazkodást. De ha Te megteheted, hogy tovább otthon maradj, ne érdekeljen, hogy ki mit gondol. 2 éves a kislányom, itthon maradok Vele 3 éves koráig és van, aki azt is furcsálja, hogy miért nem megy bölcsibe már.

2012. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
szerintem csak irigyek .van akit nem elégít ki az hogy otthon maradjon és nem tudja megérteni azt aki ezt teszi.
2012. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van, irigységről van szó inkább. Nagyon sok kritikának is ez az alapja. Én a kérdésedből egyébként nem azt szűröm le, hogy a gyerekek is otthon lesznek, és nem mennek oviba, csak hogy te nem mész vissza dolgozni, jól értem?


Én is itthon maradok az ikrekkel, eszemben sincs bölcsibe adni őket, de sokat járunk játszóházba, és sokat vannak egyéb társaságban is. Oviba már mindenképp menni fognak, mert nagyon klassz helyet néztünk ki nekik, én meg itthon leszek a kistesóval. :)

2012. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínű én is itthon maradok a gyerekekkel, de 3 éves korukban mennek oviba, én meg intéztem az itthoni dolgokat. párom folyton dolgozik, nem tudnánk amúgy sem megoldani, hogy én vigyem/hozzam a gyerekeket, dolgozzam, bevásároljak, és itthon is minden rendben legyen. Ez apa munkája mellett elég kivitelezhetetlen. Van, hogy napokig nem is látjuk.
2012. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Mi is így tervezzük, pont így ahogy az előző is írta.Apa még többet fog dolgozni így nem tud nekem segíteni semmiben. 4 órás munka nincs, 6 órás van de annyira keveset fizet, hogy nem éri meg. Inkább akkor a férjem csinál fél nappal többet hetente a vállalkozásában. 8 órás utazással túlórával együtt inkább 10 na és amellett 3 kicsi gyerek, ráadásul a nagyobbam fejlesztésekre szorul.

Ha nem muszáj ugyan minek húznék le még 2 bőrt magamról , csak azért hogy néhány ismerős szemében jó legyek? A férjem se gondol itthon "üldögélő" ingyenélőnek szerencsére.

2012. júl. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

A rosszallást én sem értem, de az tény, hogy mostanában szokatlannak számít, ha valakinek teljesen kitölti az életét a gyereknevelés és a háztartás vezetése.

Ez persze nem azt jelenti, hogy napi 12 órában kéne dolgoznia még hétvégén is, hanem azt, hogy a gyerekek és a háztartás mellett jó, ha van valami más értelmes elfoglaltsága is egy nőnek (persze nem a szépségszalonok és az edzőterem látogatására gondolok :))

Pl. ha én ilyen helyzetben lennék, akkor valószínűleg vagy indítanék egy vállalkozást, csak úgy hobbiból, vagy pedig 4 órában dolgoznék. Ha egyik sem jöhetne szóba, akkor tanulnék, esetleg önkéntes munkát végeznék.

De az, hogy "otthon" üljek egész nap és csak azon kelljen "gondolkodnom", hogy előbb porszívózzak vagy mosogassak, nekem elképzelhetetlen.

Szerintem a férfiak is többre tartanak egy olyan nőt, akinek van saját élete is.

2012. júl. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet. Aki rosszallóan néz, az szerintem azért teszi, mert egy 3-4 éves gyereknek már kell a gyerektársaság, szocializálódni kell, meg kell tanulnia anya nélkül is lenni egy kicsit, alkalmazkodást kell tanulnia stb. stb. Szóval az ovi szükséges szerintem.
2012. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mi jelentkeztünk óvodába, de nem vették fel, túljelentkezés miatt, és mert terhes vagyok a kistestvérével...

én beadnám oviba , de nem veszik fel


egyébként a te esetedben simán irigység

2012. júl. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!